Мировић: Војводина је поново на путу развоја
БЕОГРАД: Председник Покрајинске владе Игор Мировић изјавио је да је Војводина дефинитивно, поново на путу развоја и повратка на место које јој припада - лидера и покретача свеукупног развоја Републике Србије.
"На том путу сви заједно морамо да урадимо још много тога, али је један позитиван и историјски изузетно важан процес коначно покренут и потпуно сам уверен да нико и ништа неће моћи да га заустави", рекао је председник Покрајинске владе Игор Мировић у интервјуу за портал Pink.rs.
Он је најавио да ће највише пажње и средстава покрајинског буџета за 2019. бити усмерено у капитална улагања у привреду, пољопривреду, наставак ревитализације здравственог система...
Сумирајући резултате у 2018. он је рекао да је практично реализовано све што је и обећано и да је задовољан учинком Покрајинске владе у протеклој години.
"Поред низа великих пројеката који превазилазе покрајинске оквире и које смо реализовали заједно са Владом Србије, у свих 45 локалних самоуправа у АП Војводини подржали смо више стотина за њих животно важних пројеката у областима привреде, здравства, школства, социјалне заштите и готово сви су реализовани", додао је Мировић.
Он је навео да је то директно утицало на квалитет живота грађана у сваком делу покрајине.
Упитан на који пројекат Покрајинске владе је најпоноснији, он је рекао да је то завршетак новог Жежељевог моста преко Дунава код Новог Сада.
"После 18 година бесмисленог одлагања да се тај проблем реши, покренули смо градњу нове зграде Радио-Телевизије Војводине која одлично напредује и већ наредне године из ње ће бити емитован телевизијски сигнал", истакао је Мировић.
Такође, важно је, каже, и сто да је обезбеђен и ефикаксан наставак радова на новој згради Народног позоришта у Суботици, а покренута је и ревитализација практично целокупног здравственог система у покрајини, у оквиру чега се, уз остало, завршава потпуна обнова интернистичког одељења Опште болнице у Панчеву.
"Средином 2016. у целој покрајини имали смо само једну функционалну ангио салу, а сада их је шест, чиме смо достигли европски стандард од једне ангио сале на 300.000 становника, што је омогућило бржу и ефикаснију помоћ оболелима од кардиоваскуларних болести које су, и код нас, најчешћи узрок смртности, као и елиминацију листа чекања за катетеризацију", истакао је.
Важним пројектом оценио је и изградњу нове зграде Завода за хитну помоћ.
Он је истакао да је вредност покрајинског буџета за 2019. годину 74,4 милијарде динара, од чега ће 26 одсто, односно више од једне четвртине, бити усмерено у капитална улагања у привреду, пољопривреду, у наставак ревитализације здравственог система и друге области.