FRAJBURG PREJAK ZA TOPOLČANE Frajburg – TSC 5:0(1:0)

09.11.2023. 21:27 23:07

Topolčani i dalje plaćaju danak neiskustvu, u Frajburg su doživeli novi ubdljiv poraz u Evropi.

FRAJBURG: Folsvinken stadion, 30.000 gledalaca, sudija: Rohit Sahi (Norveška), strelci: Rel u 24. Rgeštajn u 54. Vaishaupt u 69.  Adamu u 80. i Doan u 92. minutu. Žuti kartoni: Linhartt (Frajburg), Vlalukin (TSC)

Nemci su svaku grešku igrača TSC –a kaznili, a bilo ih je previše, i to na svojoj polovini terena, u momentima kada su iznosili loptu. Frajburg je u ovom trenutku svaklako mnogo kvalietniji tim od TSC –a, ali je možda rezultat malo previsok.

Počelo je napadima Frajburga, samo u prvih 12 minuta Nemci su izveli šest kornera, ali gola nije bilo. Dva puta je sjajno intervenisao mladi golman Ilić, a sreća je bila na strani gostiju.

Topolčani se nikako nisu snalazili, teško su iznosili loptu, a napadači su bili totalno “odsečeni”. Smušenost u redovima TSC –a ubrzo su iskoristili fudbaleri Ferajburga. Odbijenu loptu prihavtio je Egeštan i uputio centaršut, mladi Rel je stigao do lopte pre Đorđevića i dosta traljavim šutem, sa sedam metara, pogodio mrežu.

Primljen gol kao da je pokrenuo Topolčane, igrali su mnogo bolje u polju, ali incijativu i prilike su i dalje imali fudbaleri Frajburga. Udarac Grifa izblokirao je Antunić, malo zatim Rel je, sa desetak metara volejem, pogodio stativu, a u poslednjim sekundama prvog dela Antunić je spasao siguran pogodak. Vaishaupt je na levoj strani „slomio“ Đorđevića ušao u šesnaesterac i sa sedam metara lako savladao Ilića.

Promene koje je napravio trener TSC –a Žarko Lazetić na poluvremnu doneli su nešto bolju igru gostiju i Ćirković se ubrzo našao u prilici, ali je golman Atubulu uspeo da odbrani udarac levog spojnog fudbalera Topolčana sa desetak metara.

I onda u 54. minutu nova greška Topolčana, nisu uspeli da iznesu loptu, Grifo je samo proigrao Egeštajna, koji je sa desetak metara pogodio suprotan ugao. Petnaestak minuta kasnije Nemci su postigli i treći pogodak. Posle nove greške fudbalera TSC –a rezervista Adamu je neometan, malo iskosa sa desetak metara savladao golmana Ilića. Igra Topolčana se u poslednjih desetak minuta potpuno raspala, pa je Doan u nadoknadi postigao i peti pogodak.

FRAJBURG: Atubolu 7– Sildilija 6, Linhart 7(Kibler), Ginter 6,5,  Golde 6 – Vaishaupt 7,5 (Makembo), Egeštajn 7,5, Hofler 7– Grifo 7(Adamu),  Holer 7(Doan), Rel 8(Gregorič).

TSC: Ilić 7– Vlalukin 5,5 (Čalušić 6,5), Đorđević 6, Stojić 7, Antunić 7 (Cvetković), Petrović 6,5– Kuveljić 5,5(Ćirković 7), Đakovac 6(Radin), Vulić 6,5 – Milovanović 5,5, Jovanović 6 (Pantović).

4. TSC                  4           0          1          3         4:13     1

TSC U ČETVRTOM KOLU LIGE EVROPE GOSTUJE FRAJBURGU: Tinja nada u redovima Topolčana

08.11.2023. 16:29 09:23