MI SMO TUŽNA GENERACIJA SA NAJSREĆNIJIM SLIKAMA NA DRUŠTVENIM MREŽAMA Ovo su rekli na panel diskusiji u Rektoratu novosadskog Univerziteta
Deveta studentska konferencija „Anatomija uspeha“, koja postavlja pitanje „Šta sve (ne) moramo“ održana je večeras u Rektoratu Univerziteta u Novom Sadu.
Kroz panel diskusiju učesnici su imali priliku da preispitaju i razmotre očekivanja koja današnje društvo pred njih postavlja, kao i da zajedno pronađu strategije za vođenje izbalansiranog života.
- Ove godine master studenti su pripremili nešto apsolutno drugačije - istakla je moderatorka konferencije, master studentkinja Inženjerskog marketinga i multimedija Tamara Zec.
- Svesni smo toga koliko se na društvenim mrežama propagiraju zdrav život, uspeh u biznisu, konstantna pozitiva i motivacija, a mi danas želimo da vidimo da li su to zaista istine i da li stvarno sve to moramo, što gledamo i čujemo, ili ipak ne moramo i sve su neki mitovi. Svakako je sve ovo značajno za studente, jer pored samog novog znanja, mislim da ih podstiče na to da počnu da razmišljaju na neki novi način, a najvažnije što bih izdvojila je definitivno umrežavanje. Povezuju se sa kolegama i profesionalcima iz različitih oblasti.
Gosti panel diskusije bili su serijski preduzetnik Ognjen Radić, psiholozi poznatiji pod imenom "Beautiful Minds J&D" Jelena Stanivuković i David Ramadanii i influenserka sa Tiktok profila @pokrast_zivotprica Ana Glumac.
- Po mom mišljenju, ništa ne moramo - smatra Ana Glumac, koja je nedavno sa svojim prijateljem počela da pravi video-sadržaje, kojima na šaljiv način pokazuju šta se sve "mora".
- Ne moramo da usvajamo savete koji nam ne prijaju, ne moramo da ustajemo u šest ujutru i da se tuširamo hladnom vodom, i nije svačija definicija uspeha ista za sve. Mislim da su mladi previše usredsređeni na sve što im influenseri i neki uticajni ljudi pokazuju na društvenim mrežama, a život nimalo nije Instagram i mogu slobodno da kažem da smo izuzetno tužna generacija sa najsrećnijim slikama na društvenim mrežama.
B. Pavković