МИ СМО ТУЖНА ГЕНЕРАЦИЈА СА НАЈСРЕЋНИЈИМ СЛИКАМА НА ДРУШТВЕНИМ МРЕЖАМА Ово су рекли на панел дискусији у Ректорату новосадског Универзитета
Девета студентска конференција „Анатомија успеха“, која поставља питање „Шта све (не) морамо“ одржана је вечерас у Ректорату Универзитета у Новом Саду.
Кроз панел дискусију учесници су имали прилику да преиспитају и размотре очекивања која данашње друштво пред њих поставља, као и да заједно пронађу стратегије за вођење избалансираног живота.
- Ове године мастер студенти су припремили нешто апсолутно другачије - истакла је модераторка конференције, мастер студенткиња Инжењерског маркетинга и мултимедија Тамара Зец.
- Свесни смо тога колико се на друштвеним мрежама пропагирају здрав живот, успех у бизнису, константна позитива и мотивација, а ми данас желимо да видимо да ли су то заиста истине и да ли стварно све то морамо, што гледамо и чујемо, или ипак не морамо и све су неки митови. Свакако је све ово значајно за студенте, јер поред самог новог знања, мислим да их подстиче на то да почну да размишљају на неки нови начин, а најважније што бих издвојила је дефинитивно умрежавање. Повезују се са колегама и професионалцима из различитих области.
Гости панел дискусије били су серијски предузетник Огњен Радић, психолози познатији под именом "Беаутифул Миндс J&D" Јелена Станивуковић и Давид Рамадании и инфлуенсерка са Тикток профила @pokrast_zivotprica Ана Глумац.
- По мом мишљењу, ништа не морамо - сматра Ана Глумац, која је недавно са својим пријатељем почела да прави видео-садржаје, којима на шаљив начин показују шта се све "мора".
- Не морамо да усвајамо савете који нам не пријају, не морамо да устајемо у шест ујутру и да се туширамо хладном водом, и није свачија дефиниција успеха иста за све. Мислим да су млади превише усредсређени на све што им инфлуенсери и неки утицајни људи показују на друштвеним мрежама, а живот нимало није Инстаграм и могу слободно да кажем да смо изузетно тужна генерација са најсрећнијим сликама на друштвеним мрежама.
Б. Павковић