Новосадска лига: Празне мреже на Ђачком игралишту

26.03.2019. 10:34 10:38
Извор: Дуел Индекса и Младости, фото: Д. Иванић

​​​​​​​Индекс - Младост 0:0

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца: око 300, судија: Пјевац Душан (Темерин). Жути картони: Ковачевић, Рибар, Кисић, Остојић (Индекс), Зорић, Драгојловић (Младост).

ИНДЕКС: Субашић 7, Кисић 7, Лаврек 7, Вуковић 7, Р. Кнежевић 7, Ковачевић 6, Остојић 6, Рибар 6 (Б. Кнежевић 6), Варга 6 (Чичић 6), Нађ 6, Звекан 6 (Ђукановић).

МЛАДОСТ:  А. Слијепчевић 7, Стајић 7, Л. Слијепчевић 7,5, Бараћ 7, Мијић 6 (Вучковић 6), Зорић 6, Ренић 7, Попин 6, Каурин 6, Драгојловић 6, Вучић 6 (Живојинов 6,5).

Студенти су успели да се одбране на свом терену од лидера на табели. Младост је била бољи ривал, али је недостајао погодак. У првом делу нешто већи посед лопте имали су гостију али без прилика за гол.

У 56. минуту Каурин је главом покушао али није био прецизан, да би у 61. минуту покушао волеј ударцем, Субашић је био на месту. У 69. минуту Ренић је шутирао из слободњака тик поред стативе. Потом се резервиста Вучковић могао прославити, имао је две прилике у 77. и 80. минуту тукао је главом оба пута после корнера али није био прецизан.

Индекс је имао једну прилику после центаршута Ђукановића лопта је кренула под пречку да би је А. Слијепчевић избацио у корнер. У последњем минуту Драгољовић је покушао из слободног ударца, али је погодио у Субашића.

М. Ковачевић

Славија - Петроварадин 1:1  (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 100, судија: Кампић (Нови Сад), стрелци: Стајић у 90. за Славију, а Шарац у 57. минуту (из пенала) за Петроварадин. Жути картони: Радаковић, Убипарип, Гајић, Степановић (Славија), Лазаревић, Момчилов, Лалић, Сурдучки, Митровић (Петроварадин). Црвени картон: Митровић (Петроварадин).

СЛАВИЈА: Чавић, Ждеро (Убипарип), Стајић, Степановић, Радаковић, Гајић, Ружић, Окиљевић, Грубовић, Жакула (Галић), Ћулум (Паунић).

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан, Татић, Лазаревић, Ђарић, Момчилов, Шарац, Амиџић (Павлов), Сурдучки, Митровић, Кокановић, Лалић (Мијин).

И једна и друга екипа на премијери желела су да дођу до победе, па је било доста нервозе уз чак осам жутих и један црвени картон Митровића. У првом делу домаћи су пропустили три лепе прилике. У наставку је екипа Петроварадина искористила непажњу и конфузију уже одбране и у контранападу је Кокановића недозвољено зауставио Стајић, а сигуран са пеналтика био је искусни Бошко Шарац.

Након примљеног гола тренер Салајчана Омаљев све карте бацио је у напад и тај потез им се исплатио у надокнади времена. Капитен Грубовић асистирао је Игору Стајићу који се голом искупио за једанаестерац и екипи донео бод.

М. По.

Бачка - Фрушкогорски партизан 0:1 (0:0)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 150, судија: Граховац (Нови Сад), стрелац: Кантар у 69. минуту. Жути картони: Вујовић (Бачка), Дукић, Кантар (Фрушкогорски партизан).

БАЧКА: Игњић, Д. Тривуновић, М. Марковић (С. Тривуновић), Дејановић, Вујовић, Рогић (Љ. Тривунвоић), Петровић, П. Марковић, Багић, Д. Тривуновић. Ду. Тривуновић, Гелић.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин, Д. Девић, Рогановић, Клинцов, Бабић (Макивић), В. Девић, Дукић, Вуковић, Чергић (Грубјишић), Илић (Подрашчанин), Кантар.

Претедент за највиши пласман стигао је у Ђурђево голом Бојана Кантара до слатког минималца. Играло се опрезно на обе стране, па је и то резултовало да се само једном затресе мрежа Немање Игњића, на крају за заслужену победу екипе из Буковца.

