Градска лига Новог Сада: Мркић срушио бункер

04.09.2018. 13:09 13:11
Извор: pixabay.com

Дуго су се мучили Ветерничани по изузетно неповољним временским приликама да сломе отпор чврсте и упорне екипе Титела.

Ветерник - Тител 2:0 (0:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 150, судија: Вукчевић (Нови Сад), стрелци: Мркић у 54. и Ђурица у 56. минуту. Жути картон: Купрешки (Ветерник).

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић, Ћулибрк (Гери), Турало, Николић (Станић), Чалија, Малиновић, Купрешки, Ђурица (Стошљевић), Паунковски, Вуковић, Мркић.

ТИТЕЛ: Мајор, Ј. Караташевски, М. Караташевски, Кукрић, Хуцки, Паунић, Младеновић, Стојановић, Анђелковић, Ђорђевић, Фодор.

У наставку су успели голом Николе Мркића да сруше бункер, а потом је два минута касније и Милош Ђурица био ефикасан, голом је потврдио заслужену победу.

М. По.

Јединство - Железничар 2:0 (1:0)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Ивановић (Нови Сад), стрелци: Ковачевић у 20. и 74. (из пенала) минуту. Жути картони: Ковачевић, Голић (Јединство), Лукић (Железничар).

ЈЕДИНСТВО: Јоргић, Зорић (Крнпота), Болта, Ђорђевић, Ковачевић, Пињо (Самара), Голић, Радојевић, Бубњевић, Вучић, Зечевић (Јојкић).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Барачанин, Шатара (Јовчић), Поповић, Кнежевић, Бајић, Ћетковић, Радић, Марковић (Лукић), Милутиновић, Ђорђијевски, Радић.

Момци тренера Мирослава Лолића заслужено су укњижили бодове. У првом полувремену. Кобан по „жељу” био је Илија Ковачевић, па се на одмор отишло са минималном предношћу домаћина. У наставку је судија Милош Ивановић оправдано показао на белу тачку. Тренер гостију Владимир Ћетковић је протествовао на одлуку судије, па га је он удаљио са терена. Сигуран са пеналтика био је Илија Ковачевић, што је био и коначан резултат.

М. По.

Футог - Борац 6:0 (2:0)

ФУТОГ: ФЦ „Петар Николић”, гледалаца 100, судија: Прентовић (Нови Сад), стрелци: Косић у 12. Барачанин у 39. Чепић у 59. Шобот у 63. и 69. и Сирар у 75. минуту. Жути картони: Барачанин, Брнбота (Футог), Ђорђевић, Рогановић (Борац). Црвени картон: Рогановић (Борац).

ФУТОГ: Савковић, Брнбота, Мир. Бероња (Стевановски), Кресоја, Барачанин, Ардалић, Косић, Матковић (Тополић), Чепић (Шобот), Вуканац, Сирар.

БОРАЦ: Димитријевић, Недељковић, Шајдер, Рогановић, Тинтар, Половина (Бурсаћ), Ђорђевић (Спремић), Јовановић, Идризи, Стојановић, Владисављевић (Кесић).

Момци тренера Горана Малиновића настављају са одличним играма и победама. Овога пута у мрежи Раковчана постигли су пола туцета голова. Већ у 12. минуту Александар Косић довео је Футожане у вођство, а потом је и Владимир Барачанин повећао резултат. Када је Зоран Рогановић за само два минута добио два жута, односно црвени картон било је само питање колико ће голман Димитријевић пута бити савладан. Резултат је повећао Душан Чепић, а онда је са два гола на сцену ступио резервиста, искусни Синиша Шобот, да би Зоран Сирар голом потврдио убедљиву победу.

М. По.

Јединство  - Железничар 2:0, Ветерник - Тител 2:0, Футог - Борац 6:0, Сусек - Центар 7:0, Динамо - Москва 0:3, Бачка - Хајдук 6:0, Обилић - Ченеј 3:1. Слободан је био Виноградар.