117.0652
108.1434

НОВОСАДСКА ЛИГА Канаринци прелетели Госпођинце

06.04.2018. 09:39 09:41

Новосађани су у Госпођинце дошли са намером да остваре победу и у томе су успели - Јединство (Г) – Нови Сад 0:2 (0:1).

Домаћи су се стојички држали уз пуно пропуштених прилика „жутих“ до последњег минута првог дела,а онда је расположени Лука Станчић успео да пронађе пут ка мрежи па се на одмор отишло са минималном предношћу за госте. У наставку је исти играч након ударца с угла надвисио одбрану Јединства, погодио мрежу.

М. По.

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 100. Судија : Грмуша (Петроварадин). Стрелац : Станчић у 45 и 59. минуту.  Жути картони : М. Тепић, Гаџић (Јединство), Станчић, Грлица, Стојановић (Нови Сад).

ЈЕДИНСТВО: Васиљевић, Зорић, Играчев, Ковачевић, Р. Тепић, Малиновић, Пајић, Бубњевић, Гаџић, Максић (О.Тепић), М. Тепић (Пињо).

НОВИ САД: Јовановић, Л. Стојановић (Стричевић), Крповић, Свркота, Сапунџић, Калин, Спиридоновић, Станчић (Грлица), Мирковић (Косо), Максимовић, Н.Стојановић.

Фрушкогорски партизан – Сириг 5:1 (0:1)

Фудбалери Фрушкогорског партизана напросто су прегазили госте из Сирига и то у другом полувремену. Дошли су гости по бод, али су у 37. минуту повели лепим голом Кузмановића, после слободног ударца. Потом су се Сирижани повукли и покушавали да сачувају резултат. Међутим и у том делу домаћи су имали две сјајне шансе, али се истакао голман Александар Видовић. Међутим, у другом делу домаћи су везли по терену и из сјајних акција постизали голове. Мрежу гостију, у 57. минуту, начео је сјајни Владимир Девић, који је после соло продора лопту спровео у мрежу, а био је прецизан и са беле тачке. Искусни Марко Томљановић је изузетно послужио Страхињу Чергића у 67. минуту и овај није промашио. После само два минута исто је учунио Чергић, који је као на тацни дао лопту Томљановић и лопта се нашла у мрежи. Чергић је и у 81. минуту, после соло продора преварио Видовића, а над овим фудбалером је начињен и једанаестерац.

М. Павловић

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 150, судија: Секулић (Футог). Стрелци: В. Девић у 57 и 76 (из пенала), Чергић у 67. и 81. и Томљановић у 69. за Фрушкогорски партизан, а Кузмановић у 37. минуту за Сириг. Жути картони: Чергић (Фрушкогорски партизан), Наранчић (Сириг).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Миланов, Д. Девић, Мисини (Кантар), Васиљев, Клинцов, Бабић, В. Девић (Грубишић), Миловановић (Томљановић), Чергић, Илић, Крстић.

СИРИГ: Видовић, Јокић, Наранчић (Рајачић), Грујучић, Грубовић, Васић, Кузмановић, Радић (Вулић), Папак, Вујановић, Јовановић (Убипарип).

ЖСК - Јединство (Р) 2:0 (0:0)

У обострано коректној и отвореној игри, Жабаљци су против Руменчана стигли до злата вредних бодова, који ће им у многоме значити за опстанак у лиги. И поред неколико изгледних прилика у првом делу игре у којем је домаћин у два наврата погодио оквир гола врло доброг младог голмана гостију Дарка Бичкаиа, на полувреме се отишло с нереченим резултатом.

Резервиста Петар Тошић, који је на полувремену ушао у игру, у првом контакту са лоптом донео је толико очекивану предност, коју је након тога дуплирао Огњен Клисара.

П. Бундало

ЖАБАЉ: Стадион ЖСК-а, гледалаца: 100, судија: Кљајић (Бачки Јарак), стрелци: Тошић у 50.  и Клисара у 75. минуту.

