Međuopštinska liga Srem- istok: Drama na kraju

31.03.2021. 16:03 16:06

Srem (SM) - Jedinstvo (P) 2:2 (0:1)

SREMSKI MIHALJEVCI:  Igralište Srema, sudija Lepotić (Dobrinci). Strelci:  Morača u 84.  i S.  Matić u 87.  za Srem, a Žakula u 31.  i N.  Šofauzer u 90.  minutu za Jedinstvo.  Žuti kartoni:  Sabo, Škara (Jedinstvo).

SREM:  Cvetković, Nakić, S.  Ranković, Andrić (Morača), S.  Matić, Rauković, Bosančić (Maričić), Vesić , Puljić (Stanković), Bajlović, Stojanović (Jovanović).

JEDINSTVO:  V.  Sabo, Popović, N.  Šofauzer, G.  Petrović, Škara, Žakula, Stojanović, Gavrilović, D.  Šofauzer (R.  Jošić), D.  Petrović, Trumić.

Bila je to kvalitena i borbena igra dva skoro ravnopravna rivala. A, na kraju prava drama.  Prvo golman Sabo odbranio penal domaćinima, tri minuta kasnije, Morača je izjednčio rezultat posle centaršuta poslao je loptu glavom u protivničku mrežu.  Posle još tri minuta S.  Matić doveo domaćine u vođstvo iz šuta s 15 metara. Ali se  gosti nisu predavali i posle još tri minuta igre izjednačili rezultat.  Gosti su ubacili loptu iz auta, a Šofauzer je loptu dočekao na petercu i lako savladao Cvetkovića.

ŽJovanović

Hrtkovci - Fruškogorac 2:0 (1:0)

HRTKOVCI:  Igralište Hrtkovaca, sudija Poznan (Ruma). Strelci:  Antonić u 4.  i Međed u 65.   minutu.  Žuti kartoni:  Glumčević, Pavličević (Hrtkovci), Jovanov, Pejaković, Medić (Fruškogorac).

HRTKOVCI:  Krpan 7, Međed 7, Pavličević 7, Mitrović 7, Manojlović 7, Kukić 9, Glumčević 7, Obrovac 7 (Savić), Antonić 7 (Perić), Rudić 7 (Rajda), Konc 7 (Batnožić).

FRUŠKOGORAC:  M.  Vučić 6, Krneta 6, Jovanov 7, Mesarović 7, S.  Petrović 7, Pejaković 6, Vidaković 7, S.  Vučić 7, Trtica 7 (Živić), Bojanović 7 (Radanović), Medić 6 (Petaković, D.  Filipović).

Domaćini su odmah na početku prvog poluvremena poveli lepim golom Antonića.  U nastavku, domaćini su bili daleko bolji tim. Međed je iskoristio smušenost u gostujućoj odbrani i posle kornera, na drugoj stativi ostao nepokriven, i lako matirao golmana Vučića.

DVičik

Graničar (O) - Krušedol 3:1 (2:1)

OBREŽ:  Igralište Graničara, sudija Mitrović (Dobrinci). Strelci:  S.  Knežević u 18, M.  Mihajlović u 34.  i Radojčić u 71.  za Graničar, M.  Curković u 10.  minutu za Krušedol.  Žuti kartoni:  Radojčić (Graničar), Jelković (Krušedol). Crveni karton:  Karas (Krušedol).

GRANIČAR:  Despotović 7, Nikolić 7, Inđić 7 (Ivanović), Kekić 7 (Živanović 7), Oljača 7 (Dražić), Radojčić 7 (Obradović 7), M.  Mihajlović 7 (Babić), S.  Knežević 7, Devrnja 7, Petrović 7.

KRUŠEDOL:  Ivanišević 7, Đurđević 7 (Mićin), Jelković 6 (Moravek), Radulović 7, Gostojić 7, Z.  Klaić, N.  Curković 7, M.  Curković 7 (Radin), Karas - Belanović 7 (Stančetić), Marčetić 7.

Igrači Graničara slavili su zasluženo iako su gosti poveli.  M.  Curković je iskoristio sporost domaće odbrane. S.  Knežević je poravnao rezultat posle kornera.  M.  Mihajlović je skočio najviše, posle kornera, u buketu igrača, u kaznenom prostoru gostiju i glavom loptu poslao iza leđa odličnog golmana Ivaniševića.  Radojčić je vukao loptu čitavih 30 metara i kada je bio nadomak gola gostiju opalio je po lopti koja je velikom brzinom uletela u mrežu gostiju.

D. Orlović

Sremac (Deč) - ČSK 2:1 (2:0)

DEČ:  Igralište Sremca, Pavlović (Klenak). Strelci:  B.  Kresojević u 28 i Milan Marčeta u 40.  za Sremac, a Dragičević u 48.  minutu za ČSK.

SREMAC:  Šuljagić 8, Milan Marčeta 8 (Lapčić 7), Stojković 8, M.  Majstorović 8 (M.  Petrović 7), P.  Majstorović 8, B.  Kresojević 8, V.  Petrović 8, S.  Tadić 8, Marko Marčeta 8 (Marko Marčeta 7), Milić 8 (lilić 7).

ČSK:  Gašić 8, Pejić 7, D.  Subotin 7, Đokić 7, Šponja 8, Stamenković 7, Dragičević 8, Matoš 7, Simić 7, B.  Knežević 7, Vojnović 7 (Dimić 7).

Domaćini su bili bolji rival.  B.  Kresojević je doneo vođstvo domaćinima iz najstrože kazne. A, povisio je u finišu poluvremena Milan Marčeta, najbolje se snašao u gužvi. Samo je ćušnuo loptu u nebranjeni deo mreže.

