MFL KIKINDA–ŽITIŠTE: Preokretom do bodova

05.04.2023. 14:17 14:19

Terekveš - 1. oktobar 3:2 (0:0)

HETIN: Igralište Terekveša, gledalaca 100, sudija: N. Božić (Žitište), strelci: R. Šaranović u 65. i N. Obradović u 78. i 87. za Terekveš ,a N. Šebešćan u 51. i M. Matić u 95. minutu za 1. oktobar. Žuti kartoni: E. Heđeši, S. Trivunović (Terekveš), a T. Kašlik (1. oktobar), crveni karton: Marinel Bandu (1.oktobar).

TEREKVEŠ: Z. Tarana 7, Sabo 6,  R. Šaranović 8, Radinović 6,N. Obradović 9 (A. Mike 7), Ristić 6 (Kostić 7), D. Boškov 7 (S. Trivunović 7), E. Heđeši 6 (M. Boškov 6), A. Kasalović 7, M. Trivunović 7,  Radanov 6 (N. Runić 7).

1. OKTOBAR: T. Kašlik 6, M. Matić 7, M . Bandu 6, Popović 5, K. Kerekeš 6, N. Šebešćan 7 (D. Puretić 6), M. Vujinović 7, I. Cirok 6, M. Nikolin 5, K. Šajti 5, Danijel Virag 7.

Poveli su gosti iz Srpskoga Itebeja, kada je Nikola Šebešćan savladao golmana Terekveša veterana Zdravka Taranu (56 godina). Fudbaleri Terekveša su ipak uspeli da dođu do pobede pogocima Nikole Obradović koji je u finišu savladao mladog golmana Tibora Kašlika. U nadoknadi Marko Matić je samo ublažio poraz svog tima.

Proleter - Jedinstvo 2:4 (2:1)

MEĐA: Igralište Proletera, gledalaca 100. sudija: M. Gajin (Kikinda). Strelci: Ž. Kojić u 10. i D. Mršić u 37. za Proleter, a N. Eremić u 45. N. Vinović u 49. M. Mihajlović u 71. i N. Mesaroški u 95. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: R. Vujović (Proleter). Crveni kartoni: Nikola Popadić (Proleter), a Nikola Eremić (Jedinstvo).

PROLETER: S. Stanković 7, A. Živkov 6, P. Grujičić 6, Popadić 6, Cvejin 7, R. Vujović 7, Kojić 7, Došenović 7, M. Dejan 8, M. Stanović 7, D. Radin 7 .

JEDINSTVO: L. Barkoci 8, Perić 6, Eremić 6, A. Oyin 7 (R. Stojanov 7), N. Mesaroški 9, B. Dokman 7, N. Vinović 7, Veselinović 7, Denis Salihović 7, M. Mihajlović 8 , B. Koledin 7.

Lider na tabeli Jedinstvo  je posle velike borbe stigao do bodova u Međi. Fudbaleri Proletera su ih prilično namučili, vodili su posle prvog dela.

Gosti iz Novoga Bečeja su u nastavku uspeli da konsoliduju svoje redove i preokrenu rezultatu.

Vojvodina - Omladinac (RT) 0:0

BAŠAID: Igralište Vojvodine, gledalaca 100. sudija: D. Nebojša (Kikinda). Žuti kartoni: Gavrić, Stojkov, Milin, Kavali (Vojvodina), a B. Rajlić, Nadaždin, Mandić (Omladinac). Crveni karton: Milan Mijatović u 74. minutu (Omladinac).

VOJVODINA: Čonić 7, M. Grujić 7, Gavrić 7, Stojkov 7, Bakić 7, Beložanski 7, A. Saravolac 6 (V. Saravolac 7), D. Grujić 7 (V. Bandić 6), Kavali 7, B. Golić 7 (D. Pajtašev 7).

