Novosadska liga: Kisačani prekinuli niz Temerinaca

25.05.2021. 09:27 09:30

TSK – Tatra 0:2 (0:1)

TEMERIN: Stadion TSK-a, sudija: Radinović (Beočin), strelci: Zukić (iz penala) u 44. i Stojšić u 75. minutu. Žuti kartoni: Milosavljević, Bobot, Nikolić, Vojvodić (TSK), Svitić, Stojšić, Zukić (Tatra).

TSK: Vojvodić 6,5, Mirilović 6,5, Kosić 6,5, Milosavljević 7, Bobot 7, Nikolić 6 (Tomić - ), Stričević 7, Paška 6,5, Grgić 6 (Bogojević - ), Jovanović 6, Klaić 6.

TATRA: Popin 7, Đorđević 7, Mrđenović 7, Petrović 7,5, Živanović 7, Duvnjak 7, Svitić 7, Grahovac 7 (Veteha - ), Stojšić 7, Zukić 7,5, Živojnov 7 (Ožvat - ).

Bez sedmorice prvotimaca, zbog kartona i povreda, Temerinci su poraženi posle osam uzastopnih pobeda, dok su fudbaleri Tatre potvrdili da su hit proleća, jer su, uz vodeći Veternik, osvojili najviše bodova u nastavku trke. Kod domaćina, oštrica napada, bila je potpuno otupljena, pošto su nedostajali Pupovac, Đanković i Nedeljković, pa je i ono malo pokušaja bilo lak plen štoperskog tandema Petrović – Živanović.  Minut pre odlaska na odmor, posle duela Milosavljevića i Grahovca, sudija Radinović je dosudio penal za goste iz Kisača. Domaći su negodovali, a kada se bura stišala, Zoran Zukić je potvrdio da ne gube sjaj njegove majstorije iz kaznenih udaraca. U nastavku, domaći su imali jalovu inicijativu, par lopti su poslali van okvira gola, dok su gosti, bez mnogo rizika, čuvali stečeni minimalac. U 75. minutu, levi bek Miljan Mrđenović je poslao dijagonalu, na drugoj stativi je bio usamljen Milan Stojšić, pa mu nije bilo teško da overi zaslužen trijumf ekipe trenera Dragana Ćuluma.

M. Menićanin

Veternik - Futog 4:1 (1:0)

VETERNIK: Igralište Veternika, sudija: Ćulum (Šajkaš), strelci: Đurić u 45. Uščumilć u 54. Čičić u 64. i Srdanović u 74. za Veternik a Sakač u 66. minutu za Futog.

VETERNIK: Marović, Tomić, Švonja, Ognjanović, Čalija, Srdanović, Uščumlić, Đurić (Nikolić), Vuković (Vukaljević), Pečić, Čičić.

FUTOG: Samardžija, Mir. Beronja, Vulić, Topolić, Sakač, Čepić, Vuković, Sirar (Geri), Baračanin, Latinović (Stelkić), Kostić.

Ubedljivom pobedom revanširao se lider za jesenji remi sa komšijama u Futogu. U igri otvorenog garda domaći su uspeli da slome otpor gostiju u 45. minutu golom Đurića. U nastavku se u strelce upisao i Aleksa Ušćumlić, a ubedljivu prednost doneo je golom i Milan Čičić. Uspeli su uporni Futožani da preko Borisa Sakača smanje rezultat. Do kraja meča Miljan Srdanović je pogodio mrežu za konačan rezultat.

M. Po.

Slavija - Bačka (Đ) 1:2 (1:1)

NOVI SAD: Igralište Slavije, sudija: Kresić (Titel), strelci: Osojić u 44. za Slaviju, a Rogić u 22. i 48. minutu za Bačku.

SLAVIJA: Čavić, Ostojć, Jašović, Radovanović, Paunić, Dražić, Misini, Ikonić, Nikolić, Ružić, Bogdanov.

BAČKA: Ignjić, Čegar, Ćirin, D. Trivunović, Kalajdžić, N. Trivunović, Balog, Prodanov (Topčiov), Rogić, Dejanović, Maksimović.

