108.1722

МФЛ Кикинда–Житиште: Лидер заустављен у Александрову

02.11.2022. 11:53 11:55

Борац - Јединство 2:0 (0:0)

АЛЕКСАНДРОВО: Игралиште „Лукарело”, гледалаца 100, судија: М. Гајин (Кикинда). Стрелци: С. Барбул у 49.  и С. Зечевић у 67. минуту. Жути картони: Н. Цобор, М. Самолов, С. Зечевић, С. Барбул, В. Бракус (Борац), а Н. Еремић, Б. Докман, Ј. Вребалов (Јединство).

БОРАЦ: А. Пухар 8, Н. Цобор 7, М. Самолов 7, С. Зечевић 9 (С. Ракић 7), М. Иванчевић 8,Д. Гајинов 7, Л. Владетић 7, Б. Тошков 7, С. Барбул 8 (М. Лакатуш 7), П. Штиковац 7 (Д. Попов 7), В. Бракус 8.

ЈЕДИНСТВО: И. Влашкалин 6, Н. Еремић 6, В. Радовановић 6 (Р. Стојанов 5), Б. Докман 6, Н. Виновић 6, А. Божић 5 (С. Николић 5), Денис Салиховић 6, Драгиша Салиховић 7, Ј. Вребалов 5, Б. Коледин 5, С. Ковачев 5.

Лидер на табели је заустављен у Александрову.Домаћи фудбалери играли су добро, одбрана је деловала сигурно, а голман Александар Пухар је одлично бранио. Млади играчи Борца Слободан Барбул и Страхиња Зечевић су затресли мрежу голмана Јединства Игора Влашкалина.

Војводина - Пролетер 4:1 (1:1)

БАШАИД: Игралиште Војводине, гледалаца 100, судија: Д. Гроздановић (Житиште). Стрелци: Д. Пајташев у 12. А. Сараволац у 65. и 75.  и М. Марић у 83. за Војводину, а М. Становић у 10. минуту за Пролетер.

ВОЈВОДИНА: Д. Мартихов 8, Б. Голић 7, Д. Пајташев 8 (М. Стојков 7), Д. Попов 7, Н. Панић 8, М. Марић 7, Ј. Беложански 7 (С. Стошић 7), А. Сараволац 9 (Д. Сараволац 7), Б. Завишин 7, Р. Балог 8, Б. Винцан 7.

ПРОЛЕТЕР: В. Танасић 5, С. Фарди 5, Д. Њергеш 5, Б. Радиновић 5, Д. Коснић 5, Р. Вујовић 7, М. Митровић 6, С. Станковић 6, Г. Живков 7, Д. Мршић 6, М. Становић 8.

Повели гости, а стрелац је био Милош Становић. Међутим после само два минута домаћини су изједначили.

У наставку меча кондиционо много боље припремљенија екипа Војводине је постигла три гола.  Праву мајсторију направио је играч Војводине Александар Сараволац, а тачку на меч ставио је капитен Војводине Мирослав Марић који је био прецизан са линије пенала.

Тереквеш - Напредак 2:3 (1:2)

ХЕТИН: Игралиште Тереквеша, гледалаца 100, судија: С. Њергеш  (Банатски Двор). Стрелци: Саша Тривуновић у 2. и 58. за Тереквеш, а Душан Голушин у 19. 22. и 71. минуту за Напредак.

ТЕРЕКВЕШ: К. Зарин 6, А. Костић 6, М. Николић 6, Н. Обрадовић 7, Е. Молнар 6, Мирко Тривуновић 7, Н. Ристић 5, Саша Тривуновић 8, А. Касаловић 6, Н. Раданов 6 (А. Мике 5), А. Обрадовић 7 (В. Рафа 6).

НАПРЕДАК: Д. Батанчев 8, К. Алар 7, В. Вукмировић 8, Д. Ханђа 8, Н. Курунци 7 (М. Зец 7), Д. Вујин 8, З. Ђорић 7 (Едвин Каналаш 7), М. Станковић 8 (О. Стојановић 7), Д. Голушин 9, Н. Миладинов 8, С. Селаковић 7.

