NOVI ŠOK ZA PARTIZAN: Veliki preokret OFK Beograda za 3:2 (VIDEO)

15.09.2024. 21:29 21:44
fk partizan
Izvor: FK Partizan

U derbiju 8. kola Mocartbet Superlige Srbije OFK Beograd je savladao Partizan rezultatom 3:2 (1:2) na stadionu "Kraljevica" u Zaječaru.

Do 86. minuta imali su crno-beli sve u rukama. Usledio je neverovatan preokret za zasluženo slavlje nominalnih domaćina na zaječarskoj Kraljevici.

Sevnula je brza kontra OFK Beograda, najprisebniji bio je rezervista Stojilković i matirao Aleksandra Jovanovića za konačnih 3:2. Prethodno, golman Partizana, dva puta, sjajno je reagovao posle pokušaja Mujakića i sačuvao mrežu.

Prethodno, izjednačenje iz 86. minuta donelo je novu sliku na terenu, ulilo snagu fudbalerima OFK Beograda i najavilo preokret.

Tek je meč ušao u 85. minut, posle neopreznog igranja rukom Jurčevića, sudija Milan Stefanović opravdano je pokazao na belu tačku. Sa 11 metara precizan je bio Aleksandar Paločević za 2:2 i uvertiru u nezapamćenu dramu.

Činilo se do tada, po svim parametrima, da je Partizan blizu prekida posta od 37 dana bez pobede.

Poveli su crno-beli u 15. minutu. Posle centaršuta Zahida, pogodio je Aleksandar Filipović, glavom je smetio loptu iza leđa Popovića.

Uzvratili su nominalni domaćini već u sledećem napadu. Posle solo akcije Ovusua zatresla se mreže Partizana – nekadašnji prvotimac Radnika pobegao je Jurčeviću, namestio nišan i sa leve strane matirao Aleksandra Jovanovića.

Tražili su crno-beli šansu da poentiraju i pre odlaska na odmor. I uspeli preko Zahida, posle dodavanja Natha.

Nije bilo mnogo dramatike u drugom poluvremenu. Inicijativu su držali fudbaleri Partizana i mogli, dva puta, preko Đorđa Jovanovića da reše dileme. Nije se dao izvanredni Balša Popović, čuvar mreže OFK Beograda sa stotinu ruku bacao je u očaj napadače crno-belih i unosi posebnu energiju među saigrače.

Isplatilo se na kraju, Romantičari su na najbolji način iskoristili šanse i slatko, kao nikad ranije, stigli do tri boda protiv Partizana.

OFK Beograd – Partizan 3:2 (1:2)

ZAJEČAR: Stadion: Kraljevica. Gledalaca: 3.500. Sudija: Milan Stefanović (Beograd). Strelci: 0:1 – Filipović u 15, 1:1 – Ovusu u 18, 1:2 – Zubairu u 40, 1:2 – Paločević (iz jedanaesterca) u 86, 3:2 – Stojilković u 90 6. minutu.

OFK BEOGRAD: Popović – Gobeljić, Vukičević, Đermanović, Anan – Ado, Paločević – Ovusu, Knežević, Cvetković (od 62. Mituljikić) – Vlajte (od 62. Stojilković).

PARTIZAN: A. Jovanović – Filipović, Ilić, Mujakić, Jurčević – Kovač, Natho (od 80. – Goh (od 46. Arijaga), Zahid, Zubairu (od 59. Trifunović) – Kalulu (od 59. Đorđe Jovanović).