OPŠTINSKA LIGA BAČKA PALANKA Derbi odlučen s penala

04.10.2023. 09:28 09:32
Izvor: pixabay.com

Krivanj - Maglić 2:1 (1:0)

SELENČA: Igralište Krivanja, gledalaca: 300, sudija: N. Ilinčić(Bačka Palanka), strelci: Karačonji u 5. i D. Gajić(iz jedanaesterca) u 73. za Krivanj, a Fejdi u 54. minutu za Maglić, žuti kartoni: Aleksi, Karačonji, Vukmir, D. Gajić(Krivanj), a Ubiparip, Fejdi, G. Ilić, M. Adamović, Stojković, A. Gajić (Maglić), crveni kartoni: G. Ilić, Fejdi, Zelenak (Maglić).

KRIVANJ: P. Nađ, M. Kovačević, Aleksi, Karačonji(Gajdoš), D. Pavlov, Doboš (Bundalo), D. Petrović, Vukmir (Aleksić), A. Haška, S. Haška, D. Gajić.

MAGLIĆ: A. Gajić, M. Ilić, Dobrovoljski (Zelenak), Spevak, G. Ilić, Fejdi, Ubiparip (Božin), Igić (Stojković), Torbica, Đordan (M. Adamović), Jakuš.

U međuopštinskom derbiju pobednik je odlučen sa bele tačke. Lucidni Dragan Gajić savladao je golmana gostiju Aleksandra Gajića. A, Maglićani su se, na nesportski način  obraćalimlađanom bačko-palančkom sudiji Nenadu Ilinčiću i to ih je skupo koštalo.

Stari grad - Slavija (P) 4:1 (2:1)

BAČKA PALANKA: Igralište OFK Starog grada, gledalaca: 300, sudija: M. Bosnić (Bačka Palanka), strelci: Čubrilo u 21., P. Dražić u 38., Maksić u 62. i Familić u 72. za Stari grad, a Rodić u 11.minutu za Slaviju, žuti kartoni: M. Knežević, Novakov (Stari grad), a Grnja (Slavija), crveni karton: Grnja(Slavija) u 22.minutu.

STARI GRAD:  A. Moric, Novakov (Maksić), S. Maletin, Škorić (Ristić), S. Valentik, P. Dražić (M. Knežević), Familić, Smajić (Nenadov), O.Balinović, Čubrilo(Radović), S. Turi.

SLAVIJA (P): V. Đuričić, Grnja, Zaskalicki (Nikolić), G. Kozomora, Vujičić, Rodić, Vlastislav  Kućta, Petrović (Dubak), Sekeruš (Babić), Z. Kirti,  Bolehradski (Belanji).

Bačkopalančani počeli su zapravo da igraju fudbal, tek, onda, kada su gosti došli u vođstvo.

Vojvodina (T) -Bački hajduk 2:0 (0:0)

TOVARIŠEVO: Stadion SC „Miladin Vujin”, gledalaca: 300, sudija: J. Bobak(Bačka Palanka), strelci: Vučić (iz jedanaesterca) u 66. i Cvijić u 81. minutu, žuti kartoni: M. Ranisavljev, D. Nikolić (Vojvodina), a Emić, Segedi(Bački Hajduk).

VOJVODINA (T): V. Bugarski, Cvijić, Milovanov, Mirković, D. Ranisavljev, M. Ranisavljev(Bašić), Skejo (Vujanović), Vučić, LJ. Jovanov (Radonić), D. Nikolić, Tima Nikolić (Petković).

BAČKI HAJDUK: S. Petrović, Marijanov, Todor Nikolić, I. Janović, Bojić, V. Mališić, M. Nikolić, Emić, Segedi, Staletović.

Odradili su fudbaleri tovariške Vojvodine rutinski utakmice protiv Bačkonovoselaca. Sigurni izvođač najstrože kazne bio je Slađan Vučić.

Borac (V) -Proleter (K) 2:0 (1:0)

VIZIĆ: Igralište Borca, gledalaca: 300, sudija: D. Karanović (Bačka Palanka), strelci: J. Ninković u 32. i A. Stanković u 75. minutu, žuti kartoni: Petković, A.Stanković, Miljević (Borac), a Čolović (Proleter).

BORAC: V.Živanović, Pokrajac, Miljević, B. Lukač, D. Šmitran, Komad (Lukić), A. Stanković, Fabri, J. Ninković,  Petković,  M. Arbutović.

PROLETER: G.Novaković, B. Popović (Šolaja), N. Nakičević, Banović, Kalaba, Popadić, Z. Struhar, V. Marković (Ćućuz), Čolović, S. Batez (Jandrić), N. Kajtes (A. Struhar).

Fudbaleri Borca svoju nadmoćnost krunisali su ubedljivom pobedom. Gosti iz Karađorđeva, u 60. minutu, nisu iskoristili penal, pošto je Nemanja Kajtes promašio gol.

Bačka (D) - Tvrđava 2:1 (0:0)

DESPOTOVO: Igralište Bačke, gledalaca: 300, sudija: N.Lalić (Bačka Palanka), strelci: Kapetanov u 48. i Ubavin u 89. za Bačku, a Bilobrk u 52. minutu za Tvrđavu, žuti kartoni: S. Popin, Kapetanov(Bačka), a Bilobrk (Tvrđava).

BAČKA (D): Đ. Vrsajkov, M. Gajić, Jokić (Ćutić), Kapetanov, Đ. Nikitović, Mišić (R. Cimbaljević), V. Grujić, Đ. Cimbaljević, Ubavin, S. Popin, Janković(Milić).

TVRĐAVA: I. Nemet, L. Gnjatović, Bilobrk, Grublješić, Gradina, S. Stupar, Nedimović, Predojević, M. Končar, Medić, Trkulja.

Goste iz Bača, od katastrofalnog poraza, spasio je iskusni čuvar mreže Nemet, koji odbranio je, čak 15 stopostotnih šansi Despotovljana.

U finišu utakmice, agilni Radivoj Ubavin osigurao je minimalnu pobedu domaćoj ekipi.

Pripremio: Đ. Štrbac

Krivanj - Maglić 2: 1,  Bačka (D) - Tvrđava 2: 1,  Borac (V) - Proleter 2: 0,  Stari Grad - Slavija (P) 4: 1,  Vojvodina - Bački Hajduk 2: 0,  Naša zvezda - Slavija (B) 3: 0,  Labudnjača - Mladost (MB) 2: 9. Slobodan je bio:  Neštin.

1. Krivanj 8      8      0      0      33: 4 24

2. Stari grad    7      6      0      1      32: 6 18

3. Neštin 7      6      0      1      24: 6 18

4. Vojvodina     7      5      1      1      25: 4 16

5. Naša zvezda  7      5      0      2      20: 8 15

6. Slavija (P)   8      4      1      3      23: 13       13

7. Mladost (MB) 8      4      1      3      21: 14       13

8. Maglić  7      4      0      3      10: 7 12