VELIKI PREOKRET Košarkaši Partizana srušili Fenerbahče

09.11.2023. 19:42 22:58

Košarkaši Partizana savladali su Fenerbahče posle preokreta od minus 14 i došli do treće pobede u sedam evroligaških kola.

Energični Džejms Naneli odlično je otvorio utakmicu, ali je taj entuzijazam domaćih brzo splasnuo. Veliki broj izgubljenih lopti i napad koji je potpuno stao sredinom prvog kvartala, doveli su do toga da srpski tim gubi dvocifrenom razlikom. Iako je Partizan na mahove pretio i smanjivao zaostatak, nije mogao da priđe dovoljno blizu zbog velikih problema sa izgubljenim loptama i šutem za tri poena suparnika. Zbog toga, gubio je na poluvremenu sa 56:47.

Kontrolisali su duel gosti i u trećoj četvrtini. Posle uvodnih minuta činilo se da će plus 14 da ode na mnogo više, sve dok Partizan nije zaigrao agresivnije u odbrani, a Danilo Anđušić se pojavio u napadu. Bek crno-belih bio je inicijator naleta domaćih, koji su na startu četvrtog kvartala prišli na samo minus dva. Usledila je neizvesna završnica, u kojoj je trijumfovao Partizan.

V. M. Petrović

Partizan - Fenerbahče 85:84 (23:27, 24:29, 16:13, 22:15)

BEOGRAD: Štark arena, gledalaca: 20.000, sudije: Peruđa (Španija), Kovalski (Poljska), Brisuel (Francuska).

PARTIZAN: Vukčević 8, Ledej 2, Avramović 7, Koprivica, Smailagić 13, Jaramaz 5, Naneli 13, Trifunović 6, Anđušić 9, Dožer 5, Ponitka 2, Kaminski 15.

FENERBAHČE: Motli 11, Hazer, Vilbekin 9, Papajanis 7, Mahmutoglu, Hejs-Dejvis 23, Biberović 10, Mestoglu, Dorsi 18, Madar 2, Sestina 4.

Košarkaši VOJVODINE DOČEKUJU NOVI PAZAR: Za povratak na pobednički kolosek

09.11.2023. 15:14 15:17