Australija otrgla bod Danskoj (1:1)

21.06.2018. 15:42 15:57
Izvor: EPA-EFE/WALLACE WOON

Australijanci su osvojili prvi bod na Svetskom prvenstu u Rusiji remijem sa Danskom (1:1)

Danci koji su uz Francuze, drugo kolo Grupe C dočekali na prvom mestu, ovog puta morali su da se zadovolje samo sa jednim bodom u utakmici protiv ratorobne Australije.

Golom Krisijana Eriksena u 7. minutu, Danska je povela. Golu je prethodila sjajna akcija i nekoliko efektivnih pasova Danaca. Bukvalno su izigrali odbranu Asutralije, a lopta je na kraju došla do Eriksena koji nije imao problema da je smesti u mrežu.

Danska je potom imala još jednu dobru priliku i lako je mogla da uveća vođstvo da Jorgensen koji je tukao glavom,  nije promašio gol.

A onda je usledila kazna. Nakon asistencije sudija iz VAR studija, utvrđeno je da je Jusuf Jurari Polsen igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Mile Jedinak nije imao milosti i precizno i sigurno je šutirao sa bele tačke za izjednačenje i 1:1.

Do kraja  porvog poluvremena nije bilo izglednijih prilika, ali u drugom sasvim druga priča. Na početku su obe ekipe igrale povučenije, ali su se onda Austalijanci razgnevili kao da su videli da mogu i do sva tri boda. Krenuo je talas za talasom napada. Ipak i pored dve-tri šanse nisu u tome uspeli.

U drugom meču ove grupe Francuska igra sa Peruom. Danci sada imaju četiri boda, Australija jedan, a Francuska tri i utakmicu manje. peru je bez bodova