108.1722

Међуопштинска лига Срем- исток: Драма на крају

31.03.2021. 16:03 16:06

Срем (СМ) - Јединство (П) 2:2 (0:1)

СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ:  Игралиште Срема, судија Лепотић (Добринци). Стрелци:  Морача у 84.  и С.  Матић у 87.  за Срем, а Жакула у 31.  и Н.  Шофаузер у 90.  минуту за Јединство.  Жути картони:  Сабо, Шкара (Јединство).

СРЕМ:  Цветковић, Накић, С.  Ранковић, Андрић (Морача), С.  Матић, Рауковић, Босанчић (Маричић), Весић , Пуљић (Станковић), Бајловић, Стојановић (Јовановић).

ЈЕДИНСТВО:  В.  Сабо, Поповић, Н.  Шофаузер, Г.  Петровић, Шкара, Жакула, Стојановић, Гавриловић, Д.  Шофаузер (Р.  Јошић), Д.  Петровић, Трумић.

Била је то квалитена и борбена игра два скоро равноправна ривала. А, на крају права драма.  Прво голман Сабо одбранио пенал домаћинима, три минута касније, Морача је изједнчио резултат после центаршута послао је лопту главом у противничку мрежу.  После још три минута С.  Матић довео домаћине у вођство из шута с 15 метара. Али се  гости нису предавали и после још три минута игре изједначили резултат.  Гости су убацили лопту из аута, а Шофаузер је лопту дочекао на петерцу и лако савладао Цветковића.

ЖЈовановић

Хртковци - Фрушкогорац 2:0 (1:0)

ХРТКОВЦИ:  Игралиште Хртковаца, судија Познан (Рума). Стрелци:  Антонић у 4.  и Међед у 65.   минуту.  Жути картони:  Глумчевић, Павличевић (Хртковци), Јованов, Пејаковић, Медић (Фрушкогорац).

ХРТКОВЦИ:  Крпан 7, Међед 7, Павличевић 7, Митровић 7, Манојловић 7, Кукић 9, Глумчевић 7, Обровац 7 (Савић), Антонић 7 (Перић), Рудић 7 (Рајда), Конц 7 (Батножић).

ФРУШКОГОРАЦ:  М.  Вучић 6, Крнета 6, Јованов 7, Месаровић 7, С.  Петровић 7, Пејаковић 6, Видаковић 7, С.  Вучић 7, Тртица 7 (Живић), Бојановић 7 (Радановић), Медић 6 (Петаковић, Д.  Филиповић).

Домаћини су одмах на почетку првог полувремена повели лепим голом Антонића.  У наставку, домаћини су били далеко бољи тим. Међед је искористио смушеност у гостујућој одбрани и после корнера, на другој стативи остао непокривен, и лако матирао голмана Вучића.

ДВичик

Граничар (О) - Крушедол 3:1 (2:1)

ОБРЕЖ:  Игралиште Граничара, судија Митровић (Добринци). Стрелци:  С.  Кнежевић у 18, М.  Михајловић у 34.  и Радојчић у 71.  за Граничар, М.  Цурковић у 10.  минуту за Крушедол.  Жути картони:  Радојчић (Граничар), Јелковић (Крушедол). Црвени картон:  Карас (Крушедол).

ГРАНИЧАР:  Деспотовић 7, Николић 7, Инђић 7 (Ивановић), Кекић 7 (Живановић 7), Ољача 7 (Дражић), Радојчић 7 (Обрадовић 7), М.  Михајловић 7 (Бабић), С.  Кнежевић 7, Деврња 7, Петровић 7.

КРУШЕДОЛ:  Иванишевић 7, Ђурђевић 7 (Мићин), Јелковић 6 (Моравек), Радуловић 7, Гостојић 7, З.  Клаић, Н.  Цурковић 7, М.  Цурковић 7 (Радин), Карас - Белановић 7 (Станчетић), Марчетић 7.

Играчи Граничара славили су заслужено иако су гости повели.  М.  Цурковић је искористио спорост домаће одбране. С.  Кнежевић је поравнао резултат после корнера.  М.  Михајловић је скочио највише, после корнера, у букету играча, у казненом простору гостију и главом лопту послао иза леђа одличног голмана Иванишевића.  Радојчић је вукао лопту читавих 30 метара и када је био надомак гола гостију опалио је по лопти која је великом брзином улетела у мрежу гостију.

Д. Орловић

Сремац (Деч) - ЧСК 2:1 (2:0)

ДЕЧ:  Игралиште Сремца, Павловић (Кленак). Стрелци:  Б.  Кресојевић у 28 и Милан Марчета у 40.  за Сремац, а Драгичевић у 48.  минуту за ЧСК.

СРЕМАЦ:  Шуљагић 8, Милан Марчета 8 (Лапчић 7), Стојковић 8, М.  Мајсторовић 8 (М.  Петровић 7), П.  Мајсторовић 8, Б.  Кресојевић 8, В.  Петровић 8, С.  Тадић 8, Марко Марчета 8 (Марко Марчета 7), Милић 8 (лилић 7).

ЧСК:  Гашић 8, Пејић 7, Д.  Суботин 7, Ђокић 7, Шпоња 8, Стаменковић 7, Драгичевић 8, Матош 7, Симић 7, Б.  Кнежевић 7, Војновић 7 (Димић 7).

Домаћини су били бољи ривал.  Б.  Кресојевић је донео вођство домаћинима из најстроже казне. А, повисио је у финишу полувремена Милан Марчета, најбоље се снашао у гужви. Само је ћушнуо лопту у небрањени део мреже.

Одмах у наставку Драгичевић је постигао мајсторски гол из слободног ударца са око 17 метара.

