Gradska liga Novog Sada: Komšijski derbi Veterničanima

09.10.2018. 10:19 10:23
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​Veternik - Futog 1:0 (1:0)

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 300, sudija: Dragoljević (Bački Jarak), strelac: Kuprški u 10. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Mrkić (Veternik), Vukanac, Baračanin (Futog).

VETERNIK: Gligorijević 8, Nestorović 7 (Geri), Turalo 7, Ognjanović 7, Mrkić 7, Sukara 6, Nikolić 6, Tešanović 6 (Toroman), Vuković 7, Malinović 7, Kupreški 7 (Ćulibrk 7).

FUTOG: Savković 7, Kresoja 6, Mir. Beronja 6, Vukanac 7, Baračanin 7 (Stevanovski 6), Mih. Beronja 6, Kosić 7 (Topolić 6), Švonja 7, Čepić 7, Kosić 7 (Šobot), Sirar 6.

Komšijski derbi privukao je veliki broj poklonika fudbala. U utakmici puno naboja domaći su srećno došli do bodova. Već u 10. minutu nakon igranja rukom u kaznenom prostoru Slobodana Vukanjca, Nikola Kuprški je savladao golmana Futoga, što se ispostavilo da je bio gol tri boda.

Uspavali su se domaći posle rano postignutog gola i samo zahvaljujući odličnim odbrana Gligorijevića uspeli su do kraja da sačuvaju kapital.

M. Po.

Titel - Obilić 1:2 (1:1)

TITEL: Sportski centar, gledalaca 100. Sudija: Miškić (Budisava), strelci: Kulja u 38. za Titel, a Vlado Panić 5. i Aleksandar Panić u 81. minutu za Obilić. Žuti kartoni: Kukrić i Fodor (Titel), a Dragiša Panić i Radaković (Obilić)

TITEL: Major 7, Kukrić 6, Vukov 6 (Anđelković), Fodor 7, Panić 7, Vučić 6, Ranđelović 6 (Stojanović), J. Karataševski 6, Kulja 7, Hucki 7 i Trkulja 6 (Nikolić).

OBILIĆ: Mladenović 6, Ljubomir Panić 7, Milanković 6 (Vukotić), Radaković 7, Dragiša Panić 7, Il. Panić 6, Vlado Panić 7, Aleksandar Panić 7, Dobrić 7, M. Panić 7 i Milutinov 6.

Dinamična, borbena i nervozna igra u kojoj sudijska trojka na čelu sa Sinišom Miškovićem bila najslabija na terenu.Gosti su već u 5 minutu došli do pogotka. Naime, nabačenu loptu iz kornera Vlado Panić nje glavom spakovao u mrežu. Kulja je u 38 minutu na sličan način izjednačio  rezultat.

U samoj završnici susareta Aleksandar Panić bio je najprisebniji pred golom Majora i doneo pobedu svom timu.

Ž. M.

Vinogradar - Bačka 2:1 (1:1)

LEDINCI: Igralište Vinogradara, gledalaca 100, sudija: Kampić (Novi Sad), strelci: Jovanović u 36. Ćelić u 78. za Vinogradar, a Leđanac u 2. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Gavrić (Vinogradar), Siriški (Bačka).

VINOGRADAR: Elez, Popović, Gavrić, Topalović, Erbez (Veselica), Bukvić, Ćelić, Brljak (Predić), Sladić, Urošević (Gazivoda), Jovanović.

BAČKA: Štrbac, Majstorović, Pavlov (Stanišić), Gavranić, Tancik, Inđić, Pašćan, Latinović, Leđanac, Linjački, Siriški.

Ekipa Vinogradara predvođena kapitenom Bukvićem ušla je u pobednički ritam. Posle odlične igre Ledinčani su naneli prvi poraz lideru. Ni rano vođstvo Begečana, kada se u gužvi najbolje snašao Nikola Leđanac nije omelo domaćina da dođu do potpunog preokreta. Trud im se isplatio nakon ubacivanja lopte sa strane, Nenad Jovanović nadvisio je čuvare za izjednačenje. Do trijumfa su došli iz akcije koja je započeta sa svoje polovine, a na ubačenu loptu na suprotnoj stativi poklonio je Novak Ćelić i prizemnim udarcem savladao Štrpca.

M. Po.

Centar - Hajduk 2:5 (2:1)

KISAČ: Igralište Tatre, gledalaca 50, sudija: Pantić (Novi Sad), strelci: Besermenji u 27. i Kozarski u 38. za Centar, a Stankov u 42. 60. (iz penala) i 78. Stojanović u 63. i Cvetković u 68. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Dalmacija (Centar), Cvetković (Hajduk).

CENTAR: Korać, Milešević, Poček, Vesković, Vućurević, Markov, Besermenji, Dalmacija, Simić, Matić, Kozarski.

HAJDUK: Kokanović (Marković), Galić, Kandić, Anikić (Milenković), Rakić, Mindić, Jovanović (Radaković), Stankov, Vrcelj, Cvetković, Stojanović.

Dok su imali snage fudbaleri Centra igrali su solidno,čak su i poveli golovima Nikole Besermenjija i Vojislava Kozarskog. Do poluvremena je Branislav Stankov uspeo da smanji prednost. Isti igrač se u nastavku još dva puta upisao u strelce, u 60. minutu je iskoristio jedanaesterac, a posle toga Stojanović je doveo goste do vođstva, a rezultat je povećao Cvetković, da bi „šlag” na tortu gostiju stavio trećim golom Stankov.

M. Po.

Železničar - Dinamo 10:0 (4:0)

NOVI SAD: Igralište u Industrijskoj zoni, gledalaca 100, sudija: Bošnjak (Novi Sad), strelci: Milutinović u 11. i 35. Baljinca u 27. i 41. Nikšić u 49. i 54. Radić u 58. Đorđijevski u 65. Jovčić u 86. i Ćetković u 88. minutu.

ŽELEZNIČAR: Baračanin, Radić (Berić), Popović, Knežević (Mitrović), Bajić, Ćetković, Baljinca, Nikšić (Jovčić), Milutinović, Đorđijevski, Radić,.

DINAMO: Kapur, Perić, Savić, Bikicki, Panić, Milovac, Vukša, Mitrić, Kuzmanović, Janjetović.

Na meč sa Železničarom ekipa iz Budisave došla je sa samo desetoricim igrača, što je uticalo da domaći dođu do ubedljive pobede. U 11. minutu bravu gostiju otključao je Marko Milutinović, a potom su golovi padali kao na traci.

M. Po.

Moskva - Jedinstvo 0:3, Centar - Hajduk 2:5, Borac - Čenej 1:1, Titel - Obilić 1:2, Vinogradar - Bačka 2:1, Železničar - Dinamo 10:0, Veternik - Futog 1:0. Slobodan je bio Susek.

1. Bačka              9      8      0      1      31:5  24

2. Susek              8      7      1      0      26:8  22

3. Obilić           9      6      2      1      36:10        20

4. Futog              8      6      0      2      25:7  18

5. Veternik        7      5      1      1      18:4  16

6. Jedinstvo       8      5      1      2      19:11        16

7. Vinogradar     8      4      2      2      14:12        14

8. Čenej                9      4      1      4      20:20        13