ЖСК: Калајџић 7, Кезија 7, Бркић 7, Д. Ђурђић 7, Танасић 8, Марић 7, Богданов 7 (М. Ђурђић), Зељко 7, Матић 6 (Тошић 7), Клисара 7, Каурин 7 (Ћирин).

ЈЕДИНСТВО: Бичкаи 8, Пекез 6, Дангубић 6, Стевановић 6, Латиновић 6, Видосављевић 6, Ђанковић 6 (Познановић 6), Ђекић 6, Тривуновић 6 (Бакић 6), Зељковић 6 (Митровић), Стаменковић 6.

Бачка – Футог 3:1 (0:0)

Екипа из Ђурђева се у првом полувремену прописно испромашивала уз одличне одбране голмана Рибића. У наставку нешто агилнија игра Футожана резултирала је вођством. У казненом простору лопту је захватио руком Љубомир Тривуновић, а сигуран са беле тачке био је капитен Косић. Радост гостију трајала је непун минут јер је најбољи актер  меча Душан Тривуновић успео да изједначи. За потпуни преокрет потрудио се на асистенцију Гелића Душан Тривуновић. У финишу је Радин на прави начин испратио центаршут Пантића.       М. По.

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 100. Судија : Драгољевић (Бачки Јарак). Стрелци : Душ. Тривуновић 68. и 75. и Радин у 85. за Бачку, а . Косић у 67. (из пенала) за Футог. Жути картони : Курушић (Бачка), Шарић (Футог).

БАЧКА: Игњић 7, Цвијић 7 (Јанковић 7), Љ. Тривуновић 7, Курушић 7, Дангубић 7, Пантић 7, Дра. Тривуновић 7 (Петровић -), Марковић 8, Радин 7, Душ. Тривуновић 8 (Рац -), Гелић 8.

ФУТОГ: Рибић 7, Кресоја 6, Мир. Бероња 7, Стевановић 6, Шарић 6, Тополић 7,(Чепић 6), Малеш 6 (Мих. Бероња -), Косић 7, Милаковић 6 (Стелкић 6), Бекер 6, Вуканац 7.

Ветерник – ТСК 0:2 (0:1)

Млада екипа Ветерника пружила је жесток отпор кандидату за највиши пласман. Гости предвођени искусним играчима Станковићем, Зечевићем и осталим зналачки су отворили пут до победе.

М. По.

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 100. Судија: Накомчић (Руменка). Стрелци: Зечевић у 18 и Драгољевић у 50. минуту.  Жути картони: Ђурић, Томић, Вуковић ( Ветерник).

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић 6, Томић 7, Ковачевић 6, Вуковић 6, Субашић 6, Ђурић 7, Јовановић 6, Тодорић 6, Адамек 6, Малиновић 7, Релић 6 ( Гашић 6).

ТСК: Војводић 7, Драгољевић 7, Јелић 7, Варга 7 (Самарџић -), Вишекруна 7, Томић 7, Станковић 8, Зечевић 8, Савић 7 , Пуповац 7, Зукић 7 (Маричић 7).

РЕЗУЛТАТИ: Јединство (Г) - Нови Сад 0:2, Пролетер - Омладинац 1:0, Бачка - Футог 3:1, ЖСК - Јединство (Р) 2:0, Татра - Младост 2:1, Фрушкогорски партизан - Сириг 5:1, Софекс - Виноградар 12:1, Петроварадин - Шајкаш 2:2, Ветерник - ТСК 0:2.

1. Татра            21     14     6      1      61:44                48

2. Софекс          21     14     3      4      58:22                45

3. ТСК               21     12     5      4      42:10                41

4. Једин. (Р)       21     10     6      5      33:16                36

5. Нови Сад       21     10     5      6      43:37                35

6. Младост         21     9      5      7      41:28                32

7. Омладинац     21     9      5      7      34:28                32

8. Ветерник       21     8      5      8      52:35                29