НАЈВЕЋИ СКАНДАЛ У ИСТОРИЈИ? Трамп оптужује америчке агенције за крађу милијарди ради пропаганде!
Председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да су Америчка агенција за међународни развој (USAID) и друге агенције украле милијарде долара како би се правиле лажне афирмативне вести о Демократској партији, преноси Танјуг.
Изгледа да су USAID и друге агенције украле милијарде долара, рекао је Трамп у објави на друштвеној мрежи „Truth”.
„Већи део тог новца отишао је на финансирање медија који праве лажне вести и то као надокнада за стварање афирмативних прича о Демократској партији”, додао је.
Према његовим речима, „левичарски таблоид, познат као Политико”, примио је осам милиона долара.
Председник САД Доналд Трамп поставио је питање да ли је и Њујорк тајмс примио новац и да ли је новац примио још неко.
„Ово би могао да буде највећи скандал од свих, можда највећи у историји. Демократе се не могу сакрити од овог. Ово је сувише велико и сувише прљаво”, поручио је Трамп.