НОВИ ШОК ЗА ПАРТИЗАН: Велики преокрет ОФК Београда за 3:2 (ВИДЕО)

15.09.2024. 21:29 21:44
fk partizan
Извор: ФК Партизан

У дербију 8. кола Моцартбет Суперлиге Србије ОФК Београд је савладао Партизан резултатом 3:2 (1:2) на стадиону "Краљевица" у Зајечару.

До 86. минута имали су црно-бели све у рукама. Уследио је невероватан преокрет за заслужено славље номиналних домаћина на зајечарској Краљевици.

Севнула је брза контра ОФК Београда, најприсебнији био је резервиста Стојилковић и матирао Александра Јовановића за коначних 3:2. Претходно, голман Партизана, два пута, сјајно је реаговао после покушаја Мујакића и сачувао мрежу.

Претходно, изједначење из 86. минута донело је нову слику на терену, улило снагу фудбалерима ОФК Београда и најавило преокрет.

Тек је меч ушао у 85. минут, после неопрезног играња руком Јурчевића, судија Милан Стефановић оправдано је показао на белу тачку. Са 11 метара прецизан је био Александар Палочевић за 2:2 и увертиру у незапамћену драму.

Чинило се до тада, по свим параметрима, да је Партизан близу прекида поста од 37 дана без победе.

Повели су црно-бели у 15. минуту. После центаршута Захида, погодио је Александар Филиповић, главом је сметио лопту иза леђа Поповића.

Узвратили су номинални домаћини већ у следећем нападу. После соло акције Овусуа затресла се мреже Партизана – некадашњи првотимац Радника побегао је Јурчевићу, наместио нишан и са леве стране матирао Александра Јовановића.

Тражили су црно-бели шансу да поентирају и пре одласка на одмор. И успели преко Захида, после додавања Натха.

Није било много драматике у другом полувремену. Иницијативу су држали фудбалери Партизана и могли, два пута, преко Ђорђа Јовановића да реше дилеме. Није се дао изванредни Балша Поповић, чувар мреже ОФК Београда са стотину руку бацао је у очај нападаче црно-белих и уноси посебну енергију међу саиграче.

Исплатило се на крају, Романтичари су на најбољи начин искористили шансе и слатко, као никад раније, стигли до три бода против Партизана.

ОФК Београд – Партизан 3:2 (1:2)

ЗАЈЕЧАР: Стадион: Краљевица. Гледалаца: 3.500. Судија: Милан Стефановић (Београд). Стрелци: 0:1 – Филиповић у 15, 1:1 – Овусу у 18, 1:2 – Зубаиру у 40, 1:2 – Палочевић (из једанаестерца) у 86, 3:2 – Стојилковић у 90+6. минуту.

ОФК БЕОГРАД: Поповић – Гобељић, Вукичевић, Ђермановић, Анан – Адо, Палочевић – Овусу, Кнежевић, Цветковић (од 62. Митуљикић) – Влајте (од 62. Стојилковић).

ПАРТИЗАН: А. Јовановић – Филиповић, Илић, Мујакић, Јурчевић – Ковач, Натхо (од 80. – Гох (од 46. Аријага), Захид, Зубаиру (од 59. Трифуновић) – Калулу (од 59. Ђорђе Јовановић).