16°C
21.09.2024.
117.062
104.8191

ГРАДНУЛИЧАНИ УСПЕЛИ ПОСЛЕ 13 СЕЗОНА Друга утакмица баража за попуну подручне лиге Зрењанин

24.06.2024. 10:05 10:28
Извор: Фудбалери ОФК Граднулице прославили успех Фото: ОФК Граднулица

ОФК Граднулица - Омладинац (РТ ) 3: 1 (2: 1)

ЗРЕЊАНИН : Игралиште ОФК Граднулице, гледалаца : 400. Судија :Д. Мијатовић (Житиште). Стрелци: Тумо у 12. и 24. и Квргић у 64. минуту за ОФК Граднулицу, а Дејан Ђукић у 32. минуту за Омладинац (РТ) . Жути картони : Томин , Прец (ОФК Граднулица ), а М. Капур (Омладинац РТ ).

ОФК ГРАДНУЛИЦА : Туркуљ 7,5, Марковић 7 (Вукојевић 7), Квргић 8 (Ћурић 6), С . Живанов 8, Раденковић 7, Антић 7 (Лаловић 5), Тумо 9, Томин 7 (Јосимов 6 ), Цвејанов 7, Радуловић 8, Прец 8 .

ОМЛАДИНАЦ (РТ) : Ђолаи 6, Банч 5, Ђукић 8, З . Капур 6, Рајлић 6, Попов 6, Новаковић 6, М. Шаренац 6, И . Маркоски 5 (Ћировски 6), М . Капур 7, Радојчић 6 .

Друга утакмица баража за попуну Подручне лиге Зрењанин одиграна је на игралишту ОФК Граднулице, пред око 400 љубитеља фудбала. Тренер домаћина, Данило Бјелица, није могао да рачуна на најбољег играча из прве утакмице, пошто је нападач Жарко Матић повређен. Заменио га је млади Бојан Тумо, који је у 12. и 24. минуту постигао два ефектна поготка. Овај младић је био нерешива енигма за целокупну одбрану Омладинца и њиховог голмана Милана Ђолаиа.

Ипак, врло добри играч Омладинца Дејан Ђукић је у 32. минуту успео да смањи заостатак, када је прецизним шутем са 18 метара, погодио угао гола Туркуља. Тачку на ову другу бараж утакмицу у Зрењанину, поставио је у 64. минуту Бошко Квргић, који је на асистенцију Душана Раденковића, матирао Милана Ђолаиа, за коначних 3: 1 .

После тог гола је почело и славље, који је потрајало до дубоко у ноћ, јер су Граднуличани на ово чекали  13 . сезона и напокон ће играти у Подручној лиги Зрењанин.