(ФОТО, ВИДЕО) ВОША СИЛНА У БАЧКОЈ ПАЛАНЦИ: Убедљив суперлигашки старт Новосађана против новајлије у лиги

21.07.2024. 21:50 22:37
Извор: Филип Бакић

Војводина је уписала планиране бодове на супелигашком новом почетку, а до победе од 3:1 над Текстилцем у Бачкој Паланци стигла је препознатљивим стилом, који одлукује посед и игра на гол више, офанзивом од почетка до краја.

Текстилац је безмало пола сата био равноправан партнер на терену, Шавија је у петом минуту пропустио идеалну прилику коју му је акцијом с лева сервирао Давидовић, а до гола који је у 29. минуту постигао Вукановић, Оџачани нису били у подређеном положају у игри између шеснаестераца.

Вукановићевом првенцу prеthodila је акција Ђорђевића по левој страни.

Бек Новосађана изнудио је слободан ударац који је извео Зади Сери право на главу стрелца водећег гола, који је уз тај капитални учинак пожрвованошћу и посвећеношћу задатку био пример свима у Вошином колективу.

Што се игре Војводине у првом полувремену тиче, уз гол из прекида, вредно би било поменути и покушаје Полетановића у деветом минуту, Величковића у 22. Зади Серија у 32. минуту, али је сваки пут голман Браћ интервенцијама спасавао сопствену мрежу.

Интересантан и белешке вредан био је и Величковићев бег у 33. минуту, након неспоразума Луковића и Давидовића. Сам је с лоптом потрчао новајлија у Вошином тиму ка противничком голу, али је отишао сувише лево, тако да је његов покушај да лопту упути у супротни угао завршио у домену покушаја.

Почетком другог полувремена ситуација је постављена у склад са очекиваним расплетом и објективним вредностима такмаца. Најлепшу акцију до 52. минута започео је нови Вошин капитен Петровић, наставио Вукановић, а голом завршио Величковић.

Посед Војводине и ритам који су њени играчи наметнули у наставку водио је ка пројектованом циљу. Могућност да се и личним учинком угради у победу на старту првенства искористио је и голман Царевић сигурним интервенцијама после покушаја Коџића у 59. и Давидовића у 62. минуту.

До краја утакмикце уписала је Војводина и промашај какав се ретко дешава. Прецизније, гол је, у систуацији један на један са голманом,  промашио Радуловић који је пола сата играо уместо Величковића. Међутим, искупио се који минут касније када је повосопо вођство свог тима на 3:1, да би у првом минуту интервала у надокнади времена Давидовић постигао почасни гол за Текстилац.

С. Јовин - L.Bakmaz

Текстилац – Војводина 1:3 (0:1)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион „Славко Малетин Вава“, гледалаца 2.000, судија Лазар Лукић (Београд), стрелци: Давидовић у 90+1. за Текстилац, Вукановић у 29. Величковић у 52. и Радуловић у 89. минуту за Војводину, жути картони: Јочић (Текстилац), Дробњак, Полетановић (Војводина).

ТЕКСТИЛАЦ: Браћ 6, Луковић 6 (Стевановић), Средојевић 6, Марјановић 6, Васић 6 (Зекић), Јочић 6,5, Илић 6, Коџић 6,5 (Ђурић), Шавија 6,5 (Стојановић), Давидовић 6,5, Принц 6 (Марчић).

ВОЈВОДИНА: Царевић 6,5, Бутеан 6, Кораћ 6, Дробњак 6,5, Ђорђевић 7 (Барос), Петровић 7, Полетановић 7 (Савићевић), Николић 6,5 (Бамиделе), Величковић 7 (Радуловић), Зади Сери 6,5, Вукановић 7,5 (Ивановић).