Gradska liga Novog Sada: Banoštorci autogolom do pobede

27.10.2020. 09:15 09:17
Izvor: pixabay.com

​​​​​​​Proleter - Obilić 2:1 (0:1)

BANOŠTOR: Igralište Pavliš, sudija: Spasojević (Novi Sad), strelci: Kirti u 69. (iz penala), G. Dobrić u 92. (autogol) za Proleter, a N. Krstić u 35. minutu (autogol) za Obilić. Žuti kartoni: Kirti (Proleter), Ćurčić, Panić (Obilić).

PROLETER: Veber 7, Katona 7, Rašiovan 7 (St. Krstić), M. Prolić 7, Adžić 6 (Č. Adžić), Vuković 6 (Erdeljan), Kirti 7, Stevanović 6 (Ž. Prolić), Sv. Krstić 7, N. Krstić 7, Malidžan 6.

OBILIĆ: Mladenović 7, Ćurćić 7, Dobrić 6, B. Panić 7, Milanković 7, S. Dobrić 7, I. Panić 6, Vukotić 7 (Đurković), Skendić 6 (B. Panić), Milutinov 6.

Derbi timova iz samog vrha tabele bio je neizvestan i zanimljiv svih 90. minuta, tako da je pobednik odlučen u nadoknadi vremena. Tim Obilića poveo je u 35. minutu autogolom N. Krstića, da bi domaćin u 69. minutu izjednačio iz kaznenog udarca.

Kada su gosti se ponadali da nose bod kući, tpogrešio je  Dobrić i poslao loptu u svoju mrežu i tako sva tri boda ostali su u Banoštoru.   D. Ob. - B. St.

Bačka (B) - Susek 1:0 (0:0)

BEGEČ: Igralište Bačke, sudija: Kukuda (Petrovaradin), strelac: Tanacik u 75. minutu. Žuti kartoni: Kresoja, Mandić (Bačka), Morina, Šodić, Lukaja, Šovljanski (Susek).

BAČKA: Todorić, Brnbota (Mandić), Radosavljević (Slepčev), Milić, Tancik, Todorić, Šumar (Kresoja), Rokvić, SOfranin, Pavlov, Štrbac.

SUSEK: Dragić (Smajić), Šovljanski, Krstić, Mihajlović, Rapić, Šodić, Mesaroš, Morina, Andrin, Puvaček, Lukaja.

Derbi začelja pripao je ekipi iz Begeča. Odlično su se držali gosti iz Suseka do 75. minuta, a onda je kapiten Miša Tancik pronašao put ka mreži golmana Dragića. Postigao je gol vredan velike pobede. M. Po.

Hajduk (NS) - Sloga 2:1 (2:1)

NOVI SAD: Igralište Borca, sudija: Vlajić (Bukovac), strelci: Kosec u 24. i 35. za Hajduk, a Muči u 9. (iz penala) minutu za Slogu. Žuti kartoni: Dubak (Hajduk), Ahmetović, Anikić, Kokanović, Jojard, Vidić (Sloga).

HAJDUK: Ćurović, Paštar, Krasnići, Efendić, Dubak (Zeljković), Danilović (Fucek), Đafoli, Laluja, Kosec, Lazarević, Gagričić (Tomić).

SLOGA: Kokanović, Šereš (Kuzmanović), Jojard, J. Džambas (S. Džambas), Vasić (N. Vidić), S. Vidić, Muči, Ahmetović, Milojević, Matić.

Derbi začelja pripao je momcima trenera Milana Kravića. Gosti iz Loka došli su do prdnosti u 9. minutu. Muči je u gol pretvorio opravdano dosuđen kazneni udarac. Predvođeni raspoloženim strelcem Stefanom Kosecom i uz pomoć ostalih igrača, domaći su uspeli do poluvremena da naprave potpuni preokret. Kosec je uspeo da poravna rezultat, a u 35. minutu drugim golom donese prednost koju su domaći i pored prilika na obe strane uspeli da sačuvaju i uknjiže drugu jesenju pobedu.

M. Po.

Miletić - Čenej 3:0 (1:0)

MOŠORIN: Igralište Miletića, Sudija, Stanić (Budisava), Strelci: N. Lišić u 12. i 76. i N. Pavlović u 82. minutu, žuti kartoni, N. Lišić i Subotin (Miletić), a Prole (Čenej)

MILETIĆ: A. Lišić 7, Subotin 7 (Đurić), Rogić 7, Spasojević 7, Banjac 7, N. Pavlović 8, Janković 7, Čolić 7 ( M. Lišić), Kosić 7 (Slavnić), N. Lišić 9, Pavkov 7

ČENEJ: Kostić 7, Ćurčić  6, Dragin 6, Prole 6, Lukić 7, Vasić 6, Bozić 6, Kovačević 6 (Stojković), Ivković 6, Milošev 6, Paulinji 6

Vodeća ekipa Miletića oporavila se nakon poraza u Gardinovcima  i pobedila borbenu ekipu iz Čeneja. Najlepši momenat na utakmici desio se u 76. minutu kada je Nenad Lišić odličnim udarcem sa 35 metara pogodio dalji ugao golmana gostiju.

Ž. Marković

Borac (NS) - Slanobarac 4:1 (3:1)

NOVI SAD: Igralište Borca, sudija: Milutinović (Novi Sad), strelci: Jašović u 10. Radić u 18. Srdanović u 43. Popović u 85 (iz penala) za Borac, a Banjac u 34. minutu za Slanobarac. Žuti kartoni: Perišić (Borac), Petković, Zavarko, Banjac, Lončar, predstavnik Mikan (Slanobarac).

BORAC: Tošić (Pelegrin), Radić, Kažić, Bajić, Jašović (Žikić), Bajić, Đorđijevski (Krstić), Perišić (Malinović), Srdanović (Salić), Milojević, Popović.

SLANOBARAC: Z. Macakanja, Miljević, Kovač, Zavarko (Jankov), S. Macakanja, Beriša, Mikan, Lončar, Petković, Banjac (Stevanović), Salihu.

Totalna dominacija domaćih u prvom delu i za samo 18. minuta dva gola u mreži Zorana Macakanje. Nakon prekida Jašović je utrčao, šutirao glavom, lopta se odbila ponovo na nogu Jašovića za vođstvo. Jedan od boljih u redovima Klisana Radoslav Radić je nakon lepe akcije po desnoj strani pogodio suprotni ugao. Za kratko je rezultatsku neizvesnost uneo golom Miroslav Banjac, jer su domaći u finišu prvog poluvremena golom Dušana Srdanovića povećali rezultat.

U nastavku od nekoliko prilika na obe strane momci trenera Mihajlovića postigli su još jedan gol i to sa bele tačke, pošto je u kaznenom prostoru gostiju lopta pogodila u ruku nekog iz odbrane, a siguran „penaldžija” bio je Aleksa Popović.

M. Po.

Hajduk - Sloga 2:1, Borac (NS) - Slanobarac 4:1, Proleter - Obilić 2:1, Borac (P) - Moskva 1:0, Miletić - Čenej 3:0, Dinamo - Hajduk (G) 5:0, Vinogradar - Železničar 4:2.

1. Miletić 10     8      0      2      43:8  24

2. Vinogradar    10     7      2      1      31:8  23

3. Proleter       10     7      1      2      28:12        22

4. Obilić  10     6      3      1      16:8  21

5. Borac (NS)     10     6      2      2      21:10        20

6. Dinamo  9      6      1      2      29:11        19

7. Borac (P)       10     5      1      4      26:14        16

8. Hajduk (G)      10     5      0      5      14:17        15