FUDBALERI VOJVODINE PREKINULI NEUSPEŠNI NIZ I SLAVILI U VOJVOĐANSKOM OKRŠAJU: Pobedi se u zube ne gleda

14.09.2024. 20:05 20:44
fk vojvodina
Izvor: S. Šušnjević

Po kišovitom vremenu, na premijernom nastupu na „Karađorđu“ ove sezone, fudbaleri Vojvodine savladali su Železničar u 8. kolu Superlige Srbije sa 2:0 i slavili prvi put posle mesec dana i duela sa Mariborom na TSC areni.

Promenljiva igra od početka sezone, niz od pet utakmica bez pobede u domaćem prvenstvu, turbulencije i smena na klupi koju niko nije mogao ni da zamisli do pre samo mesec dana bila je realnost sa kojom su Novosađani morali da se suoče u vojvođanskom okršaju. Ono što je viđeno na početku duela nije obećavalo da će stvari ići u pozitivnom smeru, s obzirom na to da je u devetom minutu Njegoš Petrović promašio penal, ali se sve promenilo za 180 stepeni u trenutku, pošto je odbitak bio lak zalogaj za kapitena „stare dame“.

Pogodak već u ranoj fazi umesto da bude pokretačka snaga Vojvodini, doveo je do blagog opuštanja, koje je moglo da bude surovo kažnjeno već u 14. minutu kada je Eze zamalo promašio gol Rosića. Vremenski uslovi kao da su testirali „novi Karađorđe“, čija je podloga dobila visoku ocenu. U stilu sa podlogom koja je upijala nalete kiše, domaći su upijali svaki napad suparnika i to pretvarali u šanse na drugoj strani, baš posle tog 14. minuta koji ih je trgao. Za to je najzaslužniji bio Jusuf Bamidele. Uprkos nešto slabijem izdanju u najvećem delu prvog poluvremena, upravo je on bio taj koji je centaršutem pronašao Zadi Serija, kojem je ostao lakši deo posla – da sa druge stative savlada Zorana Popovića i duplira vođstvo u 43. minutu.

Takav epilog bio je savršen scenario za domaći tim, koji je potom umrtvio već svakako polunegledljivu utakmicu sa malim brojem pokušaja da se ugrozi gol. Vojvodina je iz četiri šuta dala dva gola, što je bila premija. Sa druge strane, ne treba biti previše kritičan prema takvom pristupu, jer su prvotimci u pola belom, pola crvenom, morali tako da zaigraju, kako bi prekinuli crni niz. U takvom ambijentu se računa samo pobeda, pa marak bilo i nauštrb lepote, koja je bila prisutna u ranijoj fazi kada je rezultat izostajao. Tako je Vojvodina uspešno privela meč kraju i slavila, čime je vratila pozitivno raspoloženje.

Vojvodina – Železničar 2:0 (2:0)

NOVI SAD: Stadion „Karađorđe“, gledalaca: 4.000, sudija: Trifunović D. Strelci: Petrović u 9. i Zadi u 43. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Korać, Petrović i Sićenje (Vojvodina), Knežević, Stojanović i Sanogo (Železničar).

VOJVODINA: Rosić 7, Butean 6 (Nikolić), Korać 6 (Sićenje), Crnomarković 6, Baros 6, Petrović 7, Poletanović 6, Radulović 6 (Kokanović), Dele 6 (Depu), Zadi 7, Veličković 6 (Mladenović).

ŽELEZNIČAR: Popović 6, Stojanović 5, Milunović 5, Milikić 6, Jusif 6 (Balaž), Knežević 5 (Sanogo), Mitrović 5, Ezeh 6 (Lokosa), Jevremović 6 (Jovanović), Pirgić 6 (Grgić), Romanić 6.