Gradska liga Novog Sada: Derbi začelja Gardinovčanima

23.10.2018. 09:29 09:35

​​​​​​​Titel - Hajduk (G) 1:4 (1:1)

TITEL: Sportski centar, gledalaca 100, sudija: Štumpf (Novi Sad), strelci: Kulja 38.za Titel, a Stojanović 7. i 46.Paunić (autogol) u 74. i Berak u 90. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Ranđelović i Hucki (Titel), Ilić (Hajduk).

TITEL: Major 5, Kukrić 5, Anđelković 5, Trkulja 6, Paunić 5, Vučić 5 (Obradović), Ranđelović 5, Kulja 6, Hucki 5 (Nikolić), J. Karataševski 5 i Stojanović 5.

HAJDUK: Kokanović 7, Radić 7, Smiljanić 7, Ilić 7, Rakić 8, Jovanović 7 (Anikić), Berak 7, Stanković 7 (Mindić), Milanković 7 (Kandić), Cvetković 7 i Stojanović 9.

Derbi začelja zasluženo je pripao borbenoj i efikasnoj ekipi iz Gardinovaca. Domaći su pružili slabu igru. Jedina svetla tačka kod Titeljana bio je strelac izjednačujućeg gola Kulja.

U gostujućoj ekipi svi zaslužuju pohvale, jer od samog početka pa do kraja izgarali su na terenu što im se i na kraju isplatilo.

Ž. M.

Veternik - Dinamo 7:1 (4:0)

VETERNIK: Igralište Vternika, gledalaca 200, sudija: Radinović (Beočin), strelci: Stošljević u 22. Turalo u 31. Vuković u 39. N. Mrkić u 41. 71. i 84. Malinović u 89. za Veternik, a Lojanica u 59. minutu za Dinamo.

VETERNIK: Gligorijević 8, Nestorović 8, Ušćumlić 7 (T. Mrkić), Turalo 8, Ognjanović 8, Sukara 7 (Geri 7), Čalija 8, Stošljević 7 (Malinović 7), Nikolić 7, Vuković 7, N. Mrkić 9.

DINAMO: Beljin 7, Savić 6, Kuzmanović 6, N. Milošević 6, Perić 6, Janjetović 6, Vukša 6, Lojanica 7, Mitrić 6 (A. Milošević 6), Sabo 6, Ilić 6.

Konačno se ekipa Veternika prikazala u pravom napadačkom svetlu. Mada je trener Gojko Perišić uveo znatno izmenjen sastav, igrači koji su istrčalni na teren do vrha su napunili mrežu iz Budisave. Goleadu je otvorio iskusni Bojan Stošljević, a završio je njegov imenjak Malinović. Posebno je raspoložen bio Nikola Mrkić.

M. Po.

Železničar - Obilić 1:1 (1:0)

NOVI SAD: Igralište u Industrijskoj zoni, gledalaca 100, sduija: Slokar (Budisava), strelci: Radić u 20. za Železničar, a Dr. Panić u 70. minutu za Obilić. Žuti kartoni: Nikšić, Đorđijevski (Železničar), Dr. Panić, J. Panić, A. Panić (Obilić).

ŽELEZNIČAR: Baraščanin, Berić, Popović, Nikšić (Đorđijevski), Bajić, Ćetković, Baljinca, Lalović, Milutinović, Vorkapić (Knežević), Radić.

OBILIĆ: Mladenović, LJ. Panić, Milanović, Radaković, Miladinović, Dobrić, D. Panić, Ilić (Vukotić), Tošić, Ćurčić (A. Panić), Milutinov (Milanković).

U otvorenoj igri na obe strane ekipa Železničara propustila je lepu priliku da upiše novu pobedu. Imali su momci trenera Vladimira Ćetkovića prednost od jednog gola, a i kazneni udarac koga nisu uspeli da realizuju. Za promašaje stigla je kazna. Dragiša Panić uspeo je da izmakne odbrambenim igračima i preciznim udarcem savlada Baraščanina.

M. Po.

Vinogradar - Čenej 3:0 (1:0)

LEDINCI: Igralište Vinogradara, gledalaca 100, sudija: Ivanović (Novi Sad), strelci: Erbez u 45. Sladić u 46. i Ćelić u 50. minutu. Žuti kartoni: Ćelić, Gazivoda (Vinogradar), Kovačević, Lukić (Čenej).

VINOGRADAR: Elez, Popović, Gavrić, Erbez, Praštalo (Veselica), Bukvić, Jovanović (Krstić), Ćelić, Sladić, Gazivoda, Urošević (Milenović).

ČENEJ: Kostić, Ćurčić, Kovačević, Prole, Vilotijević, Lukić, Stojković (Dragović), Milošev (Paulinji), Dragin, Milić, Mijavec.

Gosti su se dobro držali do poslednjeg minuta prvog dela, a onda je Erbez savladao Kostića, pa se na odmor otišlo sa golom prednosti. Na početku drugog dela Mlađan Sladić uspeo je da poveća rezultat, a tačku na meč stavio je Ćelić.

M. Po.

Futog - Susek 2:1 (1:0)

FUTOG: SC „Petar Nikolić Dudija”, gledalaca 100, sudija: Nakomčić (Rumenka), strelci: Kostić u 25. i Mih. Beronja u 75. za Futog, a Mesaroš u 81. minutu za Susek. Žuti kartoni: Kosić, Mih. Beronja (Futog), Nićetić, Dražić (Susek).

FUTOG: Zinić, Baračanin, Mir. Beronja (Topolić), Vukanac, Ardalić, Švonja, Kosić, Stevanovski, Mih. Beronja, Kosić (Brnbota), Sirar (Maleš).

SUSEK: Simić, Šovljanski, Dražić, Starčević, Nićetić, Šodić, Mesaroš, Vojnović, Prgonjić, Mihajlović, Podnar (Mićić).

Duel Futožana i Susečana protekao je u otvorenoj igri. Na kraju su domaći zasluženo uknjižili bodove. Da se Futožani raduju potrudio se golom Aleksandar Kosić. U nstavku je Mihajlo Beronja uspeo da golom poveća rezultat. Rezultatsku neizvesnost doneo je Milan Mesaroš savladavši Zinića. Međutim, do kraja meča rutinskom igrom momci trenera Gorana Malinovića sačuvali su kapital.

M. Po.

Centar - Jedinstvo (Centar istupio iz takmičenja), Borac - Moskva 8:0, Titel - Hajduk 1:4, Vinogradar - Čenej 3:0, Železničar - Obilić 1:1, Veternik - Dinamo 7:1, Futog - Susek 2:1. Slobodna je bila Bačka.

1. Bačka             10     9      0      1      33:6  27

2. Obilić          11     6      4      1      37:11        22

3. Veternik         9      7      1      1      27:6  22

4. Futog               10     7      1      2      28:9  22

5. Susek              10     7      1      2      28:12        22

6. Vinogradar    10     5      3      2      17:12        18

7. Jedinstvo       9      5      2      2      20:12        17

8. Čenej              11     5      1      5      22:23        16