MO Srem – Istok: Golman izjednačio u nadoknadi

23.03.2022. 11:08 11:09

Gosti su igrali odlično u prvom poluvremenu. Propustili su niz šansi, ali su se na kraju morali zadovoljili jednim bodom.

Hajduk (Š) - Napredak (Ž) 2:2 (0:2)

ŠIMANOVCI: Igralište Hajduka, gledalaca 100, sudija Ipač (Maradik). Strelci: Beraković u 65. i Uzelac u 94. za Hajduk, M. Savić u 15. i 43. minutu za Napredak.Žuti kartoni: Vidakov (Hajduk), Kozlina (Napredak).

HAJDUK: Uzelac, Tomić, Masal (Beraković), Vasiljević (Lučić), Petrović (Molovanović), Nikolić, Savić, Lalić (Čović), Vračević, Milutinović, Vidakov.

NAPREDAK: Krnić, F. Knežević, Jovanović, Avramović, M. Savić, Devrnja (Kovačević), M. Knežević, Kozlina, Mijalović, Anđić (Šarac), Topić (Stojčević).

U drugom poluvremenu domaćini su igrali na sve ili ništa.Čak se i domaći golman Vladimir Uzelac preselio u kazneni prostor gostiju u nadoknadi vremena. I bio je strelac, glavom, za poravnanje rezultata. U igri je briljirao mladi Veljko Vidakov, koji je mnogo zadao muka gostujućoj odbrani.

D. Dragojević

ČSK - Fruškogorac 3:0 (1:0)

ČORTANOVCI: Igralište ČSK-a, gledalaca 100, sudija Šljepica (Novi Banovci). Strelci: D. Subotin u 44, Stamenković u 47.  i Dragičević u 51. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Jeremić, Popović (ČSK), Ljutovac, Jovanov (Fruškogorac).

ČSK: Tuvegyić, Dimić, D. Subotin, Popović, Milosavljević, Vuković, Šponja, Stamenković (P. Subotin), Dragičević (Terzić), Radaković (Milić), Arsić (Jeremić).

FRUŠKOGORAC: M. Vučić, Krneta, Dobrijević, Jovanov, Trtica, Lang, Vidaković, D. Filipović (Dimitrijević), Ljutovac (Đorđević), Radaković (Milosavljević), Medić (Stanišljević).

Domaćini su slavili posle dobre igre. Propustili su još nekoliko povoljnih šansi.

P. Stančev

Srem (SM) - Graničar (O) 1:0 (prekinuto u 12. minutu)

SREMSKI MIHALJEVCI: Igralište Srema, gledalaca 150, sudija Đurić (Inđija).Strelac: Komazec u 6. minutu.

SREM: Štampar, Turčinović, Pilipović, Maričić, Kurteš, Paunković, Nović, Komazec, Đuran, Bajlović, Mandić.

GRANIČAR: Samaryić, Mihajlo Petrović, Devrnja, Jovanović, Modrag Petrović, Rašković, M. Nikolić, Lisulov.

Posle samo 12. minuta igre i vođstva domaćina od 1:0, gosti su ostali sa samo šest igrača, jer su se povredili Devrnja i Jovanović, pa je sudija Mandić po pravilima fudbalske igre morao da prekine meč.

Ž. Jovanović

Polet - Krušedol 5:4 (2:3)

NOVI KARLOVCI: Igralište Poleta, gledalaca 100, sudija Lužaić (Inđija).Strelci: Šarović u 1. i 70. i R. Kesić u 33, 48. i 52. za Polet, N. Curković u 11, 26. i 61. i Kulja u 33. minutu za Krušedol.

POLET: Grković 5 (Pašić 6), L. Milić 6, Kostić 6, Šašić 6, R. Savić 6, Šarović 8, Đorđević 6 (D. Milić),  R. Kesić 7, Jović 6, Marković 6, Đ. Lukić 6.

KRUŠEDOL: Pagač 6, Jelković 6, N. Curković 7, M. Curković 6 (Mićin 6), Plećaš 6, Jovanović 6, Škrbić 6, Krunić 6, Radulović 6, Kulja 6, Marčetić 7.

Istakli su se iskusni strelci kod domaćina R. Kesić i kod gostiju N. Curković. Svaki je dao po tri gola. Ali, igrom je iskusne nadvisio veoma mladi Nemanja Šarović. Ima jedva 16 godina, a postigao je dva izvrsna pogotka. Prvi u prvom minutu, kada je izigrao celu gostujuću odbranu.

B. Rađenović

Mladost (B) - Jedinstvo (P) 4:1 (1:0)

BUĐANOVCI: Igralište Mladosti, gledalaca 100, sudija Katić (Ruma).Strelci: Praljić u 22, Đurđević u 60. i 85. i Jokić u 88. za Mladost, Petković u 55. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Đurđević (Mladost), Stojanović (Jedinstvo).

MLADOST: Milošević 7, V. Jugović 7, Stjepanović 7 (Košutić 7), Dukić 7, Stojićević 7 (Čamlić), Đurđević 8, Praljić 7 (Bakić), Ćopić 7, Jokić 6, Krivošić 7, Krivošija 7.

JEDINSTVO: V. Sabo 6, Petković 7, Tomić 6, Popović 6 (Žakula 7), Stojanović 6 (N. Šofauzer 6), Vesić 6, Bosiljkov 6, Hodak 6, Bukorac 7, Gavrilović 6 (Nastić), Obrenović 7.

Domaćini su igrali dosta dobro celu utakmicu, ali sve svoje prave šanse nisu iskoristili, posebno u prvom poluvremenu. Tek kada su gosti izjednačili rezultat, domaći strelci su se razigrali, i gostujuća odbrana je bila na mukama.

R. Košutić

Rudar - PSK Putinci 2:0 (2:0)

VRDNIK: Igralište Rudara, gledalaca 100, sudija Ćirić (Inđija). Strelci:  Višnjovski u 36. i Vidović u 45. minutu. Žuti kartoni: Mihajlović, Manojlović (Rudar), Gagić (PSK Putinci).

RUDAR: M. Gvoka 8, Mihajlović 8, Manojlović 8, Vuletić 7, Lužajić 8, Ninković 8, Višnjovski 8, Gavrić 8, Bogdanov 8, Jovanović 8, Vidović 8.

PSK PUTINCI: Alimanović 7, L. Galijaš 7, Grković 7, Dereta 7, Pešut 7 (Ranitović 7), Stanković 7,  Nikolić 7, V. Galijaš 7 (Gagić 7), Arežina 7, Kovačević 7 (Trkulja), Ranđelović 7.

I  drugi put u prvenstvu, igrači Rudara su slavili pod vođstvom trenera Branka Gvoge. U Vrdniku je gostovao fenjeraš iz Putinaca, ali, po igri nije zaslužio to mesto.Vođstvo domaćinu doneo je Višnjovski. Prvo je glavom poslao loptu u prečku, a potom je ponovo dočekao loptu glavom i tek tada je lopta završila u mreži. I Vidović je bio strelac glavom. Iskoristio je izvanredan centaršut.

A. K.

Rezultati:

VRDNIK: Rudar - PSK Putinci 2:0, NOVI KARLOVCI: Polet -Krušedol 5:4, SREMSKI MIHALJEVCI: Srem - Graničar (O) 1:0 (prekinuto u 12. minutu), BUĐANOVCI: Mladost - Jedinstvo (P) 4:1, ČORTANOVCI: ČSK -Fruškogorac 3:0, ŠIMANOVCI: Hajduk - Napredak (Ž) 2:2. Šumar iz Ogara je bio slobodan.