GRADNULIČANI USPELI POSLE 13 SEZONA Druga utakmica baraža za popunu područne lige Zrenjanin

24.06.2024. 10:05 10:28
Izvor: Fudbaleri OFK Gradnulice proslavili uspeh Foto: OFK Gradnulica

OFK Gradnulica - Omladinac (RT ) 3: 1 (2: 1)

ZRENJANIN : Igralište OFK Gradnulice, gledalaca : 400. Sudija :D. Mijatović (Žitište). Strelci: Tumo u 12. i 24. i Kvrgić u 64. minutu za OFK Gradnulicu, a Dejan Đukić u 32. minutu za Omladinac (RT) . Žuti kartoni : Tomin , Prec (OFK Gradnulica ), a M. Kapur (Omladinac RT ).

OFK GRADNULICA : Turkulj 7,5, Marković 7 (Vukojević 7), Kvrgić 8 (Ćurić 6), S . Živanov 8, Radenković 7, Antić 7 (Lalović 5), Tumo 9, Tomin 7 (Josimov 6 ), Cvejanov 7, Radulović 8, Prec 8 .

OMLADINAC (RT) : Đolai 6, Banč 5, Đukić 8, Z . Kapur 6, Rajlić 6, Popov 6, Novaković 6, M. Šarenac 6, I . Markoski 5 (Ćirovski 6), M . Kapur 7, Radojčić 6 .

Druga utakmica baraža za popunu Područne lige Zrenjanin odigrana je na igralištu OFK Gradnulice, pred oko 400 ljubitelja fudbala. Trener domaćina, Danilo Bjelica, nije mogao da računa na najboljeg igrača iz prve utakmice, pošto je napadač Žarko Matić povređen. Zamenio ga je mladi Bojan Tumo, koji je u 12. i 24. minutu postigao dva efektna pogotka. Ovaj mladić je bio nerešiva enigma za celokupnu odbranu Omladinca i njihovog golmana Milana Đolaia.

Ipak, vrlo dobri igrač Omladinca Dejan Đukić je u 32. minutu uspeo da smanji zaostatak, kada je preciznim šutem sa 18 metara, pogodio ugao gola Turkulja. Tačku na ovu drugu baraž utakmicu u Zrenjaninu, postavio je u 64. minutu Boško Kvrgić, koji je na asistenciju Dušana Radenkovića, matirao Milana Đolaia, za konačnih 3: 1 .

Posle tog gola je počelo i slavlje, koji je potrajalo do duboko u noć, jer su Gradnuličani na ovo čekali  13 . sezona i napokon će igrati u Područnoj ligi Zrenjanin.