Jaračani savladali omladinski tim Kine u Staroj Pazovi

06.07.2018. 10:26 11:32
Izvor: Đorđe Gojković strelac pogotka u Kući fudbala, foto: Dnevnik

Bez treninga, pošto tek sledeće sedmice počinju pripreme za trku među srpskoligašima, fudbaleri Mladosti iz Bačkog Jarka, odigrali su prijateljski meč sa mladom reprezentacijom Kine do 19 godina.

Ni prosek godina podmlađenog jaračkog tima nije bio mnogo veći, pa se od početka igralo bez kalkulacija, uz dosta brzih akcija. Posle dva bezuspešna pokušaja, besprekorno fizički pripremljeni Kinezi su, sredinom prvog poluvremena, udarcem veziste Čena, sa dvadesetak metara, došli u vođstvo. Šanse da poravnaju rezultat, do odlaska na odmor, nisu iskoristili Boško Papović, amaterski reprezentativac Vojvodine, i Darko Marić, udarna igla plavo-belih, zahvaljujući sigurnim intervencijama golmana Penga.

Promena između stativa, u nastavku, išla je na vodenicu Jaračana, jer je na golu protivnika stajao golman slabijeg kalibra, što je četa trenera Nemanje Krtolice ‘’namirisala’’, počevši snažnije da pritiska rivala.

Zarije Gojković, lucidni vezista, nanizao je u slalomu trojicu i „bocnuo” loptu u metu – 1:1. Bila je to dodatna doza adrenalina njegovim saigračima, pa je bilo pitanje trenutka, kada će ponovo da popusti kineski zid. Simpatije je stekao nigerijski napadač Ifekve, koga bi Jaračani rado da zadrže u svojim redovima. U prvom kontaktu sa loptom, stavio je potpis na preokret, skinuvši paučinu iz ugla.

Tekst i foto: M. Menićanin

Mladost (BJ) – Omladinska reprezentacija Kine 2:1 (0:1)

STARA PAZOVA: Fudbalski centar FSS, gledalaca: 150, sudija: Stefan Keya (Novi Sad), strelci: Gojković u 57. i Ifekve u 70. za Mladost, Čen u 20. minutu za Kinu.

MLADOST: Rodić, Tomić, Kosić, Dokić, Todorović, Kočiš, Gojković, Papović, Marić, Stojšić, Ninković. Igrali su još: Stranić, Mihajlović, Vasić, Kovačević, Pilić, Đorović, Vujović, Ifekve.

KINA: Peng, Sun, Su, Haofeng, Jupeng, Hu Li, Čen, Jang, Haojang, Liu Guobo, Ruofan. Igrali su još: Ksuebo, Tao, Longhai, Džajun,Čan Ao.