(FOTO, VIDEO) VOŠA SILNA U BAČKOJ PALANCI: Ubedljiv superligaški start Novosađana protiv novajlije u ligi

21.07.2024. 21:50 22:37
Izvor: Filip Bakić

Vojvodina je upisala planirane bodove na supeligaškom novom početku, a do pobede od 3:1 nad Tekstilcem u Bačkoj Palanci stigla je prepoznatljivim stilom, koji odlukuje posed i igra na gol više, ofanzivom od početka do kraja.

Tekstilac je bezmalo pola sata bio ravnopravan partner na terenu, Šavija je u petom minutu propustio idealnu priliku koju mu je akcijom s leva servirao Davidović, a do gola koji je u 29. minutu postigao Vukanović, Odžačani nisu bili u podređenom položaju u igri između šesnaesteraca.

Vukanovićevom prvencu prethodila je akcija Đorđevića po levoj strani.

Bek Novosađana iznudio je slobodan udarac koji je izveo Zadi Seri pravo na glavu strelca vodećeg gola, koji je uz taj kapitalni učinak požrvovanošću i posvećenošću zadatku bio primer svima u Vošinom kolektivu.

Što se igre Vojvodine u prvom poluvremenu tiče, uz gol iz prekida, vredno bi bilo pomenuti i pokušaje Poletanovića u devetom minutu, Veličkovića u 22. Zadi Serija u 32. minutu, ali je svaki put golman Brać intervencijama spasavao sopstvenu mrežu.

Interesantan i beleške vredan bio je i Veličkovićev beg u 33. minutu, nakon nesporazuma Lukovića i Davidovića. Sam je s loptom potrčao novajlija u Vošinom timu ka protivničkom golu, ali je otišao suviše levo, tako da je njegov pokušaj da loptu uputi u suprotni ugao završio u domenu pokušaja.

Početkom drugog poluvremena situacija je postavljena u sklad sa očekivanim raspletom i objektivnim vrednostima takmaca. Najlepšu akciju do 52. minuta započeo je novi Vošin kapiten Petrović, nastavio Vukanović, a golom završio Veličković.

Posed Vojvodine i ritam koji su njeni igrači nametnuli u nastavku vodio je ka projektovanom cilju. Mogućnost da se i ličnim učinkom ugradi u pobedu na startu prvenstva iskoristio je i golman Carević sigurnim intervencijama posle pokušaja Kodžića u 59. i Davidovića u 62. minutu.

Do kraja utakmikce upisala je Vojvodina i promašaj kakav se retko dešava. Preciznije, gol je, u sistuaciji jedan na jedan sa golmanom,  promašio Radulović koji je pola sata igrao umesto Veličkovića. Međutim, iskupio se koji minut kasnije kada je povosopo vođstvo svog tima na 3:1, da bi u prvom minutu intervala u nadoknadi vremena Davidović postigao počasni gol za Tekstilac.

S. Jovin - L.Bakmaz

Tekstilac – Vojvodina 1:3 (0:1)

BAČKA PALANKA: Stadion „Slavko Maletin Vava“, gledalaca 2.000, sudija Lazar Lukić (Beograd), strelci: Davidović u 90 1. za Tekstilac, Vukanović u 29. Veličković u 52. i Radulović u 89. minutu za Vojvodinu, žuti kartoni: Jočić (Tekstilac), Drobnjak, Poletanović (Vojvodina).

TEKSTILAC: Brać 6, Luković 6 (Stevanović), Sredojević 6, Marjanović 6, Vasić 6 (Zekić), Jočić 6,5, Ilić 6, Kodžić 6,5 (Đurić), Šavija 6,5 (Stojanović), Davidović 6,5, Princ 6 (Marčić).

VOJVODINA: Carević 6,5, Butean 6, Korać 6, Drobnjak 6,5, Đorđević 7 (Baros), Petrović 7, Poletanović 7 (Savićević), Nikolić 6,5 (Bamidele), Veličković 7 (Radulović), Zadi Seri 6,5, Vukanović 7,5 (Ivanović).