NOVOSADSKA LIGA Kanarinci preleteli Gospođince

06.04.2018. 09:39 09:41

Novosađani su u Gospođince došli sa namerom da ostvare pobedu i u tome su uspeli - Jedinstvo (G) – Novi Sad 0:2 (0:1).

Domaći su se stojički držali uz puno propuštenih prilika „žutih“ do poslednjeg minuta prvog dela,a onda je raspoloženi Luka Stančić uspeo da pronađe put ka mreži pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću za goste. U nastavku je isti igrač nakon udarca s ugla nadvisio odbranu Jedinstva, pogodio mrežu.

M. Po.

GOSPOĐINCI: Igralište Jedinstva, gledalaca 100. Sudija : Grmuša (Petrovaradin). Strelac : Stančić u 45 i 59. minutu.  Žuti kartoni : M. Tepić, Gadžić (Jedinstvo), Stančić, Grlica, Stojanović (Novi Sad).

JEDINSTVO: Vasiljević, Zorić, Igračev, Kovačević, R. Tepić, Malinović, Pajić, Bubnjević, Gadžić, Maksić (O.Tepić), M. Tepić (Pinjo).

NOVI SAD: Jovanović, L. Stojanović (Stričević), Krpović, Svrkota, Sapundžić, Kalin, Spiridonović, Stančić (Grlica), Mirković (Koso), Maksimović, N.Stojanović.

Fruškogorski partizan – Sirig 5:1 (0:1)

Fudbaleri Fruškogorskog partizana naprosto su pregazili goste iz Siriga i to u drugom poluvremenu. Došli su gosti po bod, ali su u 37. minutu poveli lepim golom Kuzmanovića, posle slobodnog udarca. Potom su se Sirižani povukli i pokušavali da sačuvaju rezultat. Međutim i u tom delu domaći su imali dve sjajne šanse, ali se istakao golman Aleksandar Vidović. Međutim, u drugom delu domaći su vezli po terenu i iz sjajnih akcija postizali golove. Mrežu gostiju, u 57. minutu, načeo je sjajni Vladimir Dević, koji je posle solo prodora loptu sproveo u mrežu, a bio je precizan i sa bele tačke. Iskusni Marko Tomljanović je izuzetno poslužio Strahinju Čergića u 67. minutu i ovaj nije promašio. Posle samo dva minuta isto je učunio Čergić, koji je kao na tacni dao loptu Tomljanović i lopta se našla u mreži. Čergić je i u 81. minutu, posle solo prodora prevario Vidovića, a nad ovim fudbalerom je načinjen i jedanaesterac.

M. Pavlović

BUKOVAC: Igralište Fruškogorskog partizana, gledalaca 150, sudija: Sekulić (Futog). Strelci: V. Dević u 57 i 76 (iz penala), Čergić u 67. i 81. i Tomljanović u 69. za Fruškogorski partizan, a Kuzmanović u 37. minutu za Sirig. Žuti kartoni: Čergić (Fruškogorski partizan), Narančić (Sirig).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Milanov, D. Dević, Misini (Kantar), Vasiljev, Klincov, Babić, V. Dević (Grubišić), Milovanović (Tomljanović), Čergić, Ilić, Krstić.

SIRIG: Vidović, Jokić, Narančić (Rajačić), Grujučić, Grubović, Vasić, Kuzmanović, Radić (Vulić), Papak, Vujanović, Jovanović (Ubiparip).

ŽSK - Jedinstvo (R) 2:0 (0:0)

U obostrano korektnoj i otvorenoj igri, Žabaljci su protiv Rumenčana stigli do zlata vrednih bodova, koji će im u mnogome značiti za opstanak u ligi. I pored nekoliko izglednih prilika u prvom delu igre u kojem je domaćin u dva navrata pogodio okvir gola vrlo dobrog mladog golmana gostiju Darka Bičkaia, na poluvreme se otišlo s nerečenim rezultatom.

Rezervista Petar Tošić, koji je na poluvremenu ušao u igru, u prvom kontaktu sa loptom doneo je toliko očekivanu prednost, koju je nakon toga duplirao Ognjen Klisara.

