MFL Kikinda–Žitište: Lider zaustavljen u Aleksandrovu

02.11.2022. 11:53 11:55

Borac - Jedinstvo 2:0 (0:0)

ALEKSANDROVO: Igralište „Lukarelo”, gledalaca 100, sudija: M. Gajin (Kikinda). Strelci: S. Barbul u 49.  i S. Zečević u 67. minutu. Žuti kartoni: N. Cobor, M. Samolov, S. Zečević, S. Barbul, V. Brakus (Borac), a N. Eremić, B. Dokman, J. Vrebalov (Jedinstvo).

BORAC: A. Puhar 8, N. Cobor 7, M. Samolov 7, S. Zečević 9 (S. Rakić 7), M. Ivančević 8,D. Gajinov 7, L. Vladetić 7, B. Toškov 7, S. Barbul 8 (M. Lakatuš 7), P. Štikovac 7 (D. Popov 7), V. Brakus 8.

JEDINSTVO: I. Vlaškalin 6, N. Eremić 6, V. Radovanović 6 (R. Stojanov 5), B. Dokman 6, N. Vinović 6, A. Božić 5 (S. Nikolić 5), Denis Salihović 6, Dragiša Salihović 7, J. Vrebalov 5, B. Koledin 5, S. Kovačev 5.

Lider na tabeli je zaustavljen u Aleksandrovu.Domaći fudbaleri igrali su dobro, odbrana je delovala sigurno, a golman Aleksandar Puhar je odlično branio. Mladi igrači Borca Slobodan Barbul i Strahinja Zečević su zatresli mrežu golmana Jedinstva Igora Vlaškalina.

Vojvodina - Proleter 4:1 (1:1)

BAŠAID: Igralište Vojvodine, gledalaca 100, sudija: D. Grozdanović (Žitište). Strelci: D. Pajtašev u 12. A. Saravolac u 65. i 75.  i M. Marić u 83. za Vojvodinu, a M. Stanović u 10. minutu za Proleter.

VOJVODINA: D. Martihov 8, B. Golić 7, D. Pajtašev 8 (M. Stojkov 7), D. Popov 7, N. Panić 8, M. Marić 7, J. Beložanski 7 (S. Stošić 7), A. Saravolac 9 (D. Saravolac 7), B. Zavišin 7, R. Balog 8, B. Vincan 7.

PROLETER: V. Tanasić 5, S. Fardi 5, D. Njergeš 5, B. Radinović 5, D. Kosnić 5, R. Vujović 7, M. Mitrović 6, S. Stanković 6, G. Živkov 7, D. Mršić 6, M. Stanović 8.

Poveli gosti, a strelac je bio Miloš Stanović. Međutim posle samo dva minuta domaćini su izjednačili.

U nastavku meča kondiciono mnogo bolje pripremljenija ekipa Vojvodine je postigla tri gola.  Pravu majstoriju napravio je igrač Vojvodine Aleksandar Saravolac, a tačku na meč stavio je kapiten Vojvodine Miroslav Marić koji je bio precizan sa linije penala.

Terekveš - Napredak 2:3 (1:2)

HETIN: Igralište Terekveša, gledalaca 100, sudija: S. Njergeš  (Banatski Dvor). Strelci: Saša Trivunović u 2. i 58. za Terekveš, a Dušan Golušin u 19. 22. i 71. minutu za Napredak.

TEREKVEŠ: K. Zarin 6, A. Kostić 6, M. Nikolić 6, N. Obradović 7, E. Molnar 6, Mirko Trivunović 7, N. Ristić 5, Saša Trivunović 8, A. Kasalović 6, N. Radanov 6 (A. Mike 5), A. Obradović 7 (V. Rafa 6).

NAPREDAK: D. Batančev 8, K. Alar 7, V. Vukmirović 8, D. Hanđa 8, N. Kurunci 7 (M. Zec 7), D. Vujin 8, Z. Đorić 7 (Edvin Kanalaš 7), M. Stanković 8 (O. Stojanović 7), D. Golušin 9, N. Miladinov 8, S. Selaković 7.