Гости су много бољом и организованом игром дошли до сва три бода. У екипи Напретка из Банатске Тополе истакао се Душан Голушин, који је постигао три гола. Хетинци су у финишу имали неколико прилика , али је сјајан био голман гостију Душан Батанчев.

1. октобар - Рохам 0: 3 (0:1)

СРПСКИ ИТЕБЕЈ: Игралиште „1. октобра”, гледалаца 100, судија: Б. Чолак  (Башаид). Стрелци: Ф. Апро у 32. и А. Живковић у 55. и 64. минуту. Жути картони: М. Банду (1. октобар).

ПРВИ ОКТОБАР: Т. Кашлик 5, Марко Матић 5, М. Банду 5, Данијел Вираг 6 (К. Керекеш 5), М. Вујиновић 5, Д. Петровић 6, Миленко Матић 6, Далибор Вираг 7 (Ервин Цирок 5), Игор Цирок 7, Р. Чапо 6, Марко Вираг 7.

РОХАМ: М. Вукобрат 8, А. Лајош 7 (Л. Чеке 7), Р. Тодор 8 (Саша Живковић 7), С. Фаркаш 7, А. Живковић 9, М. Ољача 7, Ф. Апро 8 (И. Ујвари 7), Дарко Ољача 7 (Ж. Бобан 7), Ђ. Максимовић 7, В. Китановић 7, Б. Хорват 7.

Фудбалери Рохама из Нове Црње остварили су убедљиву победу, а истакао се двоструки стрелац Александар Живковић.

Подгрмеч - Омладинац  (РТ) 1:4 (1:2)

ЖИТИШТЕ: Игралиште „Драган Вучуревић Вучко”, гледалаца 200, судија: М. Рунић (Житиште), стрелци: Ђ. Живковић у 25. за Подгрмеч, а Н. Михајловић у 3. и 67.  и Б. Рајлић у 16. и 61. минуту за Омладинац. Жути картони:А. Ђурђевић, Е. Рац (Подгрмеч), а Н. Михајловић (Омладинац).

ПОДГРМЕЧ: З. Миљевић 6, С. Манојловић 5, Д. Ђурић 5, М. Рељић 5 (В. Кочалка 5), М. Бабић 5 (А. Ђурђевић 5), Д. Мирчић 5 (Е. Рац 5), Д. Тривуновић 5, Б. Тривуновић 5, П. Рајлић 6, Н. Тополић 5, Ђ. Живковић 7.

ОМЛАДИНАЦ: О. Ђуричић 8  (О. Радуловић 8), Л. Мандић 7 (В. Јањић 7), Б. Рајлић 8,5, Н. Михајловић 8 (Б. Влаховић 7), Н. Каракаш 7  (З. Борикић 7), М. Џемаиловски 8, У. Новаковић 8, Н. Кнежевић 8, М. Даљевић 8, Н. Пудар 8, С. Стајић 8 (В. Ћировски 8).

Гости из Равнога Тополовца су повели већ у 3 минуту, када је одлични Борко Рајлић асистирао младом Николи Михајловићу,  који је затресао мрежу. Борко Рајлић је постигао други погодак,

Домаћи играчи у 25. минуту успели су да смање резултат,а стрелац је био Ђорђе Живковић.

У наставку гости су били знатно бољи и стигли до убедљивог тријумфа.

Припремио: П. Станић

1. октобар - Рохам 0:3, Подгрмеч - Омладинац 1:4, Борац - Јединство 2:0, Тереквеш - Напредак 2:3, Војводина - Пролетер 4:1.

1. Јединство      9      7      1      1      35:5  22

2. Напредак      9      7      1      1      26:9  22

3. Омладинац    9      5      2      2      13:12        17

4. Тереквеш      9      5      1      3      18:8  16

5. Војводина     9      4      1      4      20:22        13

6. Борац    9      3      3      3      21:17        12

7. 1. октобар     9      4      0      5      17:16        12

8. Рохам    9      3      2      4      15:12        11