18°C
20.09.2024.
117.058
105.2585

ДРАМА У МАДРИДУ Фудбалери Атлетика након пенала елиминисали Интер и изборили четвртфинале Лиге шампиона

13.03.2024. 23:59 00:04
Извор: Tanjug (AP Photo/Manu Fernandez)

МАДРИД: Фудбалери Атлетика пласирали су се у четвртфинале Лиге шампиона, пошто су вечерас у Мадриду после бољег извођења пенала савладали Интер из Милана укупним резултатом 5:3 у реванш мечу осмине финала најквалитетнијег европског клупског такмичења.

Вечерашњи меч у Мадриду је после регуларних 90 минута завршен победом Атлетика резултатом 2:1. Голове за Атлетико постигли су Антоан Гризман у 35. и Мемфис Депај у 87. минуту. Једини гол за Интер дао је Федерико Димарко у 33. минуту.

Пошто је први меч осмине финала ЛШ, који је одигран у Милану 20. фебруара, завршен победом Интера резултатом 1:0, играни су продужеци у Мадриду.

Пошто ни после додатних 30 минута у Мадриду није било промене резултата приступило се извођењу пенала. Атлетико је у пенал серији био бољи резултатом 3:2.

Прецизни за Атлетико са пенала били су Мемфис Депај, Родриго Рикелме и Анхел Кореа, док је голман Интера Јан Зомер зауставио ударац Саула Њигеза.

Голове за Интер са 11 метара постигли су Хакан Чалханоглу и Франческо Ачерби. Голман Атлетика Јан Облак одбранио је ударце Алексиса Санчеза и Дејвија Класена, док је капитен Интера Лаутаро Мартинез шутирао преко гола.

Пласман у четвртфинале ЛШ раније раније вечерас је изборила Борусија, која је у Дортмунду победила ПСВ Ајндховен резултатом 2:0 у реванш дуелу осмине финала ЛШ. У првом мечу одиграном у Ајндховену било је 1:1.

Раније су пласман у четвртфинале ЛШ изборили Арсенал, Барселона, Манчестер сити, Реал, Бајерн и Пари Сен Жермен.

Жреб четвртфинала и полуфинала ЛШ биће одржан 15. марта од 12 сати у Ниону.

ЛШ: Фудбалери Интера ПОБЕДИЛИ Атлетико Мадрид, РЕМИ ПСВ-а и Борусије Дортмунд (ФОТО)

20.02.2024. 23:34 23:40