108.1722

МФЛ КИКИНДА–ЖИТИШТЕ: Преокретом до бодова

05.04.2023. 14:17 14:19

Тереквеш - 1. октобар 3:2 (0:0)

ХЕТИН: Игралиште Тереквеша, гледалаца 100, судија: Н. Божић (Житиште), стрелци: Р. Шарановић у 65. и Н. Обрадовић у 78. и 87. за Тереквеш ,а Н. Шебешћан у 51. и М. Матић у 95. минуту за 1. октобар. Жути картони: Е. Хеђеши, С. Тривуновић (Тереквеш), а Т. Кашлик (1. октобар), црвени картон: Маринел Банду (1.октобар).

ТЕРЕКВЕШ: З. Тарана 7, Сабо 6,  Р. Шарановић 8, Радиновић 6,Н. Обрадовић 9 (А. Мике 7), Ристић 6 (Костић 7), Д. Бошков 7 (С. Тривуновић 7), Е. Хеђеши 6 (М. Бошков 6), А. Касаловић 7, М. Тривуновић 7,  Раданов 6 (Н. Рунић 7).

1. ОКТОБАР: Т. Кашлик 6, М. Матић 7, М . Банду 6, Поповић 5, К. Керекеш 6, Н. Шебешћан 7 (Д. Пуретић 6), М. Вујиновић 7, И. Цирок 6, М. Николин 5, К. Шајти 5, Данијел Вираг 7.

Повели су гости из Српскога Итебеја, када је Никола Шебешћан савладао голмана Тереквеша ветерана Здравка Тарану (56 година). Фудбалери Тереквеша су ипак успели да дођу до победе погоцима Николе Обрадовић који је у финишу савладао младог голмана Тибора Кашлика. У надокнади Марко Матић је само ублажио пораз свог тима.

Пролетер - Јединство 2:4 (2:1)

МЕЂА: Игралиште Пролетера, гледалаца 100. судија: М. Гајин (Кикинда). Стрелци: Ж. Којић у 10. и Д. Мршић у 37. за Пролетер, а Н. Еремић у 45. Н. Виновић у 49. М. Михајловић у 71. и Н. Месарошки у 95. минуту за Јединство. Жути картони: Р. Вујовић (Пролетер). Црвени картони: Никола Попадић (Пролетер), а Никола Еремић (Јединство).

ПРОЛЕТЕР: С. Станковић 7, А. Живков 6, П. Грујичић 6, Попадић 6, Цвејин 7, Р. Вујовић 7, Којић 7, Дошеновић 7, М. Дејан 8, М. Становић 7, Д. Радин 7 .

ЈЕДИНСТВО: Л. Баркоци 8, Перић 6, Еремић 6, А. Oyin 7 (Р. Стојанов 7), Н. Месарошки 9, Б. Докман 7, Н. Виновић 7, Веселиновић 7, Денис Салиховић 7, М. Михајловић 8 , Б. Коледин 7.

Лидер на табели Јединство  је после велике борбе стигао до бодова у Међи. Фудбалери Пролетера су их прилично намучили, водили су после првог дела.

Гости из Новога Бечеја су у наставку успели да консолидују своје редове и преокрену резултату.

Војводина - Омладинац (РТ) 0:0

БАШАИД: Игралиште Војводине, гледалаца 100. судија: Д. Небојша (Кикинда). Жути картони: Гаврић, Стојков, Милин, Кавали (Војводина), а Б. Рајлић, Надаждин, Мандић (Омладинац). Црвени картон: Милан Мијатовић у 74. минуту (Омладинац).

ВОЈВОДИНА: Чонић 7, М. Грујић 7, Гаврић 7, Стојков 7, Бакић 7, Беложански 7, А. Сараволац 6 (В. Сараволац 7), Д. Грујић 7 (В. Бандић 6), Кавали 7, Б. Голић 7 (Д. Пајташев 7).