OMLADINAC (RT): V. Ivanov 7, Ž. Zekirović  6 (I. Salma 6), Ćirovski 7, B. Rajlić 7 (N. Pudar 7), N. Mihajlović 7,  S. Nadaždin 7 (Z. Kapur 7), M. Mijatović 6, U. Novaković 7, M. Daljević 7, Mandić 7, N. Karakaš 7.

Obe ekipe su imale šanse da dođu pogotka, a najveći krivci što se ovaj meč završio najnepopularnijim rezultatom  leži u tome što su  golmani Radovan Čonić i Vanja Ivanov branili odlično.

RohamNapredak 2:0 (2:0)

NOVA CRNJA: Igralište Rohama, gledalaca 150. sudija: M. Runić (Žitište). Strelci: A. Hodi u 18. i G. Grujić u 24. minutu. Žuti kartoni: Lajoš, M. Oljača, R. Balog (Roham), a Jelača, Miladinov (Napredak).

ROHAM: M. Vukobrat 8, Lajoš 7, Farkaš 7, A. Hodi 8, A. Živković 7, M. Oljača 7, Marić 7, D. Oljača 7 (R. Balog 7), Maksimović 6 (Todor 7), G. Grujić 9, B. Horvat 7.

NAPREDAK: Batančev 6, Vukmirović 6, Todorov 6, Sekereš 7, Jelača 6, Đorić 6, A. Barta 6 (Nikolić 6), Golušin 6, Miladinov 6, Selaković 7, N. Rankov 7 (S. Vasičin 7).

Fudbaleri Rohama iz Nove Crnje su sa dva pogotka u mreži ispratili goste iz Banatske Topole. U ekipi Rohama  raspoloženi su bili mladi igrač Aron Hodi i iskusni Goran Grujić. Gosti  su napadali preko Šandora Sekereša i Nikole Rankova, ali bezuspešno, jer je odličan na golu bio Marko Vukobrat.

BoracPodgrmeč 2:2 (0:1)

ALEKSANDROVO: Igralište „Lukarelo „, gledalaca 200. sudija: N. Nikitović (Torak). Strelci: N. Brajić u 58. i D. Gajinov u 79. za Borac, a M. Babić u 34. i S. Manojlović u 89. minutu za Podgrmeč. Žuti kartoni: N. Cobor (Borac), a J. Miljuš (Podgrmeč).

BORAC: A. Puhar 7, Aćamović 6, N. Cobor 6, S. Zečević 7, Ivančević 7, D. Popov 7 (D. Gajinov 8), N, Brajić 8 (Barbul 6), Toškov 7, Vladetić 7, N. Marinac 6 (V. Brakus 8), P. Štikovac 7 (Rakić 7).

PODGRMEČ: A. Đurđević 7, Mirčić 6, R. Živković 7, N. Đurić 7 (N. Živković 7), D. Đurić 7 (K. Terzić 7),Đ. Živković 7 (V. Kočalka 7), S. Manojlović 9, Sivčević 7, Miljuš 7, Milošević 7, M. Babić 8.

Međuopštinski fudbalski derbi završćen  je bez odluke. Gosti iz Žitišta su tokom prvoga poluvremena imali dosta šansi, ali je sjajn bio golman Aleksandar Puhar. Žitištani su ipak došli u vođstvo kada je u 34 minutu odlični Marko Babić matirao Puhara.

Četa trenera Borca Vladimira Zečevića, uspela je ipak u nastavku da izbori remi.

Pripremio: P. Stanić

Terekveš - 1. oktobar 3:2, Proleter - Jedinstvo 2:4, Borac - Podgrmeč 2:2, Roham - Napredak 2:0, Vojvodina - Omladinac 0:0

1. Jedinstvo      12     10     1      1      44:8  31

2. Napredak      12     9      1      2      33:13        28

3. Terekveš      12     6      2      4      24:15        20

4. Roham    12     6      2      4      23:14        20

5. Borac    12     5      4      3      31:20        19

6. Omladinac    12     5      4      3      16:19        19

7. Vojvodina     12     4      2      6      22:27        14

8. 1. oktobar     12     4      1      7      20:23        13