Fudbaleri iz Đurđeva priredili su prvorazredno iznenađenje savladavši kombinovani tim Slavije. Trener Salajčana je zbog kazni i povreda nije mogao da računa na čak osmoricu prvotimaca, što se i tekako osetilo u igri domaćina. U jeku napada domaćih usledila je kontra Đurđevčana uz strelca Milan Rogića uspeli su domaći minut pre odlaska na odmor da poravnaju rezultat, a strlac je bio Srđan Ostojić. Gosti da odnesu ceo plen i ostanu u trci za borbi za opstanak potrudio se evro-golom Milan Rogić, a rezultat se posle nije menjao.

M. Po.

Šajkaš - Omladinac 1:3 (0:2)

KOVILJ: Igralište na Adi, sudija: Ćurčić (Titel), strelci: Ljubojević u 90. za Šajkaš, a Stojanović u 6. Janić u 41. i Pecelj u 67. minutu za Omladinac. Žuti kartoni: Kovačev, Alimpić, Malešević (Šajkaš). Crveni karton: Kovačev (Šajkaš).

ŠAJKAŠ: Šovljanski, Graorac, Pavkov (Ljubojević), Alempić, Rulić, Kovačev, Kovačević, Stanković (Trajilović), Nikolaš, Malešević, Radivojević (Subotin).

OMLADINAC: Latinović, Nestorović, Ćupina, Pecelj (Tomljanović), Vujičić, Hernaus (Makarić), Preveden (Tojagić), An. Hernaus, Janić, Stojanović (Samardžić), Bjelobaba (Bjekić).

Zasluženo je bodove sa Ade odnela ekipa Omladinca. Gosti su uspeli u 6. minutu da dođu do prednosti, kada je Đorđe Stojanović savladao Dušana Šovljanskog. Do poluvremena je posle lepe akcije i centaršuta Pecelja, Nenad Janić bio neumoljiv.

U nastavku je ekipa iz Stepanovičeva stigla do ubedljive prednosti. Nakon prodora i centaršuta Bjekića kapiten Bojan Pecelj udarcem glavom matirao je Dušana Šovljanskog. U poslednjim trenucima čast domaćih počasnim golom spasao je Dejan Ljubojević.

M. Po.

SirigPetrovaradin 2:4 (1:1)

SIRIG: Sportski centar Preporod, sudija: Čobanov (Rumenka), strelci: Dekić u 11. i Brežnjak (iz penala) u 83. za Sirig, a Pavlov u 29, 66. i 90. i Derviši u 55. minutu za Petrovaradin. Žuti kartoni: Vulić, Ivković, Dekić (Sirig), Knežić, Momčilov (Petrovaradin).

SIRIG: Kizić 6, Vasić 7 (Đukić - ), Jelić 6 (N. Vulić - ), Ivković 6, Narančić 6,5, Grujičić 6,5 (Momčilović - ), Kojović 6,5 (Brežnjak 7), Milovanović 6,5, Dekić 7, M. Vulić 6 (Radović 6), Rajačić 6,5.

PETROVARADIN: Jovanović 7, Šavija 7, Ristivojević 7, Momčilov 7,5, Popović 7, Surdučki 6,5 (Šimulija - ), Pavlov 8,5, Derviši 8, Stefanović 6,5 (Todorović - ), Knežić 7,5, Šparović 6 (Budečević 7).

U otvorenom meču, uprkos ulogu koji je nosio, domaći su rano poveli golom Dragomira Dekića, a do odlaska na odmor rezultat je izjednačio Stevan Pavlov.

Samo što je počelo drugo poluvreme Itan Derviši je režirao preokret i poslao vetar u jedra saigračima. Nerešiva enigma za odbranu Sirižana, bio je raspoloženi Pavlov, upisao je het-trik i gostima doneo dragocene bodove.

M. M.

Jedinstvo - Hajduk (Č) 2:2 (1:1)

GOSPOĐINCI: Igralište Jedinstva. Sudija Milošević (Novi Sad). Strelci: Kovačević u 12. i Bubnjević u 69. za Jedinstvo. a P.Samolovac u 43. i Stjepanović u 58. minutu (iz penala) za Hajduk. Žuti kartoni: R. Tepić, Bubnjević, Dimić (Jedinstvo). a Petrić, Lazić, P. Samolovac (Hajduk). Crveni karton: Mikulić (Hajduk).

