Novosadska liga: Prazne mreže na Đačkom igralištu

26.03.2019. 10:34 10:38
Izvor: Duel Indeksa i Mladosti, foto: D. Ivanić

​​​​​​​Indeks - Mladost 0:0

NOVI SAD: Đačko igralište, gledalaca: oko 300, sudija: Pjevac Dušan (Temerin). Žuti kartoni: Kovačević, Ribar, Kisić, Ostojić (Indeks), Zorić, Dragojlović (Mladost).

INDEKS: Subašić 7, Kisić 7, Lavrek 7, Vuković 7, R. Knežević 7, Kovačević 6, Ostojić 6, Ribar 6 (B. Knežević 6), Varga 6 (Čičić 6), Nađ 6, Zvekan 6 (Đukanović).

MLADOST:  A. Slijepčević 7, Stajić 7, L. Slijepčević 7,5, Barać 7, Mijić 6 (Vučković 6), Zorić 6, Renić 7, Popin 6, Kaurin 6, Dragojlović 6, Vučić 6 (Živojinov 6,5).

Studenti su uspeli da se odbrane na svom terenu od lidera na tabeli. Mladost je bila bolji rival, ali je nedostajao pogodak. U prvom delu nešto veći posed lopte imali su gostiju ali bez prilika za gol.

U 56. minutu Kaurin je glavom pokušao ali nije bio precizan, da bi u 61. minutu pokušao volej udarcem, Subašić je bio na mestu. U 69. minutu Renić je šutirao iz slobodnjaka tik pored stative. Potom se rezervista Vučković mogao proslaviti, imao je dve prilike u 77. i 80. minutu tukao je glavom oba puta posle kornera ali nije bio precizan.

Indeks je imao jednu priliku posle centaršuta Đukanovića lopta je krenula pod prečku da bi je A. Slijepčević izbacio u korner. U poslednjem minutu Dragoljović je pokušao iz slobodnog udarca, ali je pogodio u Subašića.

M. Kovačević

Slavija - Petrovaradin 1:1  (0:0)

NOVI SAD: Igralište Slavije, gledalaca 100, sudija: Kampić (Novi Sad), strelci: Stajić u 90. za Slaviju, a Šarac u 57. minutu (iz penala) za Petrovaradin. Žuti kartoni: Radaković, Ubiparip, Gajić, Stepanović (Slavija), Lazarević, Momčilov, Lalić, Surdučki, Mitrović (Petrovaradin). Crveni karton: Mitrović (Petrovaradin).

SLAVIJA: Čavić, Ždero (Ubiparip), Stajić, Stepanović, Radaković, Gajić, Ružić, Okiljević, Grubović, Žakula (Galić), Ćulum (Paunić).

PETROVARADIN: Sakan, Tatić, Lazarević, Đarić, Momčilov, Šarac, Amidžić (Pavlov), Surdučki, Mitrović, Kokanović, Lalić (Mijin).

I jedna i druga ekipa na premijeri želela su da dođu do pobede, pa je bilo dosta nervoze uz čak osam žutih i jedan crveni karton Mitrovića. U prvom delu domaći su propustili tri lepe prilike. U nastavku je ekipa Petrovaradina iskoristila nepažnju i konfuziju uže odbrane i u kontranapadu je Kokanovića nedozvoljeno zaustavio Stajić, a siguran sa penaltika bio je iskusni Boško Šarac.

Nakon primljenog gola trener Salajčana Omaljev sve karte bacio je u napad i taj potez im se isplatio u nadoknadi vremena. Kapiten Grubović asistirao je Igoru Stajiću koji se golom iskupio za jedanaesterac i ekipi doneo bod.

M. Po.

Bačka - Fruškogorski partizan 0:1 (0:0)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 150, sudija: Grahovac (Novi Sad), strelac: Kantar u 69. minutu. Žuti kartoni: Vujović (Bačka), Dukić, Kantar (Fruškogorski partizan).

BAČKA: Ignjić, D. Trivunović, M. Marković (S. Trivunović), Dejanović, Vujović, Rogić (LJ. Trivunvoić), Petrović, P. Marković, Bagić, D. Trivunović. Du. Trivunović, Gelić.

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Vulin, D. Dević, Roganović, Klincov, Babić (Makivić), V. Dević, Dukić, Vuković, Čergić (Grubjišić), Ilić (Podraščanin), Kantar.

Pretedent za najviši plasman stigao je u Đurđevo golom Bojana Kantara do slatkog minimalca. Igralo se oprezno na obe strane, pa je i to rezultovalo da se samo jednom zatrese mreža Nemanje Ignjića, na kraju za zasluženu pobedu ekipe iz Bukovca.

