117.0275
107.7403

ВЕЛИКИ ПРЕОКРЕТ Кошаркаши Партизана срушили Фенербахче

09.11.2023. 19:42 22:58

Кошаркаши Партизана савладали су Фенербахче после преокрета од минус 14 и дошли до треће победе у седам евролигашких кола.

Енергични Џејмс Нанели одлично је отворио утакмицу, али је тај ентузијазам домаћих брзо спласнуо. Велики број изгубљених лопти и напад који је потпуно стао средином првог квартала, довели су до тога да српски тим губи двоцифреном разликом. Иако је Партизан на махове претио и смањивао заостатак, није могао да приђе довољно близу због великих проблема са изгубљеним лоптама и шутем за три поена супарника. Због тога, губио је на полувремену са 56:47.

Контролисали су дуел гости и у трећој четвртини. После уводних минута чинило се да ће плус 14 да оде на много више, све док Партизан није заиграо агресивније у одбрани, а Данило Анђушић се појавио у нападу. Бек црно-белих био је иницијатор налета домаћих, који су на старту четвртог квартала пришли на само минус два. Уследила је неизвесна завршница, у којој је тријумфовао Партизан.

В. М. Петровић

Партизан - Фенербахче 85:84 (23:27, 24:29, 16:13, 22:15)

БЕОГРАД: Штарк арена, гледалаца: 20.000, судије: Перуђа (Шпанија), Ковалски (Пољска), Брисуел (Француска).

ПАРТИЗАН: Вукчевић 8, Ледеј 2, Аврамовић 7, Копривица, Смаилагић 13, Јарамаз 5, Нанели 13, Трифуновић 6, Анђушић 9, Дожер 5, Понитка 2, Камински 15.

ФЕНЕРБАХЧЕ: Мотли 11, Хазер, Вилбекин 9, Папајанис 7, Махмутоглу, Хејс-Дејвис 23, Биберовић 10, Местоглу, Дорси 18, Мадар 2, Сестина 4.

Кошаркаши ВОЈВОДИНЕ ДОЧЕКУЈУ НОВИ ПАЗАР: За повратак на победнички колосек

09.11.2023. 15:14 15:17