У Карловачкој гимназији: Примена јапанске вештине излагања
Користећи специфичан формат излагања о одређеној теми кроз 20 слајдова који се смењују на сваких 20 секунди, познат као Печа Куча, што на јапанском значи ћаскање, група матураната Карловачке гимназије ће у петак, 12. априла, од 12 сати у Спомен-библиотеци школе говорити о уметности, роботима, плацебо-ефекту, филму, кошарци, о замкама „Инстаграма”, слави, толеранцији и суживоту, о ЛГБТ популацији, историји и друштву, односу према природи и животињама
„Проблем етике у савременом друштву” назив је њихове презентације, која ће бити први Печа Куча догађај у некој школи у Србији. Учесници су: Милана Терзић, Мина Докић, Милица Ракић, Марија Марчета, Миона Блажевић, Јована Кизић, Ања Луковић, Горана Кнежевић, Клаудија Фаркаш, Теодора Радоњић, Исидора Челекетић, Нина Рађеновић, Јелена Ракић, Глигорије Јосимов и Катарина Чокрлић. Програм ће водити ђаци Душица Белеслијин и Момчило Росић, а од професора у припреми догађаја учествовали су Љиљана Малетин Војводић, Маја Рогач Станчевић, Катја Берић, Тања Кнежевић, Јована Поповић Бенишек и Никола Крчмар. Плакат на српском, енглеском и јапанском језику је дизајнирала ученица четвртог разреда Софија Дамњановић.
У Карловачкој гимназији се од ове школске године изучава и јапански језик, а организатори сматрају да тај јапански стил у презентацији може унапредити говорничку вештину, коју матуранти изучавају и практикују и у оквиру наставе Реторике и беседништва.
Прва Печа Куча ноћ одржана је у Токију 2003. године, а осмислили су је Астрид Клајн и Марк Дитам.