M. Po.

Novi Sad - ŽSK 3:0 (0:0)

NOVI SAD: Stadion na Detelinar, gledalaca 300, sudija: Jevtić (Budisava), strelci: Rosić u 56. (iz penala) i 80. Ignjić u 62. minutu.

NOVI SAD: Romić, Vujić 8 (Papović 7), Popadić 7, Ilić 7, Kremenović 8, Suvajdžić 8, Ignjić 8, Milovanović 7 (Kovačević 8), Rosić 8, Ćirić 8, Bakoš 7 (Jovanović 8).

ŽSK: D. Lukić 8, T. Lukić 6, Ninković 6, Markov 7, Džambas 6, Marić 6 (Matić 6), Trninić 6 (Kaurin 6), Topić 6, Krulj 6, Klisara 7, Zeljko 7.

Od prvog minut momci trenera Vuletića krenuli su u pravu ofanzivu u kojoj su se u prvom poluvremenu propisno ispromašivali uz nekoliko odličnih odbrana Darka Lukića. U nastavku je bravu čvrste obrane ekipe iz Žablja nakon prekršaja Lukića nad Popadićem u vođstvo pretvorio Srđan Rosić. Novajlija Aleksandar Ignjić je nakon solo prodora promešao odbranu i preciznim udarcem savladao nemoćnog Lukića. Da će biti uz Kremenovića i Ignjića pravo pojačanje u borbi za viši rang potvrdio je drugim golom Srđan Rosić za ubedljivu pobedu.

M. Po.

SirigŠajkaš 2:0 (2:0)

SIRIG: Sportski centar Preporod, gledalaca: 200, sudija: Čobanov (Rumenka), strelci: Ferati u 26. i Radovanović u 38. minutu, žuti kartoni: Petrović, Pavlović, Misini (Sirig), Zaov, Nikolaš, Gojkov, Panić (Šajkaš), crveni karton: Novaković (Sirig) u 25. minutu.

SIRIG: Miščević 8,5, Grujičić 7 (Dekić 7), Misini 7, Petrović 6,5, Vasić 7, Dražić 6,5, Radovanović 8, Novaković 5,5, Ferati 7,5 (Narančić - ), Vujanović 8, Pavlović 7.

ŠAJKAŠ: Petković 6,5, Gojkov 7, Zaov 7, Karas 7, Šegurgski 6 (Živanov - ), Stanković 7, Kotuljač 6,5 (Malešević - ), Stefanović 6 (Dakić - ), Igračev 7, Nikolaš 7, Panić 7,5.

Sa igračem manje, Sirižani su postigli dva gola, pa je debi trenera Dragana Miškovića, bio uspešan.

M. M.

TSKFruškogorac 3:0 (2:0)

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca: 300, sudija: Ćulum (Šajkaš), strelci: Zečević u 2, Pavlović u 33. i Pupovac (iz penala) u 83. minutu, žuti kartoni: Ristić (TSK), Varničić, Vuković, Pećić, Malešević (Fruškogorac).

TSK: Vojvodić 8, Brežnjak 7,5, Ristić 7, Varga 7, Lukić 7, Pavlović 7,5, Đukić 7 (Nikolić - ), Rosić 7 (Kosić 7), Pupovac 8, Zečević 8 (Samardžić - ), Pantoš 7,5.

FRUŠKOGORAC: Lalić 6, Karać 6,5, Starovlah 6 (Baba - ), Kukuruzović 7, Malešević 6,5, Popović 7, Jevtić 6,5, Varničić 7, Vuković 6 (Perović - ), Pećić 7, Lukić 6 (Spasojević 6).

M. M.

Indeks - Mladost 0:0, TSK - Fruškogorac 3:0, Slavija - Petrovaradin 1:1, Sirig - Šajkaš 2:0, Novi Sad - ŽSK 3:0, Jedinstvo - Miletić 4:0, Bačka - Fruškogorski partizan 0:1. Slobodan je bio Omladinac.

1. Mladost           15     10     5      0      34:10        35

2. Novi Sad         15     10     3      2      33:12        33

3. Fr. partizan    15     10     2      3      40:19        32

4. TSK                   15     8      6      1      23:13        30

5. Fruškogorac   15     6      5      4      28:21        23

6. Bačka                15     6      5      4      16:15        23

7. Indeks              15     4      7      4      17:15        19

8. ŽSK                   15     5      3      7      21:29        18