104.8191

Аустралија отргла бод Данској (1:1)

21.06.2018. 15:42 15:57
Извор: EPA-EFE/WALLACE WOON

Аустралијанци су освојили први бод на Светском првенсту у Русији ремијем са Данском (1:1)

Данци који су уз Французе, друго коло Групе Ц дочекали на првом месту, овог пута морали су да се задовоље само са једним бодом у утакмици против раторобне Аустралије.

Голом Крисијана Ериксена у 7. минуту, Данска је повела. Голу је prеthodila сјајна акција и неколико ефективних пасова Данаца. Буквално су изиграли одбрану Асутралије, а лопта је на крају дошла до Ериксена који није имао проблема да је смести у мрежу.

Данска је потом имала још једну добру прилику и лако је могла да увећа вођство да Јоргенсен који је тукао главом,  није промашио гол.

А онда је уследила казна. Након асистенције судија из ВАР студија, утврђено је да је Јусуф Јурари Полсен играо руком у свом казненом простору. Миле Јединак није имао милости и прецизно и сигурно је шутирао са беле тачке за изједначење и 1:1.

До краја  порвог полувремена није било изгледнијих прилика, али у другом сасвим друга прича. На почетку су обе екипе играле повученије, али су се онда Аусталијанци разгневили као да су видели да могу и до сва три бода. Кренуо је талас за таласом напада. Ипак и поред две-три шансе нису у томе успели.

У другом мечу ове групе Француска игра са Перуом. Данци сада имају четири бода, Аустралија један, а Француска три и утакмицу мање. перу је без бодова