ВСтојковић

Раднички (И) - Напредак (Ж) 4:0 (0:0)

ИРИГ:  Игралиште Радничког, судија Шљепица (Нови Бановци).  Стрелци:  Пузић у 48, Кошутић у 50.  и Н.  Еркановић у 58.  и 74.  минуту. Жути картони:  М.  Савић, Божић (Напредак).

РАДНИЧКИ:  Н.  Савић 7, Поткоњак 7, Крстић 7, Вучковић 7, Кошутић 7, Вишњовски 7, Шевић 7, Н.  Еркановић 8, Д.  Митровић 7 (Пузић 7), Спремић 7, Николић (М.  Поповић 7).

НАПРЕДАК:  Крнић 7, С, Вишњић 7, Стојевић 7, Секулић, Деврња 7, Миљковић 7, Љубинковић 7, С.  Савић 7, Кнежевић, М.  Савић 7, Божић, 7, Гемери 7, Анђелић, Марковић 7.

Пузић је довео домаћине у вођство.  Изашао је сам испред голмана Крнића и лако га матирао.  Кошутић је био стрелац из шута с 16 метара . Када је Еркановић из акција постигао још два гола за домнаћине, гости су брзо предали и до краја меча нису ништа покушавали.

СБакаи

Дунав - Брестач 0:3 (0:0)

НОВИ СЛАНКАМЕН:  Игралиште Дунава, судија Николић (Рума). Стрелци:  Марковић у 68, Сретковић у 73.  и М.  Ковачевић у 90.  минуту (из пенала). Жути картони:  Марин, Сретковић (Брестач).

ДУНАВ:  Котарац, Лонцевић, Шуковић, Јовановић, Арсић, Кованић (Чинчурак), Бугарин (Рукавина), Радуловић (Марчетић), Попадић (Драча), Ћирковић, Мрђа (Срјемац).

БРЕСТАЧ:  Младеновић, Обреновић, Марин, Глушац, Милутиновић, Стојковски, Цветковић, Радосављевић, Марковић, Сретковић  (Вукосављевић), М.  Ковачевић (Јовичић).

Домаћини су само у првом полувремену личили на екипу.  И тада су имали и неколико шанси.  У наставку гости су преузели иницијативу, и плод такве игре је три гола у домаћој мрежи.

Б. Вујаклија

Шумар - Полет 4:2 (3:1)

ОГАР:  Игралиште Шумара, судија Стојковић (Добринци). Стрелци:  Лазић у 15, Миличевић у 35.  и 41.  и Козлина у 47.  за Шумар, Караклајић у 37.  и Кораћевић у 56.  минуту за Полет. Жути картон:  Поповић (Полет).

ШУМАР:  Hayić 8, Миличевић 9, Врачевић 6, Драганић 8, Козлина 8, Томић 7 (Симић 7), Лазић 8 (Стоисављевић 8), Рајић 7 (Стјепановић 6), Лалић 6 (Најић 7), Ивановић 9 (Рагастовац 8).

ПОЛЕТ:  Башић 8, И.  Савић 6, Костић 7, Бакић 7, Поповић 7, Караклајић 9, Маринковић 6 (Делибос 6), Кораћевић 8 (Лончар), Р.  Кесић 7, Л.  Милић 6, Лукић 7.

Домаћини су пружили добру партију, али су гости боље отворили утакмицу.  У наставку, домаћини су били много бољи.  Лазић је био у изузетној шанси, али, је срушен у казненом простору гостију. С пенала сигуран је био Козлина. Кораћевић је само ублажио пораз гостију.

С. Дангић

Младост (Б) - Камени 6:0 (2:0)

БУЂАНОВЦИ:  Игралиште Младости, судија Радовац (Рума). Стрелци:  прљић у 8, 20.  и 60, Нешковић у 71.  и Ђурђевић у 75.  и 82.  минуту.  Жути картони:   (Младост), (Камени).

МЛАДОСТ:  Милошевић 7, Јовановић 7, Стјепановић 7, Нешковић 7, Стојшић 7 (Љуштинић), Прљић 8 (Лилић), Цветиновић 8, Ђурђевић 8 (Д.  Кривошија), Јокић 7, Новић 7, В.  Југовић 7 (Бакић).

КАМЕНИ:  Бантић 8, Лабахур 6, Станчић 6, Драгаш 6, Лукић 6 (Голубовић), Блануша 6, Радовановић 6, Асани 6, Шорак 7, Грујић 6 (Урошевић), Сали 6.

Прљић, Ђурђевић и Нешковић, су потпуно декласирали, слабе госте из Ашање.

З. Југовић

ОБРЕЖ: Граничар - Крушедол 3:1, СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Срем -Јединство (П) 2:2, ОГАР: Шумар - Полет 4:2, ХРТКОВЦИ: Хртковци -Фрушкогорац 2:0, ИРИГ: Раднички - Напредак (Ж) 4:0, НОВИ СЛАНКАМЕН: Дунав - Брестач 0:3, БУЂАНОВЦИ: Младост - Камени 6:0, ДЕЧ: Сремац - ЧСК 2:1.

1.  Раднички (И)        19     14     1      4                     48:15 43

2.  Сремац (Деч)        19     13     4      2                     49:23 43

3.  Срем (СМ)    19     12     5      2                    47:20 41

4.  Полет   19     12     1      6                              40:35       37

5.  Напредак (Ж)       19     10     5      4             33:23         35

6.  Граничар (О)        19     9      6      4                     40:24 33

7.  Јединство (П)       19     8      4      7             24:23 28

8.  Фрушкогорац        19     8      3      8                     18:25 27