117.0199
107.9121

ФРАЈБУРГ ПРЕЈАК ЗА ТОПОЛЧАНЕ Фрајбург – ТСЦ 5:0(1:0)

09.11.2023. 21:27 23:07

Тополчани и даље плаћају данак неискуству, у Фрајбург су доживели нови убдљив пораз у Европи.

ФРАЈБУРГ: Фолсвинкен стадион, 30.000 гледалаца, судија: Рохит Сахи (Норвешка), стрелци: Рел у 24. Ргештајн у 54. Ваисхаупт у 69.  Адаму у 80. и Доан у 92. минуту. Жути картони: Linhartt (Фрајбург), Влалукин (ТСЦ)

Немци су сваку грешку играча ТСЦ –а казнили, а било их је превише, и то на својој половини терена, у моментима када су износили лопту. Фрајбург је у овом тренутку сваклако много квалиетнији тим од ТСЦ –а, али је можда резултат мало превисок.

Почело је нападима Фрајбурга, само у првих 12 минута Немци су извели шест корнера, али гола није било. Два пута је сјајно интервенисао млади голман Илић, а срећа је била на страни гостију.

Тополчани се никако нису сналазили, тешко су износили лопту, а нападачи су били тотално “одсечени”. Смушеност у редовима ТСЦ –а убрзо су искористили фудбалери Ферајбурга. Одбијену лопту прихавтио је Егештан и упутио центаршут, млади Рел је стигао до лопте пре Ђорђевића и доста траљавим шутем, са седам метара, погодио мрежу.

Примљен гол као да је покренуо Тополчане, играли су много боље у пољу, али инцијативу и прилике су и даље имали фудбалери Фрајбурга. Ударац Грифа изблокирао је Антунић, мало затим Рел је, са десетак метара волејем, погодио стативу, а у последњим секундама првог дела Антунић је спасао сигуран погодак. Ваисхаупт је на левој страни „сломио“ Ђорђевића ушао у шеснаестерац и са седам метара лако савладао Илића.

Промене које је направио тренер ТСЦ –а Жарко Лазетић на полувремну донели су нешто бољу игру гостију и Ћирковић се убрзо нашао у прилици, али је голман Атубулу успео да одбрани ударац левог спојног фудбалера Тополчана са десетак метара.

И онда у 54. минуту нова грешка Тополчана, нису успели да изнесу лопту, Грифо је само проиграо Егештајна, који је са десетак метара погодио супротан угао. Петнаестак минута касније Немци су постигли и трећи погодак. После нове грешке фудбалера ТСЦ –а резервиста Адаму је неометан, мало искоса са десетак метара савладао голмана Илића. Игра Тополчана се у последњих десетак минута потпуно распала, па је Доан у надокнади постигао и пети погодак.

ФРАЈБУРГ: Атуболу 7– Силдилија 6, Линхарт 7(Киблер), Гинтер 6,5,  Голде 6 – Ваисхаупт 7,5 (Макембо), Егештајн 7,5, Хофлер 7– Грифо 7(Адаму),  Холер 7(Доан), Рел 8(Грегорич).

ТСЦ: Илић 7– Влалукин 5,5 (Чалушић 6,5), Ђорђевић 6, Стојић 7, Антунић 7 (Цветковић), Петровић 6,5– Кувељић 5,5(Ћирковић 7), Ђаковац 6(Радин), Вулић 6,5 – Миловановић 5,5, Јовановић 6 (Пантовић).

4. ТСЦ                  4           0          1          3         4:13     1

ТСЦ У ЧЕТВРТОМ КОЛУ ЛИГЕ ЕВРОПЕ ГОСТУЈЕ ФРАЈБУРГУ: Тиња нада у редовима Тополчана

08.11.2023. 16:29 09:23