АЛВАРЕС И МЕСИ ДОНЕЛИ АРГЕНТИНИ ФИНАЛЕ: Скалонијева екипа је машина (ВИДЕО)

10.07.2024. 10:18 10:24
Извор: Tanjug (AP Photo/Pamela Smith)

Репрезентација Аргентине први је финалиста Купа Америке.

Бранилац трофеја је на "Мет Лајф" стадиону у Њу Џерсију пред 80.102 гледалаца победио Канаду са 2:0 (1:0). Тако су Меси и другови добили прилику да одбране пехар, а противник ће им бити бољи из меча Уругваја и Колумбије који је на програму наредне ноћи од 2.00.

Од почетка до краја изабраници селектора Лионела Скалонија показали су жељу да наметну свој ритам и у томе су у потпуности успели. Аргентина је попвела у 22. минуту када је на додавање Родрига де Пола, мрежу Канађана затресао Хулијан Алварес.

Тако је Канада први пут после десет мечева примила гол у првом полувремену. Џонатан Дејвид је пред крај првог дела тестирао Емилијана Мартинеса шутем са неколико метара, али у наставку Аргентина је завршила посао.

После само шест минута игре у другом полувремену, после правог карамбола пред голом Канаде и шута Енца Фернандеса, Лионел Меси је постигао гол за коначних 2:0.

Био је то његов 109. гол у дресу "гаучоса", а звезда тима сада има 28 голова на последњих 25 утакмица за Аргентину. Занимљиво је и да му је ово 14. гол на Копа Америка, а голове је постизао против 38 различитих националних тимова.

(Б92)

СЕЛЕКТОР АРГЕНТИНЕ ЛИОНЕЛ СКАЛОНИ ОПТИМИСТА: Можемо да одбрани титулу на Купу Америке

09.07.2024. 16:46 16:50