М. По.

Нови Сад - ЖСК 3:0 (0:0)

НОВИ САД: Стадион на Детелинар, гледалаца 300, судија: Јевтић (Будисава), стрелци: Росић у 56. (из пенала) и 80. Игњић у 62. минуту.

НОВИ САД: Ромић, Вујић 8 (Паповић 7), Попадић 7, Илић 7, Кременовић 8, Сувајџић 8, Игњић 8, Миловановић 7 (Ковачевић 8), Росић 8, Ћирић 8, Бакош 7 (Јовановић 8).

ЖСК: Д. Лукић 8, Т. Лукић 6, Нинковић 6, Марков 7, Џамбас 6, Марић 6 (Матић 6), Трнинић 6 (Каурин 6), Топић 6, Круљ 6, Клисара 7, Зељко 7.

Од првог минут момци тренера Вулетића кренули су у праву офанзиву у којој су се у првом полувремену прописно испромашивали уз неколико одличних одбрана Дарка Лукића. У наставку је браву чврсте обране екипе из Жабља након прекршаја Лукића над Попадићем у вођство претворио Срђан Росић. Новајлија Александар Игњић је након соло продора промешао одбрану и прецизним ударцем савладао немоћног Лукића. Да ће бити уз Кременовића и Игњића право појачање у борби за виши ранг потврдио је другим голом Срђан Росић за убедљиву победу.

М. По.

СиригШајкаш 2:0 (2:0)

СИРИГ: Спортски центар Препород, гледалаца: 200, судија: Чобанов (Руменка), стрелци: Ферати у 26. и Радовановић у 38. минуту, жути картони: Петровић, Павловић, Мисини (Сириг), Заов, Николаш, Гојков, Панић (Шајкаш), црвени картон: Новаковић (Сириг) у 25. минуту.

СИРИГ: Мишчевић 8,5, Грујичић 7 (Декић 7), Мисини 7, Петровић 6,5, Васић 7, Дражић 6,5, Радовановић 8, Новаковић 5,5, Ферати 7,5 (Наранчић - ), Вујановић 8, Павловић 7.

ШАЈКАШ: Петковић 6,5, Гојков 7, Заов 7, Карас 7, Шегургски 6 (Живанов - ), Станковић 7, Котуљач 6,5 (Малешевић - ), Стефановић 6 (Дакић - ), Играчев 7, Николаш 7, Панић 7,5.

Са играчем мање, Сирижани су постигли два гола, па је деби тренера Драгана Мишковића, био успешан.

М. М.

ТСКФрушкогорац 3:0 (2:0)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 300, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелци: Зечевић у 2, Павловић у 33. и Пуповац (из пенала) у 83. минуту, жути картони: Ристић (ТСК), Варничић, Вуковић, Пећић, Малешевић (Фрушкогорац).

ТСК: Војводић 8, Брежњак 7,5, Ристић 7, Варга 7, Лукић 7, Павловић 7,5, Ђукић 7 (Николић - ), Росић 7 (Косић 7), Пуповац 8, Зечевић 8 (Самарџић - ), Пантош 7,5.

ФРУШКОГОРАЦ: Лалић 6, Караћ 6,5, Старовлах 6 (Баба - ), Кукурузовић 7, Малешевић 6,5, Поповић 7, Јевтић 6,5, Варничић 7, Вуковић 6 (Перовић - ), Пећић 7, Лукић 6 (Спасојевић 6).

М. М.

Индекс - Младост 0:0, ТСК - Фрушкогорац 3:0, Славија - Петроварадин 1:1, Сириг - Шајкаш 2:0, Нови Сад - ЖСК 3:0, Јединство - Милетић 4:0, Бачка - Фрушкогорски партизан 0:1. Слободан је био Омладинац.

1. Младост           15     10     5      0      34:10        35

2. Нови Сад         15     10     3      2      33:12        33

3. Фр. партизан    15     10     2      3      40:19        32

4. ТСК                   15     8      6      1      23:13        30

5. Фрушкогорац   15     6      5      4      28:21        23

6. Бачка                15     6      5      4      16:15        23

7. Индекс              15     4      7      4      17:15        19

8. ЖСК                   15     5      3      7      21:29        18