104.8191

Градска лига Новог Сада: Бркљача откључао браву

24.10.2017. 10:28 10:30

Фрушкогорац - Ченеј 4:0 (0:0)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 100, судија: Мијатовић (Нови Сад), стрелци: Бркљача у 65. Јевтић у 75. Караћ у 86. и Мијавец у 89. минуту. Жути картон: Проле (Ченеј).

ФРУШКОГОРАЦ: С. Боројевић, Фелећ (Караћ), Васојевић, Перовић, Куркурузовић, Поповић, Јевтић, Јокић (Бркљача), Глишић, Варничић, Ј. Боројевић (Мијавец).

ЧЕНЕЈ: Стојановић, Ћурћић, Драгин, Проле, Лукић, Спасојевић, Стојковић, Ковачевић (Вилотијевић), Мојсиловић (Арсић), Чабрило, Челић.

Одлично су се у првом полувремену држали гости, имали прилике да изненаде претедента за највиши пласман. Улазак Немање Бркљаче донео је „превагу” на тасу екипе из Сремске Каменице. Најбољи стрелац Фрушкогорца откључао је прецизним ударцем браву гола голмана Стојановића, а онда су се гости потпуно предали што је резултовало са још три гола за убедљиву победу.

М. По.

Борац - Милетић 0:2 (0:1)

РАКОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија: Накомчић (Руменка), стрелци: Багић у 13. Тривуновић у 77. минуту. Жути картони: Рапић, Дражић (Борац).

БОРАЦ: Сакан 7, Тинтор 6, Миљковић 6 (Вукмировић), Рапић 7, Маричић 7, Дражић 7 (Васиљевић), Sapunyić 6, Миладиновић 6, Јурковић 6, Месарош 7, Војновић 6 (Јовановић 6).

МИЛЕТИЋ: Рогић 8, Калаковић 7, Пругић 7, Бањац 7, Багић 8, Б. Тривуновић 8, Павков 7, Фишић 7, Д. Тривуновић 7, Ђурић 7.

Фудбалери Борца после серије добрих резултата овога пута су разочарали своје навијаче. Олако су ушли у утакмицу против искусне екипе из Мошорина који су знали да казне грешку одбране домаћина, и да није било на голу Борца Николе Сакана резултат би био убедљивији.

Б. Старчевић

Москва - Тител 2:1 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Радашиновић (Нови Сад), стрелци: Салиху у 2. Релић у 56. за Москву, а Младеновић у 52. минуту за Тител. Жути картони: Чамбор (Москва), Павловић, Младеновић (Тител).

МОСКВА: Чамбор 7, Драгић 7, Николић 8 (Томов 6), Пећанац 7 (Драгић 7), Комазец 8, Гашић 7, Салиху 7, Периновић 7, Кременовић 7 (Релић 8), Буљић 8, Драгић 7.

ТИТЕЛ: Ђручић 7, Кукрић 7, Караташевски 6 (Ћурко 7), Фодор 7, Тркуља 7, Павлов 7, Хуцки 7, Павловић 8, Младеновић 7, Бабић 7 (Гарић 7), Илић 7.

Тешком муком екипа Москве забележила је нову победу против одличне екипе из Титела и наставила трку за јесењу титулу.

Готово из првог напада нападач Москве Јован Буљић оштро је извео слободан ударац, а на одбијену лопту натрчао је Салиху и мрежа Титела се затресла.

Мислили су момци тренера Перишића да ће након вођства лако доћи до победе. Међутим, морали су до краја меча да уложе пуно знања и труда.

Успели су срчани гости да голом Младеновића изједначе. Резервиста Мирко Релић је након соло продора погодио сами угао за ново вођство које су домаћи до краја меча успели да сачувају.

М. По.

Центар - Бачка 3:0 (2:0)

НОВИ САД: Игралиште Кабела, гледалаца 100, судија: Каплијев (Нови Сад), стрелци: Симић у 23. Поњевић у 43. и 65. минуту. Жути картони: Симић, Петковић (Центар), Павлов, Глишић, Лињачки, Мајсторовић, Леђанац (Бачка).

ЦЕНТАР: Вулин, Шљукић, Симић (Томић), Милић, Петковић, Јурић, Вућуревић (Кораћ), Марков, Чалија (Шашић), Поњевић, Цупарић.

БАЧКА: Јаношев, Глишић, Павлов, Гавранић, Танцик, Инђић, Пашћан (Кнежевић), Лињачки, Леђанац (Николашев), Мајсторовић, Сиришки.

Екипа Центра предвођена расположеним Дејаном Поњевићем у свим елементима игре надвисила је екипу из Бегеча.

Лидер је у Новом Саду  прошао као бос по трњу. Успео је леви бек Центра Слободан Симић да голом доведе домаћина до вођства, а два минута истека првог дела Дејан Поњевић је повећао повећа резутлат.

У наставку је исти играч другим голом распршио све наде гостију.

М. По.

Сусек - Железничар 0:6 (0:1)

СУСЕК: Игралиште Сусека, гледалаца око 50, судија: И. Бу (Нови Сад), стрелци: Сладић у 32. и 60. Ковачевић у 67. Милутинуовић у 72. Ђорђијевски у 78. Лукић у 81. минуту.

СУСЕК: Јакшић 5, Нићетић 6, Рожан 5 (Дардић 6), Вукмировић 6, Нићетић 6, Шипка 6, Бегојевић 5, М. Вукмировић В. Бегојевић 5, Шовљански 5, Станојевић 5.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Кампић, Плавшић 7, Поповић 8, Кнежевић 8, Перић 7, Ћетковић 8, Ковачевић 8, Лукић 8, Милутиновић 7, Срдић 7, Рапић 7 (Ђорђијевски 8).

Млади играчи Сусека само у првом полувремену успели су да парирају искусним играчима Железничара,. Домаћи играчи су имали своје шансе у првом полувремену, али очигледно да је неискуство учинило своје.

Б. Ст.

Динамо - Обилић 0:1, Центар - Бачка 3:0, Фрушкогорац - Ченеј 4:0, Борац - Милетић 0:2, Сусек - Железничар 0:6, Москва - Тител 2:1. Слободан је био Хајдук.

1. Фрушког.                 8      6      2      0      30:7  20

2. Обилић                   8      6      1      1      16:5  19

3. Москва                    8      6      0      2      16:8  18

4. Бачка                      8      5      2      1      27:9  17

5. Милетић                 8      5      2      1      23:7  17

6. Центар                    9      4      3      2      10:8  15

7. Борац                      8      4      1      3      14:6  13

8. Железничар            9      3      2      4      18:12        11