ОПШТИНСКА ЛИГА БАЧКА ПАЛАНКА Дерби одлучен с пенала

04.10.2023. 09:28 09:32
Извор: pixabay.com

Кривањ - Маглић 2:1 (1:0)

СЕЛЕНЧА: Игралиште Кривања, гледалаца: 300, судија: Н. Илинчић(Бачка Паланка), стрелци: Карачоњи у 5. и Д. Гајић(из једанаестерца) у 73. за Кривањ, а Фејди у 54. минуту за Маглић, жути картони: Алекси, Карачоњи, Вукмир, Д. Гајић(Кривањ), а Убипарип, Фејди, Г. Илић, М. Адамовић, Стојковић, А. Гајић (Маглић), црвени картони: Г. Илић, Фејди, Зеленак (Маглић).

КРИВАЊ: П. Нађ, М. Ковачевић, Алекси, Карачоњи(Гајдош), Д. Павлов, Добош (Бундало), Д. Петровић, Вукмир (Алексић), А. Хашка, С. Хашка, Д. Гајић.

МАГЛИЋ: А. Гајић, М. Илић, Добровољски (Зеленак), Спевак, Г. Илић, Фејди, Убипарип (Божин), Игић (Стојковић), Торбица, Ђордан (М. Адамовић), Јакуш.

У међуопштинском дербију победник је одлучен са беле тачке. Луцидни Драган Гајић савладао је голмана гостију Александра Гајића. А, Маглићани су се, на неспортски начин  обраћалимлађаном бачко-паланчком судији Ненаду Илинчићу и то их је скупо коштало.

Стари град - Славија (П) 4:1 (2:1)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште ОФК Старог града, гледалаца: 300, судија: М. Боснић (Бачка Паланка), стрелци: Чубрило у 21., П. Дражић у 38., Максић у 62. и Фамилић у 72. за Стари град, а Родић у 11.минуту за Славију, жути картони: М. Кнежевић, Новаков (Стари град), а Грња (Славија), црвени картон: Грња(Славија) у 22.минуту.

СТАРИ ГРАД:  А. Мориц, Новаков (Максић), С. Малетин, Шкорић (Ристић), С. Валентик, П. Дражић (М. Кнежевић), Фамилић, Смајић (Ненадов), O.Balinović, Чубрило(Радовић), С. Тури.

СЛАВИЈА (П): В. Ђуричић, Грња, Заскалицки (Николић), Г. Козомора, Вујичић, Родић, Властислав  Кућта, Петровић (Дубак), Секеруш (Бабић), З. Кирти,  Болехрадски (Белањи).

Бачкопаланчани почели су заправо да играју фудбал, тек, онда, када су гости дошли у вођство.

Војводина (Т) -Бачки хајдук 2:0 (0:0)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ „Миладин Вујин”, гледалаца: 300, судија: Ј. Бобак(Бачка Паланка), стрелци: Вучић (из једанаестерца) у 66. и Цвијић у 81. минуту, жути картони: М. Ранисављев, Д. Николић (Војводина), а Емић, Сегеди(Бачки Хајдук).

ВОЈВОДИНА (Т): В. Бугарски, Цвијић, Милованов, Мирковић, Д. Ранисављев, М. Ранисављев(Башић), Скејо (Вујановић), Вучић, Љ. Јованов (Радонић), Д. Николић, Тима Николић (Петковић).

БАЧКИ ХАЈДУК: С. Петровић, Маријанов, Тодор Николић, И. Јановић, Бојић, В. Малишић, М. Николић, Емић, Сегеди, Сталетовић.

Одрадили су фудбалери товаришке Војводине рутински утакмице против Бачконовоселаца. Сигурни извођач најстроже казне био је Слађан Вучић.

Борац (В) -Пролетер (К) 2:0 (1:0)

ВИЗИЋ: Игралиште Борца, гледалаца: 300, судија: Д. Карановић (Бачка Паланка), стрелци: Ј. Нинковић у 32. и А. Станковић у 75. минуту, жути картони: Петковић, А.Станковић, Миљевић (Борац), а Чоловић (Пролетер).

БОРАЦ: В.Живановић, Покрајац, Миљевић, Б. Лукач, Д. Шмитран, Комад (Лукић), А. Станковић, Фабри, Ј. Нинковић,  Петковић,  М. Арбутовић.

ПРОЛЕТЕР: Г.Новаковић, Б. Поповић (Шолаја), Н. Накичевић, Бановић, Калаба, Попадић, З. Струхар, В. Марковић (Ћућуз), Чоловић, С. Батез (Јандрић), Н. Кајтес (А. Струхар).

Фудбалери Борца своју надмоћност крунисали су убедљивом победом. Гости из Карађорђева, у 60. минуту, нису искористили пенал, пошто је Немања Кајтес промашио гол.

Бачка (Д) - Тврђава 2:1 (0:0)

ДЕСПОТОВО: Игралиште Бачке, гледалаца: 300, судија: Н.Лалић (Бачка Паланка), стрелци: Капетанов у 48. и Убавин у 89. за Бачку, а Билобрк у 52. минуту за Тврђаву, жути картони: С. Попин, Капетанов(Бачка), а Билобрк (Тврђава).

БАЧКА (Д): Ђ. Врсајков, М. Гајић, Јокић (Ћутић), Капетанов, Ђ. Никитовић, Мишић (Р. Цимбаљевић), В. Грујић, Ђ. Цимбаљевић, Убавин, С. Попин, Јанковић(Милић).

ТВРЂАВА: И. Немет, Л. Гњатовић, Билобрк, Грубљешић, Градина, С. Ступар, Недимовић, Предојевић, М. Кончар, Медић, Тркуља.

Госте из Бача, од катастрофалног пораза, спасио је искусни чувар мреже Немет, који одбранио је, чак 15 стопостотних шанси Деспотовљана.

У финишу утакмице, агилни Радивој Убавин осигурао је минималну победу домаћој екипи.

Припремио: Ђ. Штрбац

Кривањ - Маглић 2: 1,  Бачка (Д) - Тврђава 2: 1,  Борац (В) - Пролетер 2: 0,  Стари Град - Славија (П) 4: 1,  Војводина - Бачки Хајдук 2: 0,  Наша звезда - Славија (Б) 3: 0,  Лабудњача - Младост (МБ) 2: 9. Слободан је био:  Нештин.

1. Кривањ 8      8      0      0      33: 4 24

2. Стари град    7      6      0      1      32: 6 18

3. Нештин 7      6      0      1      24: 6 18

4. Војводина     7      5      1      1      25: 4 16

5. Наша звезда  7      5      0      2      20: 8 15

6. Славија (П)   8      4      1      3      23: 13       13

7. Младост (МБ) 8      4      1      3      21: 14       13

8. Маглић  7      4      0      3      10: 7 12