117.0531
108.1722

МО Срем – Исток: Голман изједначио у надокнади

23.03.2022. 11:08 11:09

Гости су играли одлично у првом полувремену. Пропустили су низ шанси, али су се на крају морали задовољили једним бодом.

Хајдук (Ш) - Напредак (Ж) 2:2 (0:2)

ШИМАНОВЦИ: Игралиште Хајдука, гледалаца 100, судија Ипач (Марадик). Стрелци: Бераковић у 65. и Узелац у 94. за Хајдук, М. Савић у 15. и 43. минуту за Напредак.Жути картони: Видаков (Хајдук), Козлина (Напредак).

ХАЈДУК: Узелац, Томић, Масал (Бераковић), Васиљевић (Лучић), Петровић (Моловановић), Николић, Савић, Лалић (Човић), Врачевић, Милутиновић, Видаков.

НАПРЕДАК: Крнић, Ф. Кнежевић, Јовановић, Аврамовић, М. Савић, Деврња (Ковачевић), М. Кнежевић, Козлина, Мијаловић, Анђић (Шарац), Топић (Стојчевић).

У другом полувремену домаћини су играли на све или ништа.Чак се и домаћи голман Владимир Узелац преселио у казнени простор гостију у надокнади времена. И био је стрелац, главом, за поравнање резултата. У игри је бриљирао млади Вељко Видаков, који је много задао мука гостујућој одбрани.

Д. Драгојевић

ЧСК - Фрушкогорац 3:0 (1:0)

ЧОРТАНОВЦИ: Игралиште ЧСК-а, гледалаца 100, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелци: Д. Суботин у 44, Стаменковић у 47.  и Драгичевић у 51. минуту (из пенала). Жути картони: Јеремић, Поповић (ЧСК), Љутовац, Јованов (Фрушкогорац).

ЧСК: Tuvеgyić, Димић, Д. Суботин, Поповић, Милосављевић, Вуковић, Шпоња, Стаменковић (П. Суботин), Драгичевић (Терзић), Радаковић (Милић), Арсић (Јеремић).

ФРУШКОГОРАЦ: М. Вучић, Крнета, Добријевић, Јованов, Тртица, Ланг, Видаковић, Д. Филиповић (Димитријевић), Љутовац (Ђорђевић), Радаковић (Милосављевић), Медић (Станишљевић).

Домаћини су славили после добре игре. Пропустили су још неколико повољних шанси.

П. Станчев

Срем (СМ) - Граничар (О) 1:0 (прекинуто у 12. минуту)

СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Игралиште Срема, гледалаца 150, судија Ђурић (Инђија).Стрелац: Комазец у 6. минуту.

СРЕМ: Штампар, Турчиновић, Пилиповић, Маричић, Куртеш, Паунковић, Новић, Комазец, Ђуран, Бајловић, Мандић.

ГРАНИЧАР: Samaryić, Михајло Петровић, Деврња, Јовановић, Модраг Петровић, Рашковић, М. Николић, Лисулов.

После само 12. минута игре и вођства домаћина од 1:0, гости су остали са само шест играча, јер су се повредили Деврња и Јовановић, па је судија Мандић по правилима фудбалске игре морао да прекине меч.

Ж. Јовановић

Полет - Крушедол 5:4 (2:3)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Игралиште Полета, гледалаца 100, судија Лужаић (Инђија).Стрелци: Шаровић у 1. и 70. и Р. Кесић у 33, 48. и 52. за Полет, Н. Цурковић у 11, 26. и 61. и Куља у 33. минуту за Крушедол.

ПОЛЕТ: Грковић 5 (Пашић 6), Л. Милић 6, Костић 6, Шашић 6, Р. Савић 6, Шаровић 8, Ђорђевић 6 (Д. Милић),  Р. Кесић 7, Јовић 6, Марковић 6, Ђ. Лукић 6.

КРУШЕДОЛ: Пагач 6, Јелковић 6, Н. Цурковић 7, М. Цурковић 6 (Мићин 6), Плећаш 6, Јовановић 6, Шкрбић 6, Крунић 6, Радуловић 6, Куља 6, Марчетић 7.

Истакли су се искусни стрелци код домаћина Р. Кесић и код гостију Н. Цурковић. Сваки је дао по три гола. Али, игром је искусне надвисио веома млади Немања Шаровић. Има једва 16 година, а постигао је два изврсна поготка. Први у првом минуту, када је изиграо целу гостујућу одбрану.

Б. Рађеновић

Младост (Б) - Јединство (П) 4:1 (1:0)

БУЂАНОВЦИ: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија Катић (Рума).Стрелци: Праљић у 22, Ђурђевић у 60. и 85. и Јокић у 88. за Младост, Петковић у 55. минуту за Јединство. Жути картони: Ђурђевић (Младост), Стојановић (Јединство).

МЛАДОСТ: Милошевић 7, В. Југовић 7, Стјепановић 7 (Кошутић 7), Дукић 7, Стојићевић 7 (Чамлић), Ђурђевић 8, Праљић 7 (Бакић), Ћопић 7, Јокић 6, Кривошић 7, Кривошија 7.

ЈЕДИНСТВО: В. Сабо 6, Петковић 7, Томић 6, Поповић 6 (Жакула 7), Стојановић 6 (Н. Шофаузер 6), Весић 6, Босиљков 6, Ходак 6, Букорац 7, Гавриловић 6 (Настић), Обреновић 7.

Домаћини су играли доста добро целу утакмицу, али све своје праве шансе нису искористили, посебно у првом полувремену. Тек када су гости изједначили резултат, домаћи стрелци су се разиграли, и гостујућа одбрана је била на мукама.

Р. Кошутић

Рудар - ПСК Путинци 2:0 (2:0)

ВРДНИК: Игралиште Рудара, гледалаца 100, судија Ћирић (Инђија). Стрелци:  Вишњовски у 36. и Видовић у 45. минуту. Жути картони: Михајловић, Манојловић (Рудар), Гагић (ПСК Путинци).

РУДАР: М. Гвока 8, Михајловић 8, Манојловић 8, Вулетић 7, Лужајић 8, Нинковић 8, Вишњовски 8, Гаврић 8, Богданов 8, Јовановић 8, Видовић 8.

ПСК ПУТИНЦИ: Алимановић 7, Л. Галијаш 7, Грковић 7, Дерета 7, Пешут 7 (Ранитовић 7), Станковић 7,  Николић 7, В. Галијаш 7 (Гагић 7), Арежина 7, Ковачевић 7 (Тркуља), Ранђеловић 7.

И  други пут у првенству, играчи Рудара су славили под вођством тренера Бранка Гвоге. У Врднику је гостовао фењераш из Путинаца, али, по игри није заслужио то место.Вођство домаћину донео је Вишњовски. Прво је главом послао лопту у пречку, а потом је поново дочекао лопту главом и тек тада је лопта завршила у мрежи. И Видовић је био стрелац главом. Искористио је изванредан центаршут.

А. К.

Резултати:

ВРДНИК: Рудар - ПСК Путинци 2:0, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет -Крушедол 5:4, СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Срем - Граничар (О) 1:0 (прекинуто у 12. минуту), БУЂАНОВЦИ: Младост - Јединство (П) 4:1, ЧОРТАНОВЦИ: ЧСК -Фрушкогорац 3:0, ШИМАНОВЦИ: Хајдук - Напредак (Ж) 2:2. Шумар из Огара је био слободан.