Odmah u nastavku Dragičević je postigao majstorski gol iz slobodnog udarca sa oko 17 metara.

VStojković

Radnički (I) - Napredak (Ž) 4:0 (0:0)

IRIG:  Igralište Radničkog, sudija Šljepica (Novi Banovci).  Strelci:  Puzić u 48, Košutić u 50.  i N.  Erkanović u 58.  i 74.  minutu. Žuti kartoni:  M.  Savić, Božić (Napredak).

RADNIČKI:  N.  Savić 7, Potkonjak 7, Krstić 7, Vučković 7, Košutić 7, Višnjovski 7, Šević 7, N.  Erkanović 8, D.  Mitrović 7 (Puzić 7), Spremić 7, Nikolić (M.  Popović 7).

NAPREDAK:  Krnić 7, S, Višnjić 7, Stojević 7, Sekulić, Devrnja 7, Miljković 7, Ljubinković 7, S.  Savić 7, Knežević, M.  Savić 7, Božić, 7, Gemeri 7, Anđelić, Marković 7.

Puzić je doveo domaćine u vođstvo.  Izašao je sam ispred golmana Krnića i lako ga matirao.  Košutić je bio strelac iz šuta s 16 metara . Kada je Erkanović iz akcija postigao još dva gola za domnaćine, gosti su brzo predali i do kraja meča nisu ništa pokušavali.

SBakai

Dunav - Brestač 0:3 (0:0)

NOVI SLANKAMEN:  Igralište Dunava, sudija Nikolić (Ruma). Strelci:  Marković u 68, Sretković u 73.  i M.  Kovačević u 90.  minutu (iz penala). Žuti kartoni:  Marin, Sretković (Brestač).

DUNAV:  Kotarac, Loncević, Šuković, Jovanović, Arsić, Kovanić (Činčurak), Bugarin (Rukavina), Radulović (Marčetić), Popadić (Drača), Ćirković, Mrđa (Srjemac).

BRESTAČ:  Mladenović, Obrenović, Marin, Glušac, Milutinović, Stojkovski, Cvetković, Radosavljević, Marković, Sretković  (Vukosavljević), M.  Kovačević (Jovičić).

Domaćini su samo u prvom poluvremenu ličili na ekipu.  I tada su imali i nekoliko šansi.  U nastavku gosti su preuzeli inicijativu, i plod takve igre je tri gola u domaćoj mreži.

B. Vujaklija

Šumar - Polet 4:2 (3:1)

OGAR:  Igralište Šumara, sudija Stojković (Dobrinci). Strelci:  Lazić u 15, Miličević u 35.  i 41.  i Kozlina u 47.  za Šumar, Karaklajić u 37.  i Koraćević u 56.  minutu za Polet. Žuti karton:  Popović (Polet).

ŠUMAR:  Hayić 8, Miličević 9, Vračević 6, Draganić 8, Kozlina 8, Tomić 7 (Simić 7), Lazić 8 (Stoisavljević 8), Rajić 7 (Stjepanović 6), Lalić 6 (Najić 7), Ivanović 9 (Ragastovac 8).

POLET:  Bašić 8, I.  Savić 6, Kostić 7, Bakić 7, Popović 7, Karaklajić 9, Marinković 6 (Delibos 6), Koraćević 8 (Lončar), R.  Kesić 7, L.  Milić 6, Lukić 7.

Domaćini su pružili dobru partiju, ali su gosti bolje otvorili utakmicu.  U nastavku, domaćini su bili mnogo bolji.  Lazić je bio u izuzetnoj šansi, ali, je srušen u kaznenom prostoru gostiju. S penala siguran je bio Kozlina. Koraćević je samo ublažio poraz gostiju.

S. Dangić

Mladost (B) - Kameni 6:0 (2:0)

BUĐANOVCI:  Igralište Mladosti, sudija Radovac (Ruma). Strelci:  prljić u 8, 20.  i 60, Nešković u 71.  i Đurđević u 75.  i 82.  minutu.  Žuti kartoni:   (Mladost), (Kameni).

MLADOST:  Milošević 7, Jovanović 7, Stjepanović 7, Nešković 7, Stojšić 7 (Ljuštinić), Prljić 8 (Lilić), Cvetinović 8, Đurđević 8 (D.  Krivošija), Jokić 7, Nović 7, V.  Jugović 7 (Bakić).

KAMENI:  Bantić 8, Labahur 6, Stančić 6, Dragaš 6, Lukić 6 (Golubović), Blanuša 6, Radovanović 6, Asani 6, Šorak 7, Grujić 6 (Urošević), Sali 6.

Prljić, Đurđević i Nešković, su potpuno deklasirali, slabe goste iz Ašanje.

Z. Jugović

OBREŽ: Graničar - Krušedol 3:1, SREMSKI MIHALJEVCI: Srem -Jedinstvo (P) 2:2, OGAR: Šumar - Polet 4:2, HRTKOVCI: Hrtkovci -Fruškogorac 2:0, IRIG: Radnički - Napredak (Ž) 4:0, NOVI SLANKAMEN: Dunav - Brestač 0:3, BUĐANOVCI: Mladost - Kameni 6:0, DEČ: Sremac - ČSK 2:1.

1.  Radnički (I)        19     14     1      4                     48:15 43

2.  Sremac (Deč)        19     13     4      2                     49:23 43

3.  Srem (SM)    19     12     5      2                    47:20 41

4.  Polet   19     12     1      6                              40:35       37

5.  Napredak (Ž)       19     10     5      4             33:23         35

6.  Graničar (O)        19     9      6      4                     40:24 33

7.  Jedinstvo (P)       19     8      4      7             24:23 28

8.  Fruškogorac        19     8      3      8                     18:25 27