Градска лига Новог Сада: Баношторци аутоголом до победе

27.10.2020. 09:15 09:17
Извор: pixabay.com

​​​​​​​Пролетер - Обилић 2:1 (0:1)

БАНОШТОР: Игралиште Павлиш, судија: Спасојевић (Нови Сад), стрелци: Кирти у 69. (из пенала), Г. Добрић у 92. (аутогол) за Пролетер, а Н. Крстић у 35. минуту (аутогол) за Обилић. Жути картони: Кирти (Пролетер), Ћурчић, Панић (Обилић).

ПРОЛЕТЕР: Вебер 7, Катона 7, Рашиован 7 (Ст. Крстић), М. Пролић 7, Аџић 6 (Ч. Аџић), Вуковић 6 (Ердељан), Кирти 7, Стевановић 6 (Ж. Пролић), Св. Крстић 7, Н. Крстић 7, Малиџан 6.

ОБИЛИЋ: Младеновић 7, Ћурћић 7, Добрић 6, Б. Панић 7, Миланковић 7, С. Добрић 7, И. Панић 6, Вукотић 7 (Ђурковић), Скендић 6 (Б. Панић), Милутинов 6.

Дерби тимова из самог врха табеле био је неизвестан и занимљив свих 90. минута, тако да је победник одлучен у надокнади времена. Тим Обилића повео је у 35. минуту аутоголом Н. Крстића, да би домаћин у 69. минуту изједначио из казненог ударца.

Када су гости се понадали да носе бод кући, тпогрешио је  Добрић и послао лопту у своју мрежу и тако сва три бода остали су у Баноштору.   Д. Об. - Б. Ст.

Бачка (Б) - Сусек 1:0 (0:0)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, судија: Кукуда (Петроварадин), стрелац: Танацик у 75. минуту. Жути картони: Кресоја, Мандић (Бачка), Морина, Шодић, Лукаја, Шовљански (Сусек).

БАЧКА: Тодорић, Брнбота (Мандић), Радосављевић (Слепчев), Милић, Танцик, Тодорић, Шумар (Кресоја), Роквић, СОфранин, Павлов, Штрбац.

СУСЕК: Драгић (Смајић), Шовљански, Крстић, Михајловић, Рапић, Шодић, Месарош, Морина, Андрин, Пувачек, Лукаја.

Дерби зачеља припао је екипи из Бегеча. Одлично су се држали гости из Сусека до 75. минута, а онда је капитен Миша Танцик пронашао пут ка мрежи голмана Драгића. Постигао је гол вредан велике победе. М. По.

Хајдук (НС) - Слога 2:1 (2:1)

НОВИ САД: Игралиште Борца, судија: Влајић (Буковац), стрелци: Косец у 24. и 35. за Хајдук, а Мучи у 9. (из пенала) минуту за Слогу. Жути картони: Дубак (Хајдук), Ахметовић, Аникић, Кокановић, Јојард, Видић (Слога).

ХАЈДУК: Ћуровић, Паштар, Краснићи, Ефендић, Дубак (Зељковић), Даниловић (Фуцек), Ђафоли, Лалуја, Косец, Лазаревић, Гагричић (Томић).

СЛОГА: Кокановић, Шереш (Кузмановић), Јојард, Ј. Џамбас (С. Џамбас), Васић (Н. Видић), С. Видић, Мучи, Ахметовић, Милојевић, Матић.

Дерби зачеља припао је момцима тренера Милана Кравића. Гости из Лока дошли су до прдности у 9. минуту. Мучи је у гол претворио оправдано досуђен казнени ударац. Предвођени расположеним стрелцем Стефаном Косецом и уз помоћ осталих играча, домаћи су успели до полувремена да направе потпуни преокрет. Косец је успео да поравна резултат, а у 35. минуту другим голом донесе предност коју су домаћи и поред прилика на обе стране успели да сачувају и укњиже другу јесењу победу.

М. По.

Милетић - Ченеј 3:0 (1:0)

МОШОРИН: Игралиште Милетића, Судија, Станић (Будисава), Стрелци: Н. Лишић у 12. и 76. и Н. Павловић у 82. минуту, жути картони, Н. Лишић и Суботин (Милетић), а Проле (Ченеј)

МИЛЕТИЋ: А. Лишић 7, Суботин 7 (Ђурић), Рогић 7, Спасојевић 7, Бањац 7, Н. Павловић 8, Јанковић 7, Чолић 7 ( М. Лишић), Косић 7 (Славнић), Н. Лишић 9, Павков 7

ЧЕНЕЈ: Костић 7, Ћурчић  6, Драгин 6, Проле 6, Лукић 7, Васић 6, Бозић 6, Ковачевић 6 (Стојковић), Ивковић 6, Милошев 6, Паулињи 6

Водећа екипа Милетића опоравила се након пораза у Гардиновцима  и победила борбену екипу из Ченеја. Најлепши моменат на утакмици десио се у 76. минуту када је Ненад Лишић одличним ударцем са 35 метара погодио даљи угао голмана гостију.

Ж. Марковић

Борац (НС) - Сланобарац 4:1 (3:1)

НОВИ САД: Игралиште Борца, судија: Милутиновић (Нови Сад), стрелци: Јашовић у 10. Радић у 18. Срдановић у 43. Поповић у 85 (из пенала) за Борац, а Бањац у 34. минуту за Сланобарац. Жути картони: Перишић (Борац), Петковић, Заварко, Бањац, Лончар, представник Микан (Сланобарац).

БОРАЦ: Тошић (Пелегрин), Радић, Кажић, Бајић, Јашовић (Жикић), Бајић, Ђорђијевски (Крстић), Перишић (Малиновић), Срдановић (Салић), Милојевић, Поповић.

СЛАНОБАРАЦ: З. Мацакања, Миљевић, Ковач, Заварко (Јанков), С. Мацакања, Бериша, Микан, Лончар, Петковић, Бањац (Стевановић), Салиху.

Тотална доминација домаћих у првом делу и за само 18. минута два гола у мрежи Зорана Мацакање. Након прекида Јашовић је утрчао, шутирао главом, лопта се одбила поново на ногу Јашовића за вођство. Један од бољих у редовима Клисана Радослав Радић је након лепе акције по десној страни погодио супротни угао. За кратко је резултатску неизвесност унео голом Мирослав Бањац, јер су домаћи у финишу првог полувремена голом Душана Срдановића повећали резултат.

У наставку од неколико прилика на обе стране момци тренера Михајловића постигли су још један гол и то са беле тачке, пошто је у казненом простору гостију лопта погодила у руку неког из одбране, а сигуран „пеналџија” био је Алекса Поповић.

М. По.

Хајдук - Слога 2:1, Борац (НС) - Сланобарац 4:1, Пролетер - Обилић 2:1, Борац (П) - Москва 1:0, Милетић - Ченеј 3:0, Динамо - Хајдук (Г) 5:0, Виноградар - Железничар 4:2.

1. Милетић 10     8      0      2      43:8  24

2. Виноградар    10     7      2      1      31:8  23

3. Пролетер       10     7      1      2      28:12        22

4. Обилић  10     6      3      1      16:8  21

5. Борац (НС)     10     6      2      2      21:10        20

6. Динамо  9      6      1      2      29:11        19

7. Борац (П)       10     5      1      4      26:14        16

8. Хајдук (Г)      10     5      0      5      14:17        15