ОМЛАДИНАЦ (РТ): В. Иванов 7, Ж. Зекировић  6 (И. Салма 6), Ћировски 7, Б. Рајлић 7 (Н. Пудар 7), Н. Михајловић 7,  С. Надаждин 7 (З. Капур 7), М. Мијатовић 6, У. Новаковић 7, М. Даљевић 7, Мандић 7, Н. Каракаш 7.

Обе екипе су имале шансе да дођу поготка, а највећи кривци што се овај меч завршио најнепопуларнијим резултатом  лежи у томе што су  голмани Радован Чонић и Вања Иванов бранили одлично.

РохамНапредак 2:0 (2:0)

НОВА ЦРЊА: Игралиште Рохама, гледалаца 150. судија: М. Рунић (Житиште). Стрелци: А. Ходи у 18. и Г. Грујић у 24. минуту. Жути картони: Лајош, М. Ољача, Р. Балог (Рохам), а Јелача, Миладинов (Напредак).

РОХАМ: М. Вукобрат 8, Лајош 7, Фаркаш 7, А. Ходи 8, А. Живковић 7, М. Ољача 7, Марић 7, Д. Ољача 7 (Р. Балог 7), Максимовић 6 (Тодор 7), Г. Грујић 9, Б. Хорват 7.

НАПРЕДАК: Батанчев 6, Вукмировић 6, Тодоров 6, Секереш 7, Јелача 6, Ђорић 6, А. Барта 6 (Николић 6), Голушин 6, Миладинов 6, Селаковић 7, Н. Ранков 7 (С. Васичин 7).

Фудбалери Рохама из Нове Црње су са два поготка у мрежи испратили госте из Банатске Тополе. У екипи Рохама  расположени су били млади играч Арон Ходи и искусни Горан Грујић. Гости  су нападали преко Шандора Секереша и Николе Ранкова, али безуспешно, јер је одличан на голу био Марко Вукобрат.

БорацПодгрмеч 2:2 (0:1)

АЛЕКСАНДРОВО: Игралиште „Лукарело „, гледалаца 200. судија: Н. Никитовић (Торак). Стрелци: Н. Брајић у 58. и Д. Гајинов у 79. за Борац, а М. Бабић у 34. и С. Манојловић у 89. минуту за Подгрмеч. Жути картони: Н. Цобор (Борац), а Ј. Миљуш (Подгрмеч).

БОРАЦ: А. Пухар 7, Аћамовић 6, Н. Цобор 6, С. Зечевић 7, Иванчевић 7, Д. Попов 7 (Д. Гајинов 8), Н, Брајић 8 (Барбул 6), Тошков 7, Владетић 7, Н. Маринац 6 (В. Бракус 8), П. Штиковац 7 (Ракић 7).

ПОДГРМЕЧ: А. Ђурђевић 7, Мирчић 6, Р. Живковић 7, Н. Ђурић 7 (Н. Живковић 7), Д. Ђурић 7 (К. Терзић 7),Ђ. Живковић 7 (В. Кочалка 7), С. Манојловић 9, Сивчевић 7, Миљуш 7, Милошевић 7, М. Бабић 8.

Међуопштински фудбалски дерби завршћен  је без одлуке. Гости из Житишта су током првога полувремена имали доста шанси, али је сјајн био голман Александар Пухар. Житиштани су ипак дошли у вођство када је у 34 минуту одлични Марко Бабић матирао Пухара.

Чета тренера Борца Владимира Зечевића, успела је ипак у наставку да избори реми.

Припремио: П. Станић

Тереквеш - 1. октобар 3:2, Пролетер - Јединство 2:4, Борац - Подгрмеч 2:2, Рохам - Напредак 2:0, Војводина - Омладинац 0:0

1. Јединство      12     10     1      1      44:8  31

2. Напредак      12     9      1      2      33:13        28

3. Тереквеш      12     6      2      4      24:15        20

4. Рохам    12     6      2      4      23:14        20

5. Борац    12     5      4      3      31:20        19

6. Омладинац    12     5      4      3      16:19        19

7. Војводина     12     4      2      6      22:27        14

8. 1. октобар     12     4      1      7      20:23        13