P. Bundalo

ŽABALJ: Stadion ŽSK-a, gledalaca: 100, sudija: Kljajić (Bački Jarak), strelci: Tošić u 50.  i Klisara u 75. minutu.

ŽSK: Kalajdžić 7, Kezija 7, Brkić 7, D. Đurđić 7, Tanasić 8, Marić 7, Bogdanov 7 (M. Đurđić), Zeljko 7, Matić 6 (Tošić 7), Klisara 7, Kaurin 7 (Ćirin).

JEDINSTVO: Bičkai 8, Pekez 6, Dangubić 6, Stevanović 6, Latinović 6, Vidosavljević 6, Đanković 6 (Poznanović 6), Đekić 6, Trivunović 6 (Bakić 6), Zeljković 6 (Mitrović), Stamenković 6.

Bačka – Futog 3:1 (0:0)

Ekipa iz Đurđeva se u prvom poluvremenu propisno ispromašivala uz odlične odbrane golmana Ribića. U nastavku nešto agilnija igra Futožana rezultirala je vođstvom. U kaznenom prostoru loptu je zahvatio rukom Ljubomir Trivunović, a siguran sa bele tačke bio je kapiten Kosić. Radost gostiju trajala je nepun minut jer je najbolji akter  meča Dušan Trivunović uspeo da izjednači. Za potpuni preokret potrudio se na asistenciju Gelića Dušan Trivunović. U finišu je Radin na pravi način ispratio centaršut Pantića.       M. Po.

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 100. Sudija : Dragoljević (Bački Jarak). Strelci : Duš. Trivunović 68. i 75. i Radin u 85. za Bačku, a . Kosić u 67. (iz penala) za Futog. Žuti kartoni : Kurušić (Bačka), Šarić (Futog).

BAČKA: Ignjić 7, Cvijić 7 (Janković 7), LJ. Trivunović 7, Kurušić 7, Dangubić 7, Pantić 7, Dra. Trivunović 7 (Petrović -), Marković 8, Radin 7, Duš. Trivunović 8 (Rac -), Gelić 8.

FUTOG: Ribić 7, Kresoja 6, Mir. Beronja 7, Stevanović 6, Šarić 6, Topolić 7,(Čepić 6), Maleš 6 (Mih. Beronja -), Kosić 7, Milaković 6 (Stelkić 6), Beker 6, Vukanac 7.

Veternik – TSK 0:2 (0:1)

Mlada ekipa Veternika pružila je žestok otpor kandidatu za najviši plasman. Gosti predvođeni iskusnim igračima Stankovićem, Zečevićem i ostalim znalački su otvorili put do pobede.

M. Po.

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 100. Sudija: Nakomčić (Rumenka). Strelci: Zečević u 18 i Dragoljević u 50. minutu.  Žuti kartoni: Đurić, Tomić, Vuković ( Veternik).

VETERNIK: Gligorijević 6, Tomić 7, Kovačević 6, Vuković 6, Subašić 6, Đurić 7, Jovanović 6, Todorić 6, Adamek 6, Malinović 7, Relić 6 ( Gašić 6).

TSK: Vojvodić 7, Dragoljević 7, Jelić 7, Varga 7 (Samardžić -), Višekruna 7, Tomić 7, Stanković 8, Zečević 8, Savić 7 , Pupovac 7, Zukić 7 (Maričić 7).

REZULTATI: Jedinstvo (G) - Novi Sad 0:2, Proleter - Omladinac 1:0, Bačka - Futog 3:1, ŽSK - Jedinstvo (R) 2:0, Tatra - Mladost 2:1, Fruškogorski partizan - Sirig 5:1, Sofeks - Vinogradar 12:1, Petrovaradin - Šajkaš 2:2, Veternik - TSK 0:2.

1. Tatra            21     14     6      1      61:44                48

2. Sofeks          21     14     3      4      58:22                45

3. TSK               21     12     5      4      42:10                41

4. Jedin. (R)       21     10     6      5      33:16                36

5. Novi Sad       21     10     5      6      43:37                35

6. Mladost         21     9      5      7      41:28                32

7. Omladinac     21     9      5      7      34:28                32

8. Veternik       21     8      5      8      52:35                29