Opšta tuča na utakmici u Gospođincima

15.03.2023. 12:05 12:09
Izvor: Dnevnik.rs

Veoma burno otvaranje prolećne sezone u Gospođincima. Pored pet golova, Gospođinačka publika je videla i skandal kada je igrač gostiju Mirsad Hajrizi pesnicom nokautirao Jovanovića posle jednog uobičajenog duela na polovini terena Novosađana.

Nastala je  opšta tuča, posle koje je nedosledni sudija Kizić pokazao crvene kartone Hajriziju (Crvena zvezda) i Mladenu Tepiću (Jedinstvo), koji je kažnjen verovatno samo zato da bi se zadržala bilo kakva ravnoteža na terenu. Prekid je trajao više od deset minuta.

Jedinstvo je povelo već u drugom minutu, kada je mladi Marko Večanski (18),  promešao kompletnu odbranu gostiju, idealno centrirao gde je odlični Rankov glavom zakucao loptu u mrežu. U šestom minutu, Večanski je krunisao najbolju igru u dresu Jedinstva i savladao Popina.

U 20. minutu golman Popin je u šenaestercu oborio Rankova, a sudija je dosudio penal i dodelio drugi žuti karton golmanu gostiju. Laku realizaciju sa 11 metra je preuzeo Jovanović.  Gosti su smanjili na 3:1 nespretnim autogolom Bubnjevića,  nadoknadi vremena Stančić je samo potvrdio dominaciju Gospođinčana.

Z .Siriški

Jedinstvo - Crvena zvezda 4:1 (3:1)

OSPOĐINCI: Igralište Jedinstva, gledalaca 250. Sudija: Kizić (Novi Sad). Strelci: Rankov u 2, Večanski u 6, Jovanović u 20. (iz penala), Stančić u 91. za Jedinstvo. a Bubnjević u 25. (autogol) za Crvenu Zvezdu. Žuti kartoni: Ikonić (Jedinstvo), Popin (Crvena zvezda). Crveni karton: M. Tepić (Jedinstvo). Hajrizi i Popin (Crvena zvezda).

JEDINSTVO: Tankosić, Garić (R. Tepić), Zorić, Ikonić (Filipović), Večanski (Stančić), Dimić, Rankov, Malinović, Jovanović, Bubnjević, M. Tepić.

CRVENA ZVEZDA: Popin, Kolarov (Milak), Lavrek (Cvetinović) Radulović, Marković, Hajrizi, Nikolaš (Petrović), Maljurić, Marinković, Vukašinović, Stanković.