Gradska liga Novog Sada: Brkljača otključao bravu

24.10.2017. 10:28 10:30

Fruškogorac - Čenej 4:0 (0:0)

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorca, gledalaca 100, sudija: Mijatović (Novi Sad), strelci: Brkljača u 65. Jevtić u 75. Karać u 86. i Mijavec u 89. minutu. Žuti karton: Prole (Čenej).

FRUŠKOGORAC: S. Borojević, Feleć (Karać), Vasojević, Perović, Kurkuruzović, Popović, Jevtić, Jokić (Brkljača), Glišić, Varničić, J. Borojević (Mijavec).

ČENEJ: Stojanović, Ćurćić, Dragin, Prole, Lukić, Spasojević, Stojković, Kovačević (Vilotijević), Mojsilović (Arsić), Čabrilo, Čelić.

Odlično su se u prvom poluvremenu držali gosti, imali prilike da iznenade pretedenta za najviši plasman. Ulazak Nemanje Brkljače doneo je „prevagu” na tasu ekipe iz Sremske Kamenice. Najbolji strelac Fruškogorca otključao je preciznim udarcem bravu gola golmana Stojanovića, a onda su se gosti potpuno predali što je rezultovalo sa još tri gola za ubedljivu pobedu.

M. Po.

Borac - Miletić 0:2 (0:1)

RAKOVAC: Igralište Borca, gledalaca 100, sudija: Nakomčić (Rumenka), strelci: Bagić u 13. Trivunović u 77. minutu. Žuti kartoni: Rapić, Dražić (Borac).

BORAC: Sakan 7, Tintor 6, Miljković 6 (Vukmirović), Rapić 7, Maričić 7, Dražić 7 (Vasiljević), Sapunyić 6, Miladinović 6, Jurković 6, Mesaroš 7, Vojnović 6 (Jovanović 6).

MILETIĆ: Rogić 8, Kalaković 7, Prugić 7, Banjac 7, Bagić 8, B. Trivunović 8, Pavkov 7, Fišić 7, D. Trivunović 7, Đurić 7.

Fudbaleri Borca posle serije dobrih rezultata ovoga puta su razočarali svoje navijače. Olako su ušli u utakmicu protiv iskusne ekipe iz Mošorina koji su znali da kazne grešku odbrane domaćina, i da nije bilo na golu Borca Nikole Sakana rezultat bi bio ubedljiviji.

B. Starčević

Moskva - Titel 2:1 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde, gledalaca 100, sudija: Radašinović (Novi Sad), strelci: Salihu u 2. Relić u 56. za Moskvu, a Mladenović u 52. minutu za Titel. Žuti kartoni: Čambor (Moskva), Pavlović, Mladenović (Titel).

MOSKVA: Čambor 7, Dragić 7, Nikolić 8 (Tomov 6), Pećanac 7 (Dragić 7), Komazec 8, Gašić 7, Salihu 7, Perinović 7, Kremenović 7 (Relić 8), Buljić 8, Dragić 7.

TITEL: Đručić 7, Kukrić 7, Karataševski 6 (Ćurko 7), Fodor 7, Trkulja 7, Pavlov 7, Hucki 7, Pavlović 8, Mladenović 7, Babić 7 (Garić 7), Ilić 7.

Teškom mukom ekipa Moskve zabeležila je novu pobedu protiv odlične ekipe iz Titela i nastavila trku za jesenju titulu.

Gotovo iz prvog napada napadač Moskve Jovan Buljić oštro je izveo slobodan udarac, a na odbijenu loptu natrčao je Salihu i mreža Titela se zatresla.

Mislili su momci trenera Perišića da će nakon vođstva lako doći do pobede. Međutim, morali su do kraja meča da ulože puno znanja i truda.

Uspeli su srčani gosti da golom Mladenovića izjednače. Rezervista Mirko Relić je nakon solo prodora pogodio sami ugao za novo vođstvo koje su domaći do kraja meča uspeli da sačuvaju.

M. Po.

Centar - Bačka 3:0 (2:0)

NOVI SAD: Igralište Kabela, gledalaca 100, sudija: Kaplijev (Novi Sad), strelci: Simić u 23. Ponjević u 43. i 65. minutu. Žuti kartoni: Simić, Petković (Centar), Pavlov, Glišić, Linjački, Majstorović, Leđanac (Bačka).

CENTAR: Vulin, Šljukić, Simić (Tomić), Milić, Petković, Jurić, Vućurević (Korać), Markov, Čalija (Šašić), Ponjević, Cuparić.

BAČKA: Janošev, Glišić, Pavlov, Gavranić, Tancik, Inđić, Pašćan (Knežević), Linjački, Leđanac (Nikolašev), Majstorović, Siriški.

Ekipa Centra predvođena raspoloženim Dejanom Ponjevićem u svim elementima igre nadvisila je ekipu iz Begeča.

Lider je u Novom Sadu  prošao kao bos po trnju. Uspeo je levi bek Centra Slobodan Simić da golom dovede domaćina do vođstva, a dva minuta isteka prvog dela Dejan Ponjević je povećao poveća rezutlat.

U nastavku je isti igrač drugim golom raspršio sve nade gostiju.

M. Po.

Susek - Železničar 0:6 (0:1)

SUSEK: Igralište Suseka, gledalaca oko 50, sudija: I. Bu (Novi Sad), strelci: Sladić u 32. i 60. Kovačević u 67. Milutinuović u 72. Đorđijevski u 78. Lukić u 81. minutu.

SUSEK: Jakšić 5, Nićetić 6, Rožan 5 (Dardić 6), Vukmirović 6, Nićetić 6, Šipka 6, Begojević 5, M. Vukmirović V. Begojević 5, Šovljanski 5, Stanojević 5.

ŽELEZNIČAR: Kampić, Plavšić 7, Popović 8, Knežević 8, Perić 7, Ćetković 8, Kovačević 8, Lukić 8, Milutinović 7, Srdić 7, Rapić 7 (Đorđijevski 8).

Mladi igrači Suseka samo u prvom poluvremenu uspeli su da pariraju iskusnim igračima Železničara,. Domaći igrači su imali svoje šanse u prvom poluvremenu, ali očigledno da je neiskustvo učinilo svoje.

B. St.

Dinamo - Obilić 0:1, Centar - Bačka 3:0, Fruškogorac - Čenej 4:0, Borac - Miletić 0:2, Susek - Železničar 0:6, Moskva - Titel 2:1. Slobodan je bio Hajduk.

1. Fruškog.                 8      6      2      0      30:7  20

2. Obilić                   8      6      1      1      16:5  19

3. Moskva                    8      6      0      2      16:8  18

4. Bačka                      8      5      2      1      27:9  17

5. Miletić                 8      5      2      1      23:7  17

6. Centar                    9      4      3      2      10:8  15

7. Borac                      8      4      1      3      14:6  13

8. Železničar            9      3      2      4      18:12        11