Fudbaleri Partizana pobedili Voždovac u Superligi

05.04.2023. 18:33 18:38
Izvor: FK Partizan/Rikardo je Partizanu doneo važnu pobedu

U 29 kolu Superlige fudbaleri Partizana pobedili su Voždovac i prekinuli crnu seriju, na svom terenu.

Vođeni željom da konačno pokažu šta znaju crno-beli su od početka krenuli žestoko. Već u 5 minutu bilo je 1:0. Rikardo je sa ivice kaznenog prostora rezantnim udarcem zatresao mrežu.

Nešto kasnije ,,valjak“ je mogao da poveća vođstvo ali je Menig sa samo nekoliko metara, šutirao preko prečke. U 18 minutu još jedna prilika za crno-bele, ali ovoga puta udarac Jovića brani Katić. Mladi vezista u prilici je i nešto kasnije. Šutirao je sa ivice kaznenog prostora, zamalo preko prečke.

Sredinom poluvremena Voždovac se oslobodio pritiska. Gosti su imali više loptu u nogama, ali dalje od ivice kaznenog prostora nisu stizali. Kako je vreme odmicalo igra domaćih postajala je sve konfuznija, tako da je kraj prvog poluvremena za njih došao u pravom trenutku.

U nastavku, crno-beli su se trgli. U 47 minutu Menig se našao u dobroj prilici ali je ponovo šutirao visoko preko gola. Isti igrač bio je sebičan, nešto kasnije, kada je umesto da proigra dvojicu slobodnih igrača odlučio da šutira a njegov udarac zaustavio Katić. U 73 minutu Holanđanin je ponovo bio u velikoj prilici ali i ponovo nedovoljno precizan.

Gosti su imali i sreće kada je Rikardo, nešto kasnije, pogodio stativu. Napadač crno-belih mogao je sve da reši i u 82 minutu ali je šutirao pravo u Katića.

Golman ,,zmajeva“ briljantno je zaustavio, potom, šut Baždara ali gost je ipak poražen.

I. Lazarević

Partizan – Voždovac 1:0 (1:0)

BEOGRAD: stadion Partizana, gledalaca: 1.500. Sudija: Tomić (Beograd). Strelac: Rikardo u 5 minutu. Žuti kartoni: Jović (Partizan) a Damjanović, Mijailović (Voždovac).

PARTIZAN: Stevanović 6, Filipović 6, Vujačić 6, Saničanin 6, Urošević 6, Fejsa 6, Pantić 6,5 (Kolorado), Menig 6,5, Natho 6,5 (Baždar 6,5), Jović 6,5 (Jevremović), Rikardo 7

VOŽDOVAC: Katić 7, Damjanović 6, M. Đorđević 6,5, Đuričić 6, Mijailović 6, Lazarević 6 (Stoisavljević 6), Matić 6, Nešković 6 (Medić 6), Pantović, Jočić 6 (Mitrović 6), Teodorović 6 (Kadrić 6).