Gosti su mnogo boljom i organizovanom igrom došli do sva tri boda. U ekipi Napretka iz Banatske Topole istakao se Dušan Golušin, koji je postigao tri gola. Hetinci su u finišu imali nekoliko prilika , ali je sjajan bio golman gostiju Dušan Batančev.

1. oktobar - Roham 0: 3 (0:1)

SRPSKI ITEBEJ: Igralište „1. oktobra”, gledalaca 100, sudija: B. Čolak  (Bašaid). Strelci: F. Apro u 32. i A. Živković u 55. i 64. minutu. Žuti kartoni: M. Bandu (1. oktobar).

PRVI OKTOBAR: T. Kašlik 5, Marko Matić 5, M. Bandu 5, Danijel Virag 6 (K. Kerekeš 5), M. Vujinović 5, D. Petrović 6, Milenko Matić 6, Dalibor Virag 7 (Ervin Cirok 5), Igor Cirok 7, R. Čapo 6, Marko Virag 7.

ROHAM: M. Vukobrat 8, A. Lajoš 7 (L. Čeke 7), R. Todor 8 (Saša Živković 7), S. Farkaš 7, A. Živković 9, M. Oljača 7, F. Apro 8 (I. Ujvari 7), Darko Oljača 7 (Ž. Boban 7), Đ. Maksimović 7, V. Kitanović 7, B. Horvat 7.

Fudbaleri Rohama iz Nove Crnje ostvarili su ubedljivu pobedu, a istakao se dvostruki strelac Aleksandar Živković.

Podgrmeč - Omladinac  (RT) 1:4 (1:2)

ŽITIŠTE: Igralište „Dragan Vučurević Vučko”, gledalaca 200, sudija: M. Runić (Žitište), strelci: Đ. Živković u 25. za Podgrmeč, a N. Mihajlović u 3. i 67.  i B. Rajlić u 16. i 61. minutu za Omladinac. Žuti kartoni:A. Đurđević, E. Rac (Podgrmeč), a N. Mihajlović (Omladinac).

PODGRMEČ: Z. Miljević 6, S. Manojlović 5, D. Đurić 5, M. Reljić 5 (V. Kočalka 5), M. Babić 5 (A. Đurđević 5), D. Mirčić 5 (E. Rac 5), D. Trivunović 5, B. Trivunović 5, P. Rajlić 6, N. Topolić 5, Đ. Živković 7.

OMLADINAC: O. Đuričić 8  (O. Radulović 8), L. Mandić 7 (V. Janjić 7), B. Rajlić 8,5, N. Mihajlović 8 (B. Vlahović 7), N. Karakaš 7  (Z. Borikić 7), M. Džemailovski 8, U. Novaković 8, N. Knežević 8, M. Daljević 8, N. Pudar 8, S. Stajić 8 (V. Ćirovski 8).

Gosti iz Ravnoga Topolovca su poveli već u 3 minutu, kada je odlični Borko Rajlić asistirao mladom Nikoli Mihajloviću,  koji je zatresao mrežu. Borko Rajlić je postigao drugi pogodak,

Domaći igrači u 25. minutu uspeli su da smanje rezultat,a strelac je bio Đorđe Živković.

U nastavku gosti su bili znatno bolji i stigli do ubedljivog trijumfa.

Pripremio: P. Stanić

1. oktobar - Roham 0:3, Podgrmeč - Omladinac 1:4, Borac - Jedinstvo 2:0, Terekveš - Napredak 2:3, Vojvodina - Proleter 4:1.

1. Jedinstvo      9      7      1      1      35:5  22

2. Napredak      9      7      1      1      26:9  22

3. Omladinac    9      5      2      2      13:12        17

4. Terekveš      9      5      1      3      18:8  16

5. Vojvodina     9      4      1      4      20:22        13

6. Borac    9      3      3      3      21:17        12

7. 1. oktobar     9      4      0      5      17:16        12

8. Roham    9      3      2      4      15:12        11