105.2585

Јарачани савладали омладински тим Кине у Старој Пазови

06.07.2018. 10:26 11:32
Извор: Đorđe Gojković strelac pogotka u Kući fudbala, foto: Dnevnik

Без тренинга, пошто тек следеће седмице почињу припреме за трку међу српсколигашима, фудбалери Младости из Бачког Јарка, одиграли су пријатељски меч са младом репрезентацијом Кине до 19 година.

Ни просек година подмлађеног јарачког тима није био много већи, па се од почетка играло без калкулација, уз доста брзих акција. После два безуспешна покушаја, беспрекорно физички припремљени Кинези су, средином првог полувремена, ударцем везисте Чена, са двадесетак метара, дошли у вођство. Шансе да поравнају резултат, до одласка на одмор, нису искористили Бошко Паповић, аматерски репрезентативац Војводине, и Дарко Марић, ударна игла плаво-белих, захваљујући сигурним интервенцијама голмана Пенга.

Промена између статива, у наставку, ишла је на воденицу Јарачана, јер је на голу противника стајао голман слабијег калибра, што је чета тренера Немање Кртолице ‘’намирисала’’, почевши снажније да притиска ривала.

Зарије Гојковић, луцидни везиста, нанизао је у слалому тројицу и „боцнуо” лопту у мету – 1:1. Била је то додатна доза адреналина његовим саиграчима, па је било питање тренутка, када ће поново да попусти кинески зид. Симпатије је стекао нигеријски нападач Ифекве, кога би Јарачани радо да задрже у својим редовима. У првом контакту са лоптом, ставио је потпис на преокрет, скинувши паучину из угла.

Текст и фото: М. Менићанин

Младост (БЈ) – Омладинска репрезентација Кине 2:1 (0:1)

СТАРА ПАЗОВА: Фудбалски центар ФСС, гледалаца: 150, судија: Стефан Kеya (Нови Сад), стрелци: Гојковић у 57. и Ифекве у 70. за Младост, Чен у 20. минуту за Кину.

МЛАДОСТ: Родић, Томић, Косић, Докић, Тодоровић, Кочиш, Гојковић, Паповић, Марић, Стојшић, Нинковић. Играли су још: Странић, Михајловић, Васић, Ковачевић, Пилић, Ђоровић, Вујовић, Ифекве.

КИНА: Пенг, Сун, Су, Хаофенг, Јупенг, Ху Ли, Чен, Јанг, Хаојанг, Лиу Гуобо, Руофан. Играли су још: Ксуебо, Тао, Longhai, Џајун,Чан Ао.