JEDINSTVO: Gavrilović 6, Zorić 6, Kovačević 7, Pinjo 7, R. Tepić 5 (Medić 6), Đurđević 6, Malinović 6, Rosić 5, Bubnjević 6, M.Tepić 5, Dimić 5.

HAJDUK: Šarić 7, Brančić 6, Vujičić 6, Mikulić 6 (R.Samolovac 7), Lazić 7, P.Samolovac 7, Rosić 6, Petrić 7, Tomić 6, Stjepanović 7, Mikulić 6.

Fudbaleri Hajduka su odavno ispali iz Novosadske lige, ali su  pokazali kako se bori za klub. Uložuli su maksimum truda da dođu do boda, mada im je i pobeda bila blizu.

Jedistvo je igralo bledo, neuverljivo, traljavo i potpuno pogrešno jer su opet pokušavali da dugim i visokim loptama izenade rivala. Postigli su gol na vreme u 12. minutu preko agilnog Kvačevića, ali su gosti izjednačili lepim golom veterana Pere Samolovca. Gosti su i poveli sa 2:1 u 58. minutu iz penala, koji je neshvatljivo skrivio M. Tepić.

Pokušavali su Gospođinčani haotičnim napadima da bar izjednače, a pri tom su činili neshvatljive greške. Pera Bubnjević je bio uspešan u 69. minutu, i tada jje bilo dovoljno vremena da se dođe i do pobede.

Gosti iz Čuruga su odolevali sve do 89. minuta kada  su skrivili penal. Da pravda bude zadovoljena, i da gosti zasluženo odnesu bod u Čurug,  pobrinuo se Uroš Dimić, koji je sa 11. metara uspeo samo da uzdrma prečku.

Z. Siriški

Titel - ŽSK 2:1 (2:1)

TITEL: Igralište u Sportskom centru, sudija: Spasojević(Novi Sad), strelci: Kulja  u 4. i 26. za Titel, a Đurčić u 32. minutu za ŽSK. Žuti kartoni: Gardinovački, Radaković, Limanović (Titel), Klisara, Ninković (ŽSK).

TITEL: Major 8, Doroslovački 7( Milutinov 7), Fodor 8, Subotin 8, Jovanov 8, Radaković 7, Kulja 8, Gardinovački 7, Sinani 7 (Limanović 7),  Hornjik 7, Karataševski 7( Pešević 7)

ŽSK: Savanović 8, Malić7, Zekonja7 , Đurčić 8, Dzambas 8, Ušćumlić 7, Tanasić 7, Boroja 7, Ninković 7, Klisara 8, Krunić 8

Sve je u Titelu bilo rešeno u prvom poluvremenu. U 4. minutu Titeljani su poveli, golman Major je ispucao loptu i kapiten Kulja je izašao sam  ispred golmana Savanovića, i poslao loptu u dalji ugao.  Kulja je postigao novi pogodak u 26 minutu posle odlične asistencije Jovanova.

Pomalo čudan gol su postigli gosti. Štoper Fodor je sa 20 metara napucao napadača gostiju Đurčića i lopta se odbila u mrežu.

U drugom poluvreme se igralo otvoreno na obe strane i pravo je čudo da je rezultat ostao onaj iz prvog poluvremena .

Ž. Marković

Titel - ŽSK 2:1, Fruškogorac - Fruškogorski partizan 4:1, Sirig - Petrovaradin 2:4, Slavija - Bačka (Đ) 1:2, Veternik - Futog 4:1, Šajkaš  - Omladinac 1:3, TSK - Tatra 0:2, Susek - Bačka (B) 2:5, Jedinstvo - Hajduk 2:2.

1. Veternik       30     25     3      2      125:19       78

2. TSK       30     22     4      4      73:21        70

3. Slavija 30     16     7      7      51:27        55

4. Fruškogorac 30     15     6      9      64:42        51

5. Omladinac     30     13     6      11     47:46        45

6. Tatra    30     13     5      12     50:46        44

7. Jedinstvo      30     11     9      10     60:49        42

8. Petrovara.    30     12     6      12     46:48        42