107.8135

Новосадска лига: Кисачани прекинули низ Темеринаца

25.05.2021. 09:27 09:30

ТСК – Татра 0:2 (0:1)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, судија: Радиновић (Беочин), стрелци: Зукић (из пенала) у 44. и Стојшић у 75. минуту. Жути картони: Милосављевић, Бобот, Николић, Војводић (ТСК), Свитић, Стојшић, Зукић (Татра).

ТСК: Војводић 6,5, Мириловић 6,5, Косић 6,5, Милосављевић 7, Бобот 7, Николић 6 (Томић - ), Стричевић 7, Пашка 6,5, Гргић 6 (Богојевић - ), Јовановић 6, Клаић 6.

ТАТРА: Попин 7, Ђорђевић 7, Мрђеновић 7, Петровић 7,5, Живановић 7, Дувњак 7, Свитић 7, Граховац 7 (Ветеха - ), Стојшић 7, Зукић 7,5, Живојнов 7 (Ожват - ).

Без седморице првотимаца, због картона и повреда, Темеринци су поражени после осам узастопних победа, док су фудбалери Татре потврдили да су хит пролећа, јер су, уз водећи Ветерник, освојили највише бодова у наставку трке. Код домаћина, оштрица напада, била је потпуно отупљена, пошто су недостајали Пуповац, Ђанковић и Недељковић, па је и оно мало покушаја било лак плен штоперског тандема Петровић – Живановић.  Минут пре одласка на одмор, после дуела Милосављевића и Граховца, судија Радиновић је досудио пенал за госте из Кисача. Домаћи су негодовали, а када се бура стишала, Зоран Зукић је потврдио да не губе сјај његове мајсторије из казнених удараца. У наставку, домаћи су имали јалову иницијативу, пар лопти су послали ван оквира гола, док су гости, без много ризика, чували стечени минималац. У 75. минуту, леви бек Миљан Мрђеновић је послао дијагоналу, на другој стативи је био усамљен Милан Стојшић, па му није било тешко да овери заслужен тријумф екипе тренера Драгана Ћулума.

М. Менићанин

Ветерник - Футог 4:1 (1:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелци: Ђурић у 45. Ушчумилћ у 54. Чичић у 64. и Срдановић у 74. за Ветерник а Сакач у 66. минуту за Футог.

ВЕТЕРНИК: Маровић, Томић, Швоња, Огњановић, Чалија, Срдановић, Ушчумлић, Ђурић (Николић), Вуковић (Вукаљевић), Печић, Чичић.

ФУТОГ: Самарџија, Мир. Бероња, Вулић, Тополић, Сакач, Чепић, Вуковић, Сирар (Гери), Барачанин, Латиновић (Стелкић), Костић.

Убедљивом победом реванширао се лидер за јесењи реми са комшијама у Футогу. У игри отвореног гарда домаћи су успели да сломе отпор гостију у 45. минуту голом Ђурића. У наставку се у стрелце уписао и Алекса Ушћумлић, а убедљиву предност донео је голом и Милан Чичић. Успели су упорни Футожани да преко Бориса Сакача смање резултат. До краја меча Миљан Срдановић је погодио мрежу за коначан резултат.

М. По.

Славија - Бачка (Ђ) 1:2 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Славије, судија: Кресић (Тител), стрелци: Осојић у 44. за Славију, а Рогић у 22. и 48. минуту за Бачку.

СЛАВИЈА: Чавић, Остојћ, Јашовић, Радовановић, Паунић, Дражић, Мисини, Иконић, Николић, Ружић, Богданов.

БАЧКА: Игњић, Чегар, Ћирин, Д. Тривуновић, Калајџић, Н. Тривуновић, Балог, Проданов (Топчиов), Рогић, Дејановић, Максимовић.

