105.2585

Фудбалери Партизана победили Вождовац у Суперлиги

05.04.2023. 18:33 18:38
Извор: ФК Партизан/Рикардо је Партизану донео важну победу

У 29 колу Суперлиге фудбалери Партизана победили су Вождовац и прекинули црну серију, на свом терену.

Вођени жељом да коначно покажу шта знају црно-бели су од почетка кренули жестоко. Већ у 5 минуту било је 1:0. Рикардо је са ивице казненог простора резантним ударцем затресао мрежу.

Нешто касније ,,ваљак“ је могао да повећа вођство али је Мениг са само неколико метара, шутирао преко пречке. У 18 минуту још једна прилика за црно-беле, али овога пута ударац Јовића брани Катић. Млади везиста у прилици је и нешто касније. Шутирао је са ивице казненог простора, замало преко пречке.

Средином полувремена Вождовац се ослободио притиска. Гости су имали више лопту у ногама, али даље од ивице казненог простора нису стизали. Како је време одмицало игра домаћих постајала је све конфузнија, тако да је крај првог полувремена за њих дошао у правом тренутку.

У наставку, црно-бели су се тргли. У 47 минуту Мениг се нашао у доброј прилици али је поново шутирао високо преко гола. Исти играч био је себичан, нешто касније, када је уместо да проигра двојицу слободних играча одлучио да шутира а његов ударац зауставио Катић. У 73 минуту Холанђанин је поново био у великој прилици али и поново недовољно прецизан.

Гости су имали и среће када је Рикардо, нешто касније, погодио стативу. Нападач црно-белих могао је све да реши и у 82 минуту али је шутирао право у Катића.

Голман ,,змајева“ бриљантно је зауставио, потом, шут Баждара али гост је ипак поражен.

И. Лазаревић

Партизан – Вождовац 1:0 (1:0)

БЕОГРАД: стадион Партизана, гледалаца: 1.500. Судија: Томић (Београд). Стрелац: Рикардо у 5 минуту. Жути картони: Јовић (Партизан) а Дамјановић, Мијаиловић (Вождовац).

ПАРТИЗАН: Стевановић 6, Филиповић 6, Вујачић 6, Саничанин 6, Урошевић 6, Фејса 6, Пантић 6,5 (Колорадо), Мениг 6,5, Natho 6,5 (Баждар 6,5), Јовић 6,5 (Јевремовић), Рикардо 7

ВОЖДОВАЦ: Катић 7, Дамјановић 6, М. Ђорђевић 6,5, Ђуричић 6, Мијаиловић 6, Лазаревић 6 (Стоисављевић 6), Матић 6, Нешковић 6 (Медић 6), Пантовић, Јочић 6 (Митровић 6), Теодоровић 6 (Кадрић 6).