ALVARES I MESI DONELI ARGENTINI FINALE: Skalonijeva ekipa je mašina (VIDEO)

10.07.2024. 10:18 10:24
Izvor: Tanjug (AP Photo/Pamela Smith)

Reprezentacija Argentine prvi je finalista Kupa Amerike.

Branilac trofeja je na "Met Lajf" stadionu u Nju Džersiju pred 80.102 gledalaca pobedio Kanadu sa 2:0 (1:0). Tako su Mesi i drugovi dobili priliku da odbrane pehar, a protivnik će im biti bolji iz meča Urugvaja i Kolumbije koji je na programu naredne noći od 2.00.

Od početka do kraja izabranici selektora Lionela Skalonija pokazali su želju da nametnu svoj ritam i u tome su u potpunosti uspeli. Argentina je popvela u 22. minutu kada je na dodavanje Rodriga de Pola, mrežu Kanađana zatresao Hulijan Alvares.

Tako je Kanada prvi put posle deset mečeva primila gol u prvom poluvremenu. Džonatan Dejvid je pred kraj prvog dela testirao Emilijana Martinesa šutem sa nekoliko metara, ali u nastavku Argentina je završila posao.

Posle samo šest minuta igre u drugom poluvremenu, posle pravog karambola pred golom Kanade i šuta Enca Fernandesa, Lionel Mesi je postigao gol za konačnih 2:0.

Bio je to njegov 109. gol u dresu "gaučosa", a zvezda tima sada ima 28 golova na poslednjih 25 utakmica za Argentinu. Zanimljivo je i da mu je ovo 14. gol na Kopa Amerika, a golove je postizao protiv 38 različitih nacionalnih timova.

(B92)

SELEKTOR ARGENTINE LIONEL SKALONI OPTIMISTA: Možemo da odbrani titulu na Kupu Amerike

09.07.2024. 16:46 16:50