Фудбалери из Ђурђева приредили су прворазредно изненађење савладавши комбиновани тим Славије. Тренер Салајчана је због казни и повреда није могао да рачуна на чак осморицу првотимаца, што се и текако осетило у игри домаћина. У јеку напада домаћих уследила је контра Ђурђевчана уз стрелца Милан Рогића успели су домаћи минут пре одласка на одмор да поравнају резултат, а стрлац је био Срђан Остојић. Гости да однесу цео плен и остану у трци за борби за опстанак потрудио се евро-голом Милан Рогић, а резултат се после није мењао.

М. По.

Шајкаш - Омладинац 1:3 (0:2)

КОВИЉ: Игралиште на Ади, судија: Ћурчић (Тител), стрелци: Љубојевић у 90. за Шајкаш, а Стојановић у 6. Јанић у 41. и Пецељ у 67. минуту за Омладинац. Жути картони: Ковачев, Алимпић, Малешевић (Шајкаш). Црвени картон: Ковачев (Шајкаш).

ШАЈКАШ: Шовљански, Граорац, Павков (Љубојевић), Алемпић, Рулић, Ковачев, Ковачевић, Станковић (Трајиловић), Николаш, Малешевић, Радивојевић (Суботин).

ОМЛАДИНАЦ: Латиновић, Несторовић, Ћупина, Пецељ (Томљановић), Вујичић, Хернаус (Макарић), Преведен (Тојагић), Ан. Хернаус, Јанић, Стојановић (Самарџић), Бјелобаба (Бјекић).

Заслужено је бодове са Аде однела екипа Омладинца. Гости су успели у 6. минуту да дођу до предности, када је Ђорђе Стојановић савладао Душана Шовљанског. До полувремена је после лепе акције и центаршута Пецеља, Ненад Јанић био неумољив.

У наставку је екипа из Степановичева стигла до убедљиве предности. Након продора и центаршута Бјекића капитен Бојан Пецељ ударцем главом матирао је Душана Шовљанског. У последњим тренуцима част домаћих почасним голом спасао је Дејан Љубојевић.

М. По.

СиригПетроварадин 2:4 (1:1)

СИРИГ: Спортски центар Препород, судија: Чобанов (Руменка), стрелци: Декић у 11. и Брежњак (из пенала) у 83. за Сириг, а Павлов у 29, 66. и 90. и Дервиши у 55. минуту за Петроварадин. Жути картони: Вулић, Ивковић, Декић (Сириг), Кнежић, Момчилов (Петроварадин).

СИРИГ: Кизић 6, Васић 7 (Ђукић - ), Јелић 6 (Н. Вулић - ), Ивковић 6, Наранчић 6,5, Грујичић 6,5 (Момчиловић - ), Којовић 6,5 (Брежњак 7), Миловановић 6,5, Декић 7, М. Вулић 6 (Радовић 6), Рајачић 6,5.

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић 7, Шавија 7, Ристивојевић 7, Момчилов 7,5, Поповић 7, Сурдучки 6,5 (Шимулија - ), Павлов 8,5, Дервиши 8, Стефановић 6,5 (Тодоровић - ), Кнежић 7,5, Шпаровић 6 (Будечевић 7).

У отвореном мечу, упркос улогу који је носио, домаћи су рано повели голом Драгомира Декића, а до одласка на одмор резултат је изједначио Стеван Павлов.

Само што је почело друго полувреме Итан Дервиши је режирао преокрет и послао ветар у једра саиграчима. Нерешива енигма за одбрану Сирижана, био је расположени Павлов, уписао је хет-трик и гостима донео драгоцене бодове.

М. М.

Јединство - Хајдук (Ч) 2:2 (1:1)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства. Судија Милошевић (Нови Сад). Стрелци: Ковачевић у 12. и Бубњевић у 69. за Јединство. а П.Самоловац у 43. и Стјепановић у 58. минуту (из пенала) за Хајдук. Жути картони: Р. Тепић, Бубњевић, Димић (Јединство). а Петрић, Лазић, П. Самоловац (Хајдук). Црвени картон: Микулић (Хајдук).

