105.4414

Општа туча на утакмици у Госпођинцима

15.03.2023. 12:05 12:09
Извор: Dnevnik.rs

Веома бурно отварање пролећне сезоне у Госпођинцима. Поред пет голова, Госпођиначка публика је видела и скандал када је играч гостију Мирсад Хајризи песницом нокаутирао Јовановића после једног уобичајеног дуела на половини терена Новосађана.

Настала је  општа туча, после које је недоследни судија Кизић показао црвене картоне Хајризију (Црвена звезда) и Младену Тепићу (Јединство), који је кажњен вероватно само зато да би се задржала било каква равнотежа на терену. Прекид је трајао више од десет минута.

Јединство је повело већ у другом минуту, када је млади Марко Вечански (18),  промешао комплетну одбрану гостију, идеално центрирао где је одлични Ранков главом закуцао лопту у мрежу. У шестом минуту, Вечански је крунисао најбољу игру у дресу Јединства и савладао Попина.

У 20. минуту голман Попин је у шенаестерцу оборио Ранкова, а судија је досудио пенал и доделио други жути картон голману гостију. Лаку реализацију са 11 метра је преузео Јовановић.  Гости су смањили на 3:1 неспретним аутоголом Бубњевића,  надокнади времена Станчић је само потврдио доминацију Госпођинчана.

З .Сиришки

Јединство - Црвена звезда 4:1 (3:1)

ОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 250. Судија: Кизић (Нови Сад). Стрелци: Ранков у 2, Вечански у 6, Јовановић у 20. (из пенала), Станчић у 91. за Јединство. а Бубњевић у 25. (аутогол) за Црвену Звезду. Жути картони: Иконић (Јединство), Попин (Црвена звезда). Црвени картон: М. Тепић (Јединство). Хајризи и Попин (Црвена звезда).

ЈЕДИНСТВО: Танкосић, Гарић (Р. Тепић), Зорић, Иконић (Филиповић), Вечански (Станчић), Димић, Ранков, Малиновић, Јовановић, Бубњевић, М. Тепић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Попин, Коларов (Милак), Лаврек (Цветиновић) Радуловић, Марковић, Хајризи, Николаш (Петровић), Маљурић, Маринковић, Вукашиновић, Станковић.