ЈЕДИНСТВО: Гавриловић 6, Зорић 6, Ковачевић 7, Пињо 7, Р. Тепић 5 (Медић 6), Ђурђевић 6, Малиновић 6, Росић 5, Бубњевић 6, М.Тепић 5, Димић 5.

ХАЈДУК: Шарић 7, Бранчић 6, Вујичић 6, Микулић 6 (Р.Самоловац 7), Лазић 7, П.Самоловац 7, Росић 6, Петрић 7, Томић 6, Стјепановић 7, Микулић 6.

Фудбалери Хајдука су одавно испали из Новосадске лиге, али су  показали како се бори за клуб. Уложули су максимум труда да дођу до бода, мада им је и победа била близу.

Једиство је играло бледо, неуверљиво, траљаво и потпуно погрешно јер су опет покушавали да дугим и високим лоптама изенаде ривала. Постигли су гол на време у 12. минуту преко агилног Квачевића, али су гости изједначили лепим голом ветерана Пере Самоловца. Гости су и повели са 2:1 у 58. минуту из пенала, који је несхватљиво скривио М. Тепић.

Покушавали су Госпођинчани хаотичним нападима да бар изједначе, а при том су чинили несхватљиве грешке. Пера Бубњевић је био успешан у 69. минуту, и тада јје било довољно времена да се дође и до победе.

Гости из Чуруга су одолевали све до 89. минута када  су скривили пенал. Да правда буде задовољена, и да гости заслужено однесу бод у Чуруг,  побринуо се Урош Димић, који је са 11. метара успео само да уздрма пречку.

З. Сиришки

Тител - ЖСК 2:1 (2:1)

ТИТЕЛ: Игралиште у Спортском центру, судија: Спасојевић(Нови Сад), стрелци: Куља  у 4. и 26. за Тител, а Ђурчић у 32. минуту за ЖСК. Жути картони: Гардиновачки, Радаковић, Лимановић (Тител), Клисара, Нинковић (ЖСК).

ТИТЕЛ: Мајор 8, Дорословачки 7( Милутинов 7), Фодор 8, Суботин 8, Јованов 8, Радаковић 7, Куља 8, Гардиновачки 7, Синани 7 (Лимановић 7),  Хорњик 7, Караташевски 7( Пешевић 7)

ЖСК: Савановић 8, Малић7, Зекоња7 , Ђурчић 8, Дзамбас 8, Ушћумлић 7, Танасић 7, Бороја 7, Нинковић 7, Клисара 8, Крунић 8

Све је у Тителу било решено у првом полувремену. У 4. минуту Титељани су повели, голман Мајор је испуцао лопту и капитен Куља је изашао сам  испред голмана Савановића, и послао лопту у даљи угао.  Куља је постигао нови погодак у 26 минуту после одличне асистенције Јованова.

Помало чудан гол су постигли гости. Штопер Фодор је са 20 метара напуцао нападача гостију Ђурчића и лопта се одбила у мрежу.

У другом полувреме се играло отворено на обе стране и право је чудо да је резултат остао онај из првог полувремена .

Ж. Марковић

Тител - ЖСК 2:1, Фрушкогорац - Фрушкогорски партизан 4:1, Сириг - Петроварадин 2:4, Славија - Бачка (Ђ) 1:2, Ветерник - Футог 4:1, Шајкаш  - Омладинац 1:3, ТСК - Татра 0:2, Сусек - Бачка (Б) 2:5, Јединство - Хајдук 2:2.

1. Ветерник       30     25     3      2      125:19       78

2. ТСК       30     22     4      4      73:21        70

3. Славија 30     16     7      7      51:27        55

4. Фрушкогорац 30     15     6      9      64:42        51

5. Омладинац     30     13     6      11     47:46        45

6. Татра    30     13     5      12     50:46        44

7. Јединство      30     11     9      10     60:49        42

8. Петровара.    30